Bedaş sattığım ama elektrik sözleşmemi iptal ettirmeyi unuttuğum evin yeni malikinin kaçak elektrik kullandığını tesbit ettiği halde,kaçak işlemi yapmak yerine eksik tüketim tahakkuku yapmış.(bilindiği üzere,eksik tüketim faturasından sözleşme sahibi,kaçaktan ise kaçağı fillen gerçekleştiren sorumludur.)Sonuç olarak geriye dönük 3 yıllık takdir kullanarak beni yüklü bir fatura ve faizleri ödemem için icraya vermiştir. Karşı dava açmak istiyorum fakat bu arada aksi ihtimali göz önünde bulundurarak yeniden yapılandırma fırsatını kaçırmak istemiyorum.Bu durumda bir dilekçe vererek ileride dava hakkımın saklı tutmak kaydı ile yeniden yapılandırma işlemini yapabileceğimi duydum.Acaba yeniden yapılandırma işlemini yaparsam borcu kesin kes kabul etmiş olur muyum?Yoksa bu dilekçe ile dava hakkımı ileride kullanabilir miyim?Bu mümkünse dilekçenin nasıl yazılması gerekmektedir?Bedaş bunu kabul etmek zorunda mıdır?
Sürenin az kalmış olması nedeniyle ,çabuk cevaplayabilecek olan arkadaşlara şimdiden şükranlarımı bildiririm.Saygılar.