+ Konuyu Yanıtla
1 / 4 Sayfa 1234 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 37 ileti bulundu.
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    91
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Unhappy 3 Aylık Evliyim ve Eşim Evi Terk Etti, Üstüne de Darp Edildim

13 Haziran 2010 günü evlendim ve 13 Eylül günü eşim evi terk etti...Birbirimizi çok seven bir çifttik ama son 15 güne girdiğimizde annemin isminin karıştığı bir münakaşa sonrasında eşim dayı ile birlikte evde olmadığım bir sırada yuvayı terk etti..Tartışma sonunda sakinleşmek için evden çıktım ama dayısı gelip evden alıp gitmiş. Evden çıkar çıkmaz dayısı annemi arayarak tehdit etmiş. Yetmemiş kardeşimi arayıp aynı tavrı sergilemiş.3 gün sonra dayısı eşyalarını almak için devreye girince '' gidin mahkemeye verin bu iş bitti '' diye tepki koydum.Gidip dava açmışlar hemen.4 adet suçlama yapmışlar.
    1-Tüm evliliğim annemin evinde geçmiş , hiç evliliğimizi yaşayamamışız
    2-Hiç eşya ve kıyafet almamışım
    3-zorla işten çıkarmışım ve akrabaları ile görüşmesini yasaklamışım
    4-Evden Kovmuşum

Talepler :150 bin TL tazmınat , 1000 TL nafaka...

Araya iyi niyet elçileri girmeye çalışsalarda kimse barıştırma yoluna girmedi.Eşimin ev adresi değişmiş.telefonlarıda açmıyor.

ilk duruşma gectı.
    Savunmalarımı verdim ve Bosanmak istemiyorum diye talepte bulundum.
    Ayrı Kaldıgımız 30.gun yolda karsılastım konusmak ıstedım ama kardesı tarafından DARP edildim.Raporumu aldım.SGK kayıtlı bır kurumda İşe girdiğini ögrendim bu arada...

Tanıklarım aıle bıreylerımın dısında market sahıbı , araya gıren ve dayısının evıne barısma elcısı olarak alınmayan esnaf vs....

2. Savunmasında evden kovduguma odaklanmıslar.Boyle olcaksa sen evıne ben evıme dedım ve evı terk etmıstım.geldıgımde esım evde yoktu.Bekarlıgımda aldırdıgı cocuguma varıncaya kadar doktum dokusturdum.28 sayfalık savunma verdım mahkemeye . Evlenıp ılk munakasada ev mı terk edılırmıs dıye savunma yaptım....Asla şiddet uygulamadım darp raporu vs yok ellerınde hatta küfür bile etmedim.Ama evde yalnız ikimiz oldugumuz halde munakasa esnasında savunmaya , dayısı eve gelmıs etraf savas alanı gıbıydı dıye yazmışlar..Aracılara da sozlu olarak Maddı Manevı sıddet uygulamıs , evden kovmus dıye bagırıp cagırmıslar.

Durusmada Tedbır nafakası ıstedıler...ne tazmınat vermek ıstıyorum ne nafaka boylesıne.... '' Bosanmak İstemıyorum '' dedım ama pısman oldum.ılk kez bır davayı kazanmak ıstemıyorum...Devlet Memuruyum ve az da olsa kredı odemem de var. Acaba Nafaka Bağlanırmı ? Eşim 4 aydır evde yok ve ne zaman maıl atsam bu iş bitti cevabıyla karşılaşıyorum. Acaba mahkemede bende ayrılmak istiyorum diyebilirmiyim yazılı beyanıma rağmen... Bu durumda ne yapmalıyım...yardımcı olursanız sevınırım.

Hukuki NET Güncel Haber

3 Aylık Evliyim ve Eşim Evi Terk Etti, Üstüne de Darp Edildim konulu yargıtay kararı ara
    3 Aylık Evliyim ve Eşim Evi Terk Etti, Üstüne de Darp Edildim konulu hukuk haber
    Konu solidvorks tarafından (17-01-2011 Saat 15:00:38 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Hatay/İskenderun
    İletiler
    247
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: 3 Aylık Evliyim ve Eşim Evi Terk Etti....Üstüne de Darp Edildim...

Eşinizin çalıştığını ispatlarsanız nafaka ödemezsiniz. Her ne kadar yazılı olarak boşanmak istemiyorum deseniz de, duruşmada boşanmak istiyorum şeklinde ifade değiştirebilirsiniz. Yalnız bu ifadenizin duruşma tutanağına geçtiğinden emin olun. Zira hakimler önce dinleyip sonra söylediğinizin özetini yazdırıyorlar tutanağa.

Ayrıca 28 sayfalık savunma çok uzun. Hakimler genelde çok uzun şeyleri okumak istemiyorlar. Bende boşanma davamda aynı şekilde çok uzun bir savunma verdiğimde, hakim kim okuyacak bunu, sen özetini yaz getir, bir dahaki duruşmada verirsin demişti.
    Bende olayları çok kısa olarak özetleyip, her olayın sonuna bu konu şu tarihli dilekçemde ayrıntılarıyla anlatılmıştır diye yazmıştım. Sende aynısını yapabilirsin.

Edindiğim tecrübeye göre; mahkemede her zaman haklı olan kazanmıyor ama her zaman delili kuvvetli olan kazanıyor. Onların şahitlerinin verdiği ifadenin yalan/yanlış olduğunu yani onların söylediklerinin aksini kendi şahitlerinizin ifadesiyle ispatlayabilirsiniz.

İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: 3 Aylık Evliyim ve Eşim Evi Terk Etti....Üstüne de Darp Edildim...

28 sayfalık savunma çok uzun. Siz bunu hakime veriyorsunuz, SAVCIYA değil.

Boşanma davasında iddialar ŞAHİTLERLE ispatlanır. Bunu aklınızın bir kenarına koyun.

Bir an önce de avukat tutmanızı tavsiye ederim. Böyle her seferinde uzun uzun savunmalarla dava yürütülmez. Daha derli-toplu savunmalar olmalı. Avukatınız merak etmeyin sizi en güzel şekilde temsil eder.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    91
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Unhappy Cevap: 3 Aylık Evliyim ve Eşim Evi Terk Etti....Üstüne de Darp Edildim...

İlginize çok teşekkür ederim.. Evlilik öncesi ailesi ve kendisine karşı Tüm iyi niyetime rağmen annemle yaşadığı anlamsız imalaşma ve restleşmeye tahammül edemedim ve kızdım.İş münakaşaya dönüştü ve 2 haftalık bir ruhsal mücadele sonucunda dayımı çağırıyorum bir yere gitmiceksin burada hesaplaşılacak deyince evden kendimi dışarı attım ve giderkende sen evine ben evime dedim.geldimki evde kimse yok...içime oturdu ve bu sefer geri çark ettim.ama daha ilk günden tehdit ve telefon münakaşaları , eşimle görüşememem vs gibi sebeplerle yolda karşılaşıp darp edilişim ve bu duruma eşimin kayıtsız kalması artık bu mesele üzerinde diretmenin anlamsız olduğunu gösterdi bana.Ama gördüğüm bu mağduriyete rağmen tazminat nafaka vs gibi durumalara maruz kalmam bana suç işlettirebilir.artık saygım kalmaz nasıl olsa koptu bu iş der konrtolden çıkabilirim Tum mücadelem para hesaplarına maruz kalmadan hayatından bir an evvel çıkıp gitmek adına artık...esımı hala sevıyorum ama bunu artık yapmalı ve ayrılmalıyım sartları zorlamadan..cunku her türlü sadakatsizliğe açık bu ayrılık sürecinde biraraya bu aileyle asla gelinmez.çünkü kimse yapmayın çocuklar demediği gibi bir de üstüne tehdit munakasa ve darp ile köstek oldular...durusmada tedbır nafakası ıstedıler..maası takrıben 1150 tl cıvarında...bende bıraz daha fazla 300-500 tl uzerınde kazanıyorum...yalancı sahıt tutarlarmı bılmıyorum ama benım sahıtlerım evı terk esnasında dayısının eve geldıgını gormusler.suclamalarda ev dagınık savas alanıydı gıbı demısler...facebookta mesaj atayım dedım dayısı ıcın karnını desıcem o herıfım demıstım hemen savunmaya yazmıslar tehdıt edıyor dıye...kerdesı ıcın borcumu odıcem soyle ona demıstım hemen yazmıslar .....ısı ayrılık sonrasında tehdıt noktasına vardırdılar...ev dagınık falan da degıldı.suclama evrakında kı ılk 3 maddenın ıspatını belgelerle yapabılıyorum ama su evden kovma meselesınde davayı kaybedermıyım korkuyorum...ıfade degıstırmem acaba mahkeme heyetın de ters tepkı yaratırmı onuda bılmıyorum.avukatlar kararın neyse sonuna kadar aynı cızgıde ol gıbı onerıler verıyorlar...sızce ne yapmalıyım...
    Konu solidvorks tarafından (17-01-2011 Saat 18:42:03 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Darp edilmenizden dolayı şikayetçi olabilirsiniz. Umarım bunu biliyorsunuzdur.

Size karşı açılan yüksek miktarlı nafaka ve tazminatlar sırf sizin gözünüzü korkutmak amaçlı. Başka da birşey değil. Eğer nafaka ve tazminat kararı çıkacaksa da, sizin mali araştırmanızdan sonra dosyaya giren mali durumunuz göz önüne alınarak karar verilecektir. Öyle kadının her istediği rakamı hakim al kızım diye vermez. Öyle birşey yok. Eğer öyle olsa Türkiye'deki bütün kadınlar kocalarını boşar durur.

Ayrıca sizin sözlü ya da yazılı tehditleriniz dava konusu olabilir. Böyle münakaşalardan uzak durun. Listenizden çıkartın. Muhatap olup da sinirlerinizi bozmayın. boşanma sürecinde daha çoooook şeylerle karşı karşıya kalacaksınız.

Sizce ne yapmalıyım demişsiniz. Size yukarıda da belirttim. Yarından itibaren kendinize iyi bir avukat tutun. Avukatsız davanızı takip etmeyin. Elinizden geldiğince iyi bir avukat tutmaya bakın. Ve bundan sonra da eşiniz ve onun ailesi ile muhatap olmayın. Söz dalaşına girmeyin. Avukatınızın söylediklerini de yapın. ayrıca duruşmalarda sizin aleyhinize söylenenlere cevap vermeyin. Orası bir duruşma salonu. Düzeni bozmayın. Hakimden azar işitmeyin. Duruşma içi ya da dışı asla karşı tarafla söz dalaşına girmeyin. Duruşmalara giderken aileden yakınlarınız olsun. duruşma salonuna giremeseler bile size destek amaçlı duruşma salonu dışında bulunsunlar. Darp edilmenizden dolayı şikayetçi olun. Ama önce avukatınızla bu durumu görüşün.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    91
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Telefon Mesajları üzerinden maddi ve manevi ne istersen karşılamaya hazırım yeterki uzamasın bu iş demiştim yazılı olarak...Derdim biraraya gelip sıkıntıdan kurtulmak gibi diplomatik bir dil kullanmıştım...cevap olarak telefonuma , önce 6000 tl ver taleplerimi geri cekeyım diye mesaj göndermiş.bende sana 36 bın lıra vereyım lutfen gerı don bıtanem dıye cevap verdım. bunun uzerıne araya gırıp barıstırmaya calısan amcama telefon acıp 9000 tl verın ılk 7 gun ıcınde bu ıs bıtsın bır an evvel dıye talepte bulunmus. ....bende ayrılmak istiyorsan ONURLU BİR KADIN gibi davran evliliğini para pazarlıklarına kurban etme diye tepki vermiştim... bu durum o aılenın , mahkemeye için para hesapları içinde oldugunu ispatlar , birde darp edilişim boşanmak istemiyorum dediğimde yada yazılı beyanım var ama lütfen beni ayırın şeklinde bir uslup kullansam bana ve bana averaj saglarmı sızce ....darp için karakoldan şikayetçi oldum bu durum için...
    Konu solidvorks tarafından (17-01-2011 Saat 19:15:33 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    91
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: 3 Aylık Evliyim ve Eşim Evi Terk Etti, Üstüne de Darp Edildim

bumu tarafsız.vah sana .vah ki ne vah. bence sende biraz gurur varsa çeker gidersin.bir hayvana benzetiyorum seni hani haa KÖPEK DEĞİL..sakın yanlış anlama..SÜLÜK..hani tapışır kalır ya istemediğin halde işte o..İstenmediğim yerde durmadım ben çektim ve geldim.SENİ DE İSTEMİYORUM .SEN BOŞUNA MESAİ YAPMA BENCE BUNLARLA İLGİLİ OKU KENDİN SONRA KAFANI VUR DUVARA.VURCAK BİŞİYİN YOKSADA O ZAMAN ÇABALAMA DAHA.TRENE SOR...eşin NERDE DİYE..ODA CEVAP VERECEKTİR SANA..SANA ACIYABİLECEĞİMİ TAHMİN ETMEMİŞTİM.ama acıyorum..BENCE BİRAN EVVEL SENİNDE BANA DEDİĞİN GİBİ GİT MAHKMEYE.

LÜTFEN DAHA FAZLA AŞAĞILANMA ÇÜNKÜ HERKEZLE PAYLAŞIYORUM YAPTIKLARINI HAA BU ARADA SABRIMI TAŞIRMA SAKIN DÖNDÜĞÜM SAVCILIK KAPISIN AGİDERSEM EĞER SENDE RAHAT ETMEZSİN BİLMİŞ OL..

ZAVALLI.

eşim davetime karşı bu maili attı tarafıma...hakaret davasına sebep bir delil olurmu acaba... yada bosanma davasının reddini talep etmiştim.. ifade değiştirip , parasal taleplerinin reddini isteyerek bende bosanmak istiyorum desem başarılı olurmu acaba...

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yazdığı mailde aşşağılamalar ve üstü kapalı bir tehdit var.Kesinlikle hem hakaret davasında hemde boşanma davasında kullanabilirsinzi diye düşünüyorum.Bir zamanlar aynı evde yaşayan karı kocanın bu hala gelmesi de ayrıca üzüntü verici.Geçmiş olsun.

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı solidvorks rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    bumu tarafsız.vah sana .vah ki ne vah. bence sende biraz gurur varsa çeker gidersin.bir hayvana benzetiyorum seni hani haa KÖPEK DEĞİL..sakın yanlış anlama..SÜLÜK..hani tapışır kalır ya istemediğin halde işte o..İstenmediğim yerde durmadım ben çektim ve geldim.SENİ DE İSTEMİYORUM .SEN BOŞUNA MESAİ YAPMA BENCE BUNLARLA İLGİLİ OKU KENDİN SONRA KAFANI VUR DUVARA.VURCAK BİŞİYİN YOKSADA O ZAMAN ÇABALAMA DAHA.TRENE SOR...eşin NERDE DİYE..ODA CEVAP VERECEKTİR SANA..SANA ACIYABİLECEĞİMİ TAHMİN ETMEMİŞTİM.ama acıyorum..BENCE BİRAN EVVEL SENİNDE BANA DEDİĞİN GİBİ GİT MAHKMEYE.

LÜTFEN DAHA FAZLA AŞAĞILANMA ÇÜNKÜ HERKEZLE PAYLAŞIYORUM YAPTIKLARINI HAA BU ARADA SABRIMI TAŞIRMA SAKIN DÖNDÜĞÜM SAVCILIK KAPISIN AGİDERSEM EĞER SENDE RAHAT ETMEZSİN BİLMİŞ OL..
    ZAVALLI.

eşim davetime karşı bu maili attı tarafıma...hakaret davasına sebep bir delil olurmu acaba... yada bosanma davasının reddini talep etmiştim.. ifade değiştirip , parasal taleplerinin reddini isteyerek bende bosanmak istiyorum desem başarılı olurmu acaba...
    Anlatmadığınız bir şeyler olabilirmi acaba ? Yani hem suçlu hem güçlü birisinin telefon mesajı ile hem aşağılaması hemde "SABRIMI TAŞIRMA SAKIN DÖNDÜĞÜM SAVCILIK KAPISIN AGİDERSEM EĞER SENDE RAHAT ETMEZSİN BİLMİŞ OL.." demesi bana çok manidar geldi. Bunu yazabilmek için sağlam nedenleri olmalı bir kişinin. Çok cesur bir hanımmış eşiniz..
    Bence siz evlendiğiniz 13 Haziran 2010 tarihinden eşinizin evi terk ettiği gün olan 13 Eylül 2010 tarihine kadar olan 90 küsur günlük süreyi yeniden bir gözden geçirin derim.
    Henüz CİCİM ayları bile geçmeden eşler arasında bunlar yaşanıyorsa sebeplerini iyi irdelemek lazım. Bence hala sizin anlatmadığınız birşeyler var..
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

Nerede
    istanbul
    İletiler
    91
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Anlatmadığınız bir seyler var dediğiniz için paylaşıyorum : Bizim birlikteliğimiz tam 4 yıldır sürüyor...cicim ayını çoktan yasadık biz... hatta birde bir cocugum olmustu ama ailesinin korkusundan dünyaya getiremedi... Israrıma rağmen üzülerek ifade edeyim gereğini yapmak zorunda kaldım... Haliyle evimizde hiç bir seye ihtiyacı yokken ( esya anlamında) suclama evrakına hiç eşya ve kıyafet almadı diye yazmış .. bekarlığında babası cok rahatsızdı ve maddı durumları çökme derecesindeydi , aileyi ve kendisini ikna ederek çalışma yaşamı içine soktum..evliliğimizin 1.ayı çıkıcam çalışmıcam deyince tepki koydum...ama kırıcı olmadım asla.o sırada kendi ailesiyle telefon temasları artmış... Nikah törenimizde hangi sebeple olduğunu bilmediğim şekliyle bulunmayan ailesiyle telefon trafiği artmış herhalde ki , anneme yaptığımız bayram ziyaretinde münakasa ettiler.bende kızdım.ortalığı lutfen toparla diye direttim.toparlmayınca kızdım. oda kızdı.dayım geliyor burada hesaplasılacak deyınce bende aldım anahtarları böyle olacaksa sen evine ben evime kızım görmek istemiyorum seni dedim ve carptım kapıyı cıktım...hepsı bu...geldım kı dayısı gelıp evden almıs gıtmıs... dövme sövme vs asla yok. ihanet yok. işsizlik sorumsuzluk yok.... zorla işten cıkardı yazmıslar.aılesıyle gorusmesını yasaklamıs , evden kovdu yazmıslar...savcılık lafınıda , neredeyse yalvar yakar oluyorum telefon ve hotmaıl mesajlarımla benı rahatsız edıyor dıye yazmıslar savunmalarına....karsısına bıle cıkmadıgım halde duygularımı ıfade eden mesajlarım yuzunden savcılıga gıdecekmıs. bende dun gece lutfen gıt bıtanem dıye cevap yazdım... munakasa ettım esımle dogru ama sokaga atmak , karsısına cıkıp sarkıntılık etmek vs asla yapmadım yapmam da.... avukatı aramıs aılemden bırısını kac para verebılırsınız dıye sormus....soruyorum sıze dayak yok kötek yok , borc yok harc yok , 4 yıllık bırlıktelıgım uzerınde tek söz sahıbı ben ıken anası danası araya gırmıs , kımse oglum ne oluyor gel bır konusalım bıle dememısken karımı gormek ıstıyorum dıye yolda karsılasmam sırasında darp edılıyorsam , dön eve denildiginde savcılıga gıdıyorum denıyor ve yukarıdakı bence hakaret ıletısı yazılıyorsa sızce ne yapmalıyım....lutfen herkes elını vıcdanına koysun...araya gırmek ısteyen ıyı nıyet elcileri eve alınmıyor , neredeeyse yalvarıyorum kı askım lutfen cagrılarıma ragmen ne yapmam lazımmmmm.....Mesaj gonderdım bende askım bu lafları cocuguma kıydıgın gun etseydın ya dedım.. yada nıkah tarıhı almak ıcın baskı yaptıgın gunlerde soyleseydın bıtanem dedım ve yazısmayı kestım.....

+ Konuyu Yanıtla
1 / 4 Sayfa 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

Yeni evliyiz cicim aylaro çabuk bitti

1 aylik evliyim esim evi terk etti bosamak istiyorum

Forum