İyi Günler Herkese...
Sorularımdan önce izin verirseniz durumumu özetlemek istiyorum.
19 yaşında bir üniversite öğrencisiyim ve 2010 temmuz ayında evlendim. 3 ocak 2011 itibarı ile eşim artık beni sevmediğini söyleyerek beni terketme kararı aldı, ama henüz evi terketmedi hala aynı evde yaşıyoruz. Boşanma bahanesi sayılamayacak sebeplerle ayrılmak istediğini söyleyerek beni ailemin ve ortak arkadaşlarımızın önünde küçük düşürdü. Ailem bu olaylardan sonra bana sırtını dönmüş olduğu için boşanırsak gidecek hiçbir yerim, öğrenci olduğum için de gelen herhangi bir maddi dayanağım olmadığı için madur konumunda kalıyorum. Ama ben boşanmak istemiyor ve eşimi seviyorum.

1. Boşandıktan sonra tüm ömrüm boyunca dul olacağım ve bu durum psikolojime, kişiliğime ve sosyal yaşantıma zarar verdiği için manevi tazminat davası açarsam kazanma şansım ne kadardır?
2. Nafaka vermeyeceğini, zaten durumunun kötü olduğunu söyleyerek beni aşağılıyor ama bir evi var ve o evi biz nişanlıyken aldı, bu durumda nafaka alabilirmiyim?
3. Manevi tazminat ve nafaka alabilmem için yapmam gerekenler, doğru tutum nelerdir?
4. Maddi gelirim olmadığı için boşanma zamanına dek bir avukat tutamayacağımdan, bu davaları açmak için bir avukat gerekir mi? Yoksa bir avukat olmadan da bu maduriyetimle bu davaları açtığımda kazanma şansım var mı?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. Avukat tutacağım zamana dek konuyu benim için özetlerseniz ve haklarımı bildirseniz sevinirim.