Merhabalar...

Daha önce Türkcell İletişim Hizmetleri AŞ'ye ait hattı cep telefonu görüşmeleri için kullanmakta ve Vodafone İletişim Hizmetleri AŞ'ye ait hattan ise aylık 7,99 TL karşılığında internet kullanımımı yapmaktaydım...
Bu süre zarfında tek cep telefonum olduğu için sim kartı çıkarıp takıyordum...
Bir defasında sim kart değişikliği yapmadan Türkcell hattımdan internete bağlanmışım ve bu nedenle o ay düzenlenen faturama 98,00 TL ek ücret yansıtmışlar...
Yaptığım başvuru üzerine benimle yapılan görüşmede, 1 GB kota dolduğu sırada mesaj gönderildiği, yine 5 GB kota dolduğu sırada ayrıca mesaj gönderildiği ve bu şekilde bilgilendirildiğim belirtildi. Ancak yine bu görüşme sırasında bu gönderilen mesajların benim internet kullanımım esnasında olduğu tespit edildi, yani internet kullanımımı bırakarak mesajları okumam gerekiyordu, ben de ancak bu mesajları internet kullanımımı kapattıktan sonra okuyabildim...
Yine bu görüşmede o dönemdeki en yüksek aylık internet bağlantı ücretinin ise 39,90 TL olduğu tarafıma bildirildi...
Sözleşmem tarafıma gönderildi, yaptığım incelemede hukuki olarak internete girmemin sağlanmasını istediğime dair hiçbir bilgi yok, yani hattı sadece Kamu 1200 tarifesini kullanmak için açtırdığım ortaya çıkıyor...
Düzenlenen faturayı ise faize düşmemek amacıyla ödedim...

Yıllar önce Erzurum'da bir babanın oğlunun 900'lü hatları kullanmasından dolayı düzenlenen faturanın iptali için açtığı davayı, sırf sözleşmede bu hatların açık tutulmasına dair bir şartın bulunmaması nedeniyle kazandığını hatırlıyorum....

Benim de Türkcell'den fahiş şekilde yapılan ücretlendirme nedeniyle yaptığım ödemenin iadesi için talepte bulunmak düşüncem var...

Yardımcı olursanız ve ne yapmam gerektiği konusunda bilgilendirirseniz sevinirim...
Saygılarımla....

Ahmet Revan Kula
Konya, Selçuk Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, 1. sınıf öğrencisiyim....