+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 13 ileti bulundu.

Konu: Eşim Darp Edilmek İstiyor

Eşim Darp Edilmek İstiyor Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Eşim Darp Edilmek İstiyor

Başlık biraz düşündürücü olabilir ama bir sıkıntım var. 7 senelik evliyiz ve 3 yaşında bir oğlumuz var. Birkere çeşitli nedenlerden boşanmanın eşiğinden döndük. Kendi adıma çocuğum için sürdürebildiğim kadar bu aileyi devam ettirmeye çalışıyorum.35 yaşında bir erkeğim.
    Eşimle yaşadığımız tartışmaları bir anda alevlendirip inanılmaz boyutlara taşıyor ve bir anda üstüme saldırmaya çalışıyor. Gücünün bana yetmiyeceğini çok iyi bildiği halde bunu yapmasında tek bir anlam arıyorum. Herhangi bir açılacak davada daha önce delillerle ıspatlanmış tüm kabahatrinden benim ona şiddet uygulayarak daha kabahatli duruma düşmemi sağlamaya çalıştığını düşümüyorum.Bu tip durumlarda ona karşılık vermek yerine sadece engelliyorum. Tabi ister istemez kollarında bacağında vb yerlerinde morluklar oluşuyor.Sadece vurmasını engellemek adına tuttuğum kolları morardı diye bunu delil olarak kullanmasını istemiyorum.Vücudunda yada yüzünde herhangi bir iz oluşmuyor.
    Bundan kurtulmak için eşimin hemen bir psikolojik destek almasını sağlamaya karar verdim şuanda da ikna etmete çalışıyorum ama sorun şudur ki bu tip durumlarda hukiki yönden suçlu olmamak adına nasıl yöntemler izlemeliyim. Eve gizli kamera sistemi kurup olanı biteni çekmek bir yöntemmidir? Bu boğuşma sonrasında bende oluşabilecek tırnak izleri yada boğuşmadan kaynaklanan morluk kırzarıklıklar için onun haberi olmadan rapor almak yada başka yöntemler varmıdır. Bu tip topladığım delilleri nekadar zaman sonra tekrar kullanabilirim. Bu durumu ıspatlarsam ilerde olabilecek bir davada velayeti lehime etkilermi. Deneyimli yazar yada avukatlardan destek istiyorum.

Hukuki NET Güncel Haber

Eşim Darp Edilmek İstiyor konulu yargıtay kararı ara
    Eşim Darp Edilmek İstiyor konulu hukuk haber
    Konu zargana tarafından (01-02-2011 Saat 19:39:31 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Eşim Darp Edilmek İstiyor

Geçmiş iletilerinizi de okudum. Birlaç kez boşanma aşamasına gelmişsiniz. Evliliğinizde sorunlarınız var ama siz sorunların ne olduğunu hiçbir iletinizde yazmamışsınız. Sorunlarınızı çözmeden de evliliğinize her ikinizde devam kararı almışsanız ve sorunlarınız hala devam etmekte.

Eşinize evlilik danışmanına gitmeyi teklif edin. Ama bu konuyu sakin bir şekilde konuşun. Bunu sizin için değil, evliliğiniz ve çocuğunuz için olduğunu ifade edin.

Ayrıca müşterek evinizde yapılacak ses ya da görüntülü kayıt özel hayata müdahale olmadığı için sorun yok. Ancak eşiniz bunu farkederse sorunlarınızın üstüne bir sorun daha eklenmiş olur bilesiniz.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sorunumuz eşimin psikolojik sorunları var.Tekrar birleşmemize ragmen yüzüme gülsede başkalarına benden düşmanca bahsediyor.ailesiyle yaptığı görüşmeleri izledim ve biliyorum normal gündelik konuşmalarımızdan (kesinlikle tartışma değil sohbet) öyle şeyler çıkartıp anlatıyorki ve öyle kurgular yaratıyorki nekadar düşündüğü gibi olmadığını söylesemde ne ailesine ne kendisine anlatabiliyorum. Daha önce bir intihar vakası var gelen psikolog ailesinin yaptığı yanlışlardan bahsettiği için ve evliliğimizin tek kurtulma yonunun onlarla mesafe koymamızı istediği için birdaha kesinlikle psikoloğa götüremedim.
    Darp konusunda yardımcı olurmusunuz.

İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Eşiniz sizin üstünüze yürüyüp size vurursa vursun. Bırakın vursun. Size bırakın zarar versin. Elinizi kaldırmayın. Eliniz kaldırmayın derken, eşinize engel olmayın, tutmayın ellerini, kollarını demek istedim. tutmayın ki o morluklar olmasın.

Eşinizin size vurması ile sizin vücudunuzda dövmelerden dolayı olacak izler(morluk-şişlik ya da darp izi gibi şeyler, en ufak sıyrıklar) sizin şiddete uğradığınıza dair delil olmuş olacak. Sizde o gece hemen nöbetçi savcıya gidip savcıdan yardım isteyin. Hatta bu durumaşahit olan ve yardım isteyeceğiniz komşunuz sizi götürsün savcılığa. Tabi bu mümkün olursa. Eşinizin sizi dövdüğünü ve vücudunuzdaki izleri gösterin. Eşinizin sizi dövmesinden dolayı eve tekrar gidemediğiniz filan anlatın. Eşinizden korktuğunuzu anlatın. Savcı sizi adliyedeki polisleri yanınza verip hastaneye gönderecek ve rapor verilecek. O rapor sizin can simidiniz olacak. Ayrıca size bir tavsiye daha. Evde eşiniz size vururken yüksek sesle vurma karıcığım diye bağırın. Komşular yardım edin diye feryat edin. Komşulara seslenin bol bol eşiniz vururken. Bağırın ki bütün komşular duysun. Komşular genelde bu tip şeyleri dinlemeye meraklı olurlar. Bizim bulunduğumuz apartmanda daha önce kavgalar duymuştuk. Komşularınıza olan bu feryatlarınız sonucunda muhakkak polisleri onlar arayacaklardır. Duydukları içinde size bu konuda şahitlik edeceklerdir. Yada eşiniz bir süre vurduktan sonra komşunuza kaçın bir nevi. Yardım edin karım beni dövüyor deyin. Kurtarın karımın elinden beni diyin. Yardım edin ne olur deyin. Eşinizin yaptıklarından korktuğunuzu bir nevi komşularınıza anlatın. Bir nevi kendinize şahit yaratın. Komşularınız bu sesleri duyup, sizin bu söylediklerinizi da duyduktan sonra, ilerde eşinize açacağınız herhangi bir davada size çok büyük avantaj sağlayacaktır.

Diyeceksiniz ki ben erkeğim, erkeklik gururum incinir konu-komşuya karşı. Bakın, eşinize karşı avantaj elde etmek istiyorsanız bunu yapmalısınız. Alacağınız 1 rapor eşinizle ileride olacak herhangi bir davada size avantaj sağlayacaktır. Biraz kafanızı çalıştırın bu konuda. Suçlu olmamak adına ben bunu yapmanızı tavsiye ederim.

Eşinizden şikayetçi olduğunuzda savcı eşiniz hakkında dava açacak. Ceza davası oluyor bu. Ceza davası sonucunda eşinize para cezası verilecek büyük ihtimal. Sakın şikayetçi olmaktan vazgeçmeyin. Hakkınızı arayın. Ayrıca savcılıktan 4320 sayılı aileyi koruma yasası gereğince 6 ay evden uzakklaştırma talebinde bulunun savcıdan. Tabi bulunmak isterseniz. Zorundasınız diye bir kaide yok. Bu hakkınız var o maksatla belirtiyorum. Eşinizin size şiddet uygulaması sebebi ile alacağınız rapor ve eşinize açılan ceza davası açabileceğiniz bir boşanma davasında sizin en büyük delilleriniz olacak. Bu deliller ile eşinizi hakim kusurlu bulabilir ve size tazminat ödemeye bile hükmedebilir. Tabi talep de etmelisiniz tazminatı boşanma davası açarken.

İllaki boşanma davası açmanız gerekmiyor. Ayrılık davası da açma hakkınız var. Ayrılık davası açıldığında boşanma kararı verilemez. Sadece ayrılık kararı veriliyor bilginiz olsun.
    Konu denizblk tarafından (14-02-2011 Saat 00:12:16 ) de değiştirilmiştir. Sebep: ek bilgi

İletiler
    1.238
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

kameraları gizli değil, açık olarak takın.zaten 3 yaşında çocuğunuzda varmış.
    unutmayın kameraları ev ve çocuk güvenliği için yapıyorsunuz.
    bakıcı falan olabilir evde ...
    anlatabildim umarım..

İletiler
    55
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

hocam, insanca oturup konuşun ve insanca ayrılın gitsin derim ben. çocuk için diyorsun ama bu ortamdan çocuk daha çok etkilenir bence. yukarıda sana verilen tavsiyeleri okuyunca üzüldüm şahsen..başka davalara ait cin fikirleri kabul ederim ama bu aile olayları bence apayrı.. yöneticilerin bu tür yorumlara izin vermemesi lazım. şahsi fikrimdir. kimseyle polemiğe girmeyeceğim. saygılar

İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Benim yazdıklarımı cin fikirlilik olarak değerlendirmişsiniz.

Peki size şunu sorayım. Soruyu soran zargana üyemizin yazdıklarında ne diyor? Eşim darp edilmek istiyor. Eşi ile yaşadıkları tartışmalarda karısı kendisine vuruyormuş. Yani şiddet uyguluyormuş. Ve kadın kocasının kendisine gücünün fazlası ile yeteceğini bildiği ve sonucunda şiddete uğraması sebebi ile rapor alabileceğini, ve açabileceği bir boşanma davasında hakimi çok kolay ikna edebileceğini de bilerek kocasına vuruyorsa, sizce bu kadın cin fikirli olmuyor mu? Kocasının kendisinden daha güçlü olması ve kocasına 1 vurması ile kocası buna kızıp 5 vursa 10 vursa kadın bunu kendi lehine kullanmayacak mı? Kocasını tahrik edip kendisine avantaj sağlamayacak mı bu davranışı sebebi ile?

Madem ki bu kadın böylesi cin fikirlilik yapıyor, erkekte yapabilir. Ben bu konuyu çevremdeki bir kaç kişi ile paylaştım. Hepsi de benim yazdığımı aynen söylediler. Hemde benim ne yazdığımı bilmeden. Başka da yapılabilecek bir çözüm bulamadım ben.

Zargana üyemize yukarıdaki ilk iletimde evliliklerindeki sorunun çözülmesi için evlilik danışmasına gitmelerini önerdim ve bunu karısı ile sakin bir şekilde konuşmasını önerdim. Genelde kendisinde bir sorun görmeyen taraf karşı tarafı suçlayıp "sen git o danışmana", deyip karşı tarafı suçlamaya yönelir genelde.

Zargana üyemizin yerinde kimse olmak istemez. Bunu ancak yaşayan bilir. Her şeye rağmen çocuğu için 35 yaşındaki bir erkek evliliğine devam etmeye çalışıyor ve boşanmamak için çabalıyorsa ben onu bu anlamda takdir ederim. Kestirip atmak, kurtulmak yoluna gitmemiş. Sonuçta herkes evliliğinde mutlu olmak ister.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Konuyu dağırmıyalım lütfen.Hiçbirşey için kendime vurdurmadım vurdurmamda. Heleki sadece maddi kazanç sağlanacaksa ve heleki bir kadına. sadece merak ettiğim bir kadın eşini şidddet için ağır tahrik ediyorsa ve kocası uzun süre bunu engellemeye çalışıyor onu ikna etmeye çalışıyor ve bir süre sonra kocasınında filmi kopuyorsa. Bunuda görüntü kayıtlarıyla ıspatlıyabiliyorsam Bunun sonucunu merak ediyorum. Bakın yazından yapacağım bazı şeylere kılıf hazırlıyor gibi görünüyor olabilirim ama emin olun bu insanlar bunları nasıl yaşıyor diye düşümdüğüm şeyler başıma geldi. hiçbir kadına el kaldırmam dediğim ben birgün öyle bir duruma gelelemem diyemem.
    İşin kolayı, ne bu dert boşan gitsin sizin evliliğiniz bitmiş diyenleriniz vardır ama bunca senelik mutlu hayat eşimin bazı sorunları yüzünden sıkıntıya girmiş ve belki doktora ikna edersem 2 sene sonra belki herşey unutulmayacak ama yine bir çocuğu aile hayatı bilmeden yetiştirmemiş olacağım.
    Bunu sadece şiddet içeren bir kavga olarakta görmeyin, sözlü tartışma tartışmayı sonlandırmaya çalışan bir koca ama eşi ileri gidince kocanın filmini atması ve belki ağzına geleni söylemesi gibide düşünebilirsiniz.

kaosteorisi Misafir

Eğer belirttiğiniz gibi görüntü kayıtlarıyla eşinizin size fena muamelede bulunduğunu objektif olarak ortaya koyarsanız boşanma yargılamasında bir delil olarak kulllanabiirsiniz.Ayrıca yüksek ihtimalle çevrenizde size bu hareketinizin özel hayatın gizliliğini vb. normları ihlal edeceğini ve delilinizin hukuka aykırı hale gelebileceğini söyleyebilir.Ancak Yargıtay içtihatlarından hareketle belirtmek gerekir ki evlilik birliğinde eşler arasında bu tür normlar şeffaf yorumlanmakta ve eşlerin birbirlerinin konuşmalarını ve görüntülerini habersiz kaydetmelerinin aile hukuku düzleminde hukuka aykırı olmayacağını kabul edilmektedir.Ancak belirttiğim gibi bu tür bir delillendirmenin sujesi eş ise bu durum aile hukukuna özgü bir yaklaşımdır ve 3.kişiye karşı yapılırsa suç teşkil eder ve delil hukuka aykırı hale gelir.Eğer amacınız boşanmak ise ve boşanmaya sebep teşkil eden olguyu ispatlamak için görüntü alabilirseniz kanımca hakimin kanaatini lehinize çevrirsiniz.Evli olmadığım için sizi anlayamam ama yine de siz elinizdeyse evliliğinizi kurtarmaya çalışın başkalarının lafına bakmayın...Sadakat denen şey kolay olmuyor...

kaosteorisi Misafir

Ancak sizin deyiminizle filminizi kopartmamaya çalışın ve dikkat edin cebir ve tehdit seviyesine kaçacak şekilde şiddet uygulamaktan uzak durun.Hernekadar haksız tahrik(Tck.md.29) sebebiyle cezanız indirilir ama siz birde aleyhinizde ceza davası açılmasına sebep olmamaya dikkat edin..

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

novalginle intihar edilirmi

Forum