Merhaba, formunuza yeni üye olmum, ve nerdeyse üç saatdir, geçmiş konuları inceliyorum. Öğrenmek istediklerimi az çok öğrendim ama genede kafamda bazı soru işaretleri mevcut. Bu yüzden siz değerli büyüklerimden bu konuda yardım istiyorum.

İzninizle başıma gelen talihsiz olayı şu şekilde özetlemek isterim.

Bir ay önce iş çıkışı, evime giderken bir saldırıya uğradım. Saat (21:30) sularında akşam saatindeydi, yolda yürüyordum ve arkamdan kafama bir demir sopayla vuruldu ve ardından yere düşdüm, daha sonra yerdeyken 3 kişi birden sopalarla ve tekmelerle vurmaya devam etti. Yerden bi şekilde kalkıp, cebimdeki biber gazını sıkdım, birazda çevredilerin yardıma gelmesiyle bu şahıslar kaçdı. (İşin bir diğer tarafı olayı kameralarda çekmiş. Ve ertesi günü polis gelip kayıtları incelemiş.) Herneyse olay yerine polis ve ambulans geldi. Hastaneye kaldırıldım. Başım a dikiş atıldı. Ayrıca elimde, göğsümde ve ayaklarımda darp izleri bulundu. Olay adli vakka olduğu için acil servisdeki doktor adli tıp raporumu verdi, bende ertesi günü olay yerindeki semte bağlı polise gidip, elimdeki raporla şikâyetçi oldum. Kafama darp olduğu için kontroller sonucu hayati tehlikeye müsait bir durum çıkmadı, ayrıca vücudumda kırık da yok ama en az 6 bölgemde darp ve bir de kafamda dört dikiş mevcut. Geçen gün evime bir kağıt geldi, saldırıyı yapan kişiden biri bulunmuş. Kendisi çalışdığım mağzada müşteri olarak gelmişdi sonradan hatırladım ama diğer ikisini tanımıyordum, ve bu kişi hakkında kamu davası açılmışdır diye bir kağıt aldım, ayrıca mahkeme tarihide verilmişdi.

Olayı kısaca özetledim. Burda şunları sormak isterim.

1-Bu durum darp mıdır? Yoksa öldürmeye teşebbüs müdür?

2-Olayla ilgili diğer iki adam neden bulunamadı da sadece bir kişinin adı geçiyor.

3-Bu adam duruma göre bir ceza alçak, ve bu 1 yıldan az olursa para cezasına çevrilicek. Acaba böylesine bir durumda 1 yıldan az ceza verilebilir mi?

4-Olayın üstünden birkaç ay geçmesine rağmen halen vücudumda ağrılar var. Kendim ikinci bir dava açabilir miyim? ( Maddi ve manevi tazminat davası.) Yoksa Cumhuriyet başsavcısnın verdiği kamu davası yeter mi?

Saygılarımla.