+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 18 ileti bulundu.

Konu: Avukatın tavrı

Avukatın tavrı Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Avukatın tavrı

apartmanda geçimsız komşumuz yıllık apartman toplantısında avukatı temsilen yoladı.avukat oy almak için bana doğru saldrı uslupla elinde bir evrakla ( savcılık seni suçlu buldu cezanı yedin işte... bir anda anlamadığım gibi diğer kat maliki bile o anda yalnış konuşuyorsun uyardı ama o devam etti yalan beyanlar vermeyi.gerçekten bir buçuk ay sonra savcılıktan tebligat aldım ifade vermek için.gittim ve bana sade soruldu falan şahıs huzur ve sukun bozma seni suçliyor .gerçekten olmadığı için red ettim ve ben şikayetçi olucam dedim bitti ve çıktım.ancak savcıya dilekçe yazdım ve şikayet dosyasının fotokopisi aldım.10 tane yalan çelişkili ifadeler ve 4 yalancı tanık. sorum şu bu 10 yalan 3 tanesi yalan delille kanıtlasam farkedermi? ikinci sorum .isnad edilen suç kanıtlamadıysa avukat tarafından suçluymış gibi insanları huzurunda ddeşifre etmek doğrumu? iftirayı kanıtlasam tazminat davası nasıl açarım ? lütfen cevbınızı bekliyorum saygılarımla

Hukuki NET Güncel Haber

Avukatın tavrı konulu yargıtay kararı ara
    Avukatın tavrı konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    699
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: avukat tavrı

Alıntı istanbul62 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    apartmanda geçimsız komşumuz yıllık apartman toplantısında avukatı temsilen yoladı.avukat oy almak için bana doğru saldrı uslupla elinde bir evrakla ( savcılık seni suçlu buldu cezanı yedin işte... bir anda anlamadığım gibi diğer kat maliki bile o anda yalnış konuşuyorsun uyardı ama o devam etti yalan beyanlar vermeyi.gerçekten bir buçuk ay sonra savcılıktan tebligat aldım ifade vermek için.gittim ve bana sade soruldu falan şahıs huzur ve sukun bozma seni suçliyor .gerçekten olmadığı için red ettim ve ben şikayetçi olucam dedim bitti ve çıktım.ancak savcıya dilekçe yazdım ve şikayet dosyasının fotokopisi aldım.10 tane yalan çelişkili ifadeler ve 4 yalancı tanık. sorum şu bu 10 yalan 3 tanesi yalan delille kanıtlasam farkedermi? ikinci sorum .isnad edilen suç kanıtlamadıysa avukat tarafından suçluymış gibi insanları huzurunda ddeşifre etmek doğrumu? iftirayı kanıtlasam tazminat davası nasıl açarım ? lütfen cevbınızı bekliyorum saygılarımla
    Bu arkadaş kendini züpermen filan sanıyor zannedersem.Bırakın suçsuz olmayı daha önceden herhangi bir suçunuz,hükümlülük haliniz olsa dahi bırakın avukatı sizi ne savcı nede hakim bir toplum içerisinde bu şekilde rencide edemez.Henüz bitmemiş bir dava hakkında böyle yorum yapma hakkını kendisinde bulan bu ezik ve zavallı şahsiyet eğitimin yalnızca cehaleti aldığını merkepliğin ise baki kaldığının bir canlı örneğidir.

İki şahit ile durumunuzu ispat edip öncelikle suç duyurunda bulunabilir,aynı zamanda maddi-manevi tazminat davası açabilirsiniz.

TCK 125

(1) bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden ya da yakıştırmalarda bulunmak veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adli para cezası ile cezalandırılır. mağdurun gıyabında hakaretin cezalandırılabilmesi için fiilin en az üç kişiyle ihtilat ederek işlenmesi gerekir.

(4) ceza, hakaretin alenen işlenmesi halinde, altıda biri; basın ve yayın yoluyla işlenmesi halinde, üçte biri oranında artırılır.

MADDE 126. - (1) Hakaret suçunun işlenmesinde mağdurun ismi açıkça belirtilmemiş veya isnat üstü kapalı geçiştirilmiş olsa bile, eğer niteliğinde ve mağdurun şahsına yönelik bulunduğunda duraksanmayacak bir durum varsa, hem ismi belirtilmiş ve hem de hakaret açıklanmış sayılır.
    Konu Trf.Bilirkişi EmrahÖztürk tarafından (16-04-2011 Saat 02:32:21 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sizi çok teşekür ediyorum.saolun

Alıntı Trf.Bilirkişi EmrahÖztürk rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bu arkadaş kendini züpermen filan sanıyor zannedersem.Bırakın suçsuz olmayı daha önceden herhangi bir suçunuz,hükümlülük haliniz olsa dahi bırakın avukatı sizi ne savcı nede hakim bir toplum içerisinde bu şekilde rencide edemez.Henüz bitmemiş bir dava hakkında böyle yorum yapma hakkını kendisinde bulan bu ezik ve zavallı şahsiyet eğitimin yalnızca cehaleti aldığını merkepliğin ise baki kaldığının bir canlı örneğidir.

İki şahit ile durumunuzu ispat edip öncelikle suç duyurunda bulunabilir,aynı zamanda maddi-manevi tazminat davası açabilirsiniz.

TCK 125

(1) bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden ya da yakıştırmalarda bulunmak veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adli para cezası ile cezalandırılır. mağdurun gıyabında hakaretin cezalandırılabilmesi için fiilin en az üç kişiyle ihtilat ederek işlenmesi gerekir.

(4) ceza, hakaretin alenen işlenmesi halinde, altıda biri; basın ve yayın yoluyla işlenmesi halinde, üçte biri oranında artırılır.

MADDE 126. - (1) Hakaret suçunun işlenmesinde mağdurun ismi açıkça belirtilmemiş veya isnat üstü kapalı geçiştirilmiş olsa bile, eğer niteliğinde ve mağdurun şahsına yönelik bulunduğunda duraksanmayacak bir durum varsa, hem ismi belirtilmiş ve hem de hakaret açıklanmış sayılır.

Nerede
    aksaray
    İletiler
    40
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

taminat davaasını açarsınız bildiğim kadarıylada hakedersiniz

Nerede
    Kayseri
    İletiler
    157
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Sanırım öncelikle avukat hakkında savcılık kanalı ile suç duyurusunda bulunacaksınız..eğer savcı gerekli görürse avukat hakkında kamu davası açacak...bu kamu davası ceza ile sonuçlandığında..(bu varsayımlar gerçekleşirse kamu davasını - TCK 125/126 ve/veya 53- mutlaka sizde takip edin)...ancak bundan sonra avukat hakkında tazminat davası açabilirsiniz...bazı vekillerin yaptığı gibi sizde dilekçenizde bir 'NEBZE' gurur kırıklığı vs ortadan kaldırmak için misal 100.000 TL lik tazminat davasını açtığınızı ifade etmenizde yarar var. Ayrıca aynı şikayeti baroya da yapmanız söz konusudur...Ama en önemlisi dilekçede kullandığınız ifadelere çok dikkat edin..rövanş ı deneyebilir zat-ı şahaneleri..
    Konu damn tarafından (16-04-2011 Saat 18:02:23 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    699
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı damn rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    eğer savcı gerekli görürse avukat hakkında kamu davası açacak...
    Gerekli görmemek gibi bir lüksü yok ki burada.Gereklilik için başka ne gerek.Tanrı'nın tanıklığı mı ?

bu kamu davası ceza ile sonuçlandığında..(bu varsayımlar gerçekleşirse kamu davasını - TCK 125/126 ve/veya 53- mutlaka sizde takip edin)...
    Para cezası çıkar büyük ihtimal ile..

bazı vekillerin yaptığı gibi sizde dilekçenizde bir 'NEBZE' gurur kırıklığı vs ortadan kaldırmak için misal 100.000 TL lik tazminat davasını açtığınızı ifade etmenizde yarar var.
    Bu miktarın 6/1'i teminat olacağından pek olası değil bu kadar büyük seçenek.Yani elbet bu teminat yatırılarak bu para karşılığı dava açılır ama mahkeme bu kadar tazminata hükmetmez.Zenginleşme yasağından dolayı..Olan teminata olur...Gelir düzeyi ile doğru orantıda bir meblağda tazminat istemek akıllıca olur.

Ayrıca aynı şikayeti baroya da yapmanız söz konusudur...
    Neyi şikayet edicek baroya.Zaten ceza davası açacak baroyu ilgilendirecek bir durum göremiyorum.Ahlaksızlık suçtur disiplinsizlik değil !

Nerede
    Kayseri
    İletiler
    157
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Emrah bey,
    benzeri durumu süren 7 davamda yaşıyorum. Karşı taraf vekilinin kısaca icraatleri;
    -Dosyadan evrak eksiltme
    -Belge üretme
    -Verdiği dilekçelerin birbiriyle çelişmesi
    -Tebligat kanuna muhalalet x 2 defa
    -her celsede dava girişi hakkımda savcılığa suç duyurusunda bulunacağı tehditi
    -dava aleyhine gelişiyorsa hakimi HSYK ya şikayet edeceğini devamla hakkında tazminat davası açılacağı
    vs vs bunlar için gerekli yerlere defalarca hakkında suç duyurusunda bulunmama rağmen verilen takipsizlik kararı burada bir kısmını yazdığım vatandaşın icraatleri ispatlanmış olmasına rağmen...dolayısı ile vatandaşın hakkında yapılan suç duyuruları karşılık bulmamıştır.

yani anlatmaya çalıştığım bunlar hakkında kamu davası açılmasının çok zor oluşu...100.000 TL lik tazminat için rakam tabiki fazla görülebilir..ama buradaki benim bildiğim 1.500 TL 100.000 için. Bu davalarda benim yaşadıklarım genele uygulanamayabilir.ama istanbul da maalesef sistem bu şekilde çalışıyor. Fakat benzeri durum aynı vekil için küçük bir şehirde çok farklı gelişti ve cezalandırıldı.

Türkiye Barolar Birliğinin Avukatların Uyması Zorunlu Meslek Kuralları
    - Avukat, mesleğin itibarını zedeleyecek her türlü tutum ve davranıştan kaçınmak zorundadır. Avukat özel yaşantısında da buna özenmekle yükümlüdür.
    - Avukat, kanunen bulunduğu başkaca mevki ve olanaklarının mesleki çalışmalarına etkili olmamasına dikkat eder.
    - Avukat mesleki çalışma dışında kişisel anlaşmazlıklarda avukatlık sıfatının özelliklerinden yararlanamaz.

Bahsi geçen vekilin yukarıda geçen meslek kurallarına uymadığı dolayısı ile baroya şikayet edilmesi mümkün.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.640
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Vah zavallılar vah. Forumu açanın yazdıklarından bir şey anlamak için müneccim olmak gerekirken bir çok akıl verilmiş. Cehalet merkeple oluyorsa yanıt yazan merkeptir. Çünkü anlamadan yazan bilimsel değildir. Uyanın, silkinin, burası bir hukuk sitesi. Yazana yalakalık yapacağız diye değil, adalet ile yol göstereceğimiz sitedir bu.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    699
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı litigation rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Vah zavallılar vah. Forumu açanın yazdıklarından bir şey anlamak için müneccim olmak gerekirken bir çok akıl verilmiş. Cehalet merkeple oluyorsa yanıt yazan merkeptir. Çünkü anlamadan yazan bilimsel değildir. Uyanın, silkinin, burası bir hukuk sitesi. Yazana yalalık yapacağız diye değil, adalet ile yol göstereceğimiz sitedir bu.
    Esas bu yazılanları anlamak için müneccim olmak gerek.Aklınızdakileri daha anlaşılabilir bir Türkçe ile yazabilirseniz kim zavallı,kim yalaka bilelim gerek bilimsel gerek hukuksal işlem yapalım ona göre sayın üye....
    Konu Trf.Bilirkişi EmrahÖztürk tarafından (17-04-2011 Saat 10:54:12 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Kayseri
    İletiler
    157
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Vah zavallılar vah
    Zavallı: kendini ispat çabasından kurtulamayan insan
    Burada yanıt yazanların herhangi birinin kendini ispat çabasında olduğunu sanmıyorum. Sanırım BİLİMSEL bir cevap oldu MÜNECCİM olana.

Forumu açanın yazdıklarından bir şey anlamak için müneccim olmak gerekirken bir çok akıl verilmiş.
    ‘Bir çok Akıl verilmiş’....Çok bilimsel olmamış!..bir çok akıl verilmez...ancak bir çok fikir/düşünce ortaya konabilir ve öyle olmuştur...kendinin bir vekil tarafından toplum önünde rencide edildiğini düşünen yorumcuya...

Cehalet merkeple oluyorsa yanıt yazan merkeptir. Çünkü anlamadan yazan bilimsel değildir.
    Anlamak – Bilimsellik çok süslü buldum...

Uyanın, silkinin, burası bir hukuk sitesi.
    Bizim meslek grubumuzda meslektaş dayanışması mecburidir...diğer meslek gruplarında bu dayanışma ol(a)maz..! niye mi?

Yazana yalalık yapacağız diye değil, adalet ile yol göstereceğimiz sitedir bu.
    ‘yalalık’ bilimsel olmamış bir müneccim olarak bunu ‘Yalakalık’ olarak algılamamız gerekiyor.Ne için böyle bir girişimde bulunulsun! Ve ben yine bunu bilimsel bulamadım.
    Konu damn tarafından (17-04-2011 Saat 11:04:46 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: