Sayın Hukuki Net ailesi,
Vatandaş olarak yaşadığımız şartları düşünürsek böyle bir ortamda verdiğiniz, bizim için çok önem arzeden bu hizmet için sonsuz teşekkürler. Sosyal hayatımızda bize açmış olduğunuz bu pencere umarım ki hiç kapanmasın, yolunuz açık olsun.
Bundan 5 ay önce yeni bina yazlık daire aldım. Aılırkende müteahhit şantiye elektriği bağlı olduğunu su aboneliğini yaptırırken elektrik aboneliğinide tesis ettirebileceğimizi söyledi. Şantiye elektrik abonesi müteahhidin üzerine ve dün Tedaş tarafından şantiye elektriğimiz kesildi. 6 dairelik bir apatmandayız. Hepimiz için durum aynı. Tedaşa abonelik tesisi için müracaat ettiğimizde, oraya trafo kurdurmamızı ve tarafımızdan yapılacak alt yapının Tedaşa devrinden sonra abonelik tesis edileceğini bildiren bir yazı göndermiş. Oysa apartman merkezin göbeğinde dağ başı değil. Üstelik dilekçemde perakenda satış sözleşmesi için talebim olmuştu. Bu sözleşmede öyle bir yaptırımdan bahsedilmiyor. Sonuç olarak ben müteahhit değilim. Benim talebim sadece oturacağım eve abonelik tesisidir. Daha önce altyapının müteahhit tarafından yapılması için tedaşın baskı yaptığını öğrendim ama müteahhit bundan kaçınmış. Elektriğimiz kesildi dedik bana ne diyor. Şu an yazlık olduğu için apartmanda 3 aile oturuyor. Lütfen nerde hakkımızı aramalıyız, ne yapmalıyız bize yardım edin. Daha çok Tedaş sözleşmelerinde vatandaş olarak hakkımız nedir. Yetkililerden anlaşılır bir bilgi alamıyoruz. İnternet aracılığı ile yayınlanan sözleşmeleri mevzuat bilgisizliğimizden olsa gerek doğru şekilde yorumlayamıyoruz. Bir şeyler yapmak istiyoruz ancak işe nereden başlasak. İzmir, Foça ilçesi göbeğinde elektriksiz kaldık. Alt yapıyı da vatandaş karşılayacaksa ödenen vergiler niye. Mülkü alırken, su- elektrik, yediğimiz, içtiğimiz, kullandığımız herşeyde vergi ödeyerek, vergide ülke olarak rekor kırıyoruz, ya hizmet... Ben trafo kurulum üzreti olan milyarlarca lirayı nereden ödeyeceğim. Daha fazla başınızı şişirmeyeyim. Lütfen yardım...

cevaplarsanız çok sevinirim.