Merhaba 2000-2003yılları arasında kuleli askeri lisesinde okumustum.suanda ankara aslıye hukuk mahkemesinde alacak konusunda ki devam etmekte,davamla avukat olan babam ilgileniyordu fakat kendisi 2007 yılında vefat ettikten sonra kendim takip etmeye çalışıyorum..Hukuki konulardaki yetersizliğim nedeniyle 6000sayılı kanundan yararlanmak için sadece dilekçeyle mahkemeye başvuru yapmıştım fakat başvurunun okuduğum liseye(bağlı olduğum idari kuruma) yapılması gerekiyorumuş tabi şuanda yasal başvuru süresi geçmiş bulunuyor fakat bazı forumlarda yargılaması devam eden davalarda kanundan hala yararlanılabileceği belirtilmiş aslında benim eniştemde avukat kendisine bu konuda danıştım fakat kendisi bu konuda yeterli bilgiye olmadığını söyledi şuanda ben okuduğum liseye dilekçe yazmaya çalışıyorum fakat benim bu kanundan yararlanabilmem için herhangi bir hukuksal hakkım bulunuyor mu?her ne kadar internet ortamında arama yaptıysam da bu kunuya ilişkin bir kanun bulamadım. Yazdığım dilekçede yargı sürecinin devam ettiğine değindim fakat ayrıca eklemem gereken bir husus varmıdır yardımlarınız için teşekkürler