77 yasında olan babaneme ait 3 daire var.babanemin 2 cocugu var biri babam digeri halam.Halam öldügü icin devreye onun iki oglu giriyor.Babam almanyada oldugu icin babaneme ben bakıyorum.Dogal olarak ona baktıgım icin üzerinde olan daireleri bana vermek istiyor.Babamın buna bir itirazı yok.Noter huzurunda,avukat la beraber yazidirilicak olan vasiyetnamede Halamın ogulları;biz bu mirastan hicbir hak taleb etmiyoruz diye atacakları imzadan babanem öldükten sonra hukuk nezninde vazgecebilirlermi???Eger hukuk nezninde vazgecebilirlerse.Bunun en güvenceli yolu Bagismi yoksa Satismidir??? Babanem malını ona baktigim icin bana bagısladıgında ve babanem öldügünde bu miras'tan saklı pay'larini taleb edebilirlermi???Yada satıs yoluyla olursa babanem 77 yasında oldugu icin yasa geregi saglıklıdır raporu ile birlikte,Hesabına yatırılan Para Karsiliginda satabilirmi???Alıcının akrabalık derecesi ne olabilir???Bildigim kadarıyla halamın ogullarının mirastan faydalanamaması icin.onların babanemin veya aileden birinin canına kastetmiş olmaları,Babanemin sağlığınına kötü yönde etki edecek hal ve hareketlerde bulunmuş olmaları,babanemin vasiyetini babaneme tehdit yolu ile yaptırmaya çalışmaları vb. gibi kanunda tahdidi bir şekilde sayılmış olan nedenlerden birinin bulunması durumunda mümkün.Ama bunu nasıl kanıtlamamız gerekiyor???Yada bu meselenin bunların haricinde baska kolay bir yolu varmı???Cevaplarınız icin simdiden tesekkürler..