Öncelikle hayırlı günler dilerim.Size rahatsızlık verdiğim için çok çok özür diliyorum lakin yardım bulabileceğim kimse olmadığı için sizi rahatsız ediyorum,eğer ilgilenir ve cevap verirseniz çok sevinirim.
2007 ocak ayında bir anonim şirket kurulumunda ortak olarak bulundum ve hemen sonrasında bağkura girişim yapıldı.Ancak şirketin içinde bulunduğu durum dolayısıyla bağkur borcum ödenmedi,2008 deki yapılandırma ile borcumun 1700 tl kadarı ödendi.O dönem yeni çıkan bir yasa ile yönetim kurulu üyesi olmayan şirket ortaklarının bağkurdan ssk ya geçişi sağlanıyordu,ben de muhasebecimizden rica ederek ssk ya geçiş yaptım.O günden beri yaklaşık 900 gün kadar ssk günüm mevcut,ancak bağkura baktığımda şu an 3000 tl si ceza olmak üzere 13000 tl borcum görünüyor ve bağkurum da aktif görünüyor.
Son derece karmaşık bir durum sizi yordum,şimdi aynı anda hem bağkurlu hem ssklı olmam nasıl bir sorun oluşturur,zira ben bağkurun iptal olduğunu düşünmekteydim.Ayrıca bağkuru hiç ödemezsem bir sıkıntı yaşar mıyım? Çok mağdur durumdayım,ne yapmam gerektiği hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim.
Saygılar.