İyi günler dilerim,

Benzer başlıklarda konular olmasına rağmen farklılaşan hususlarda sizlerden destek almak istedim.

Ağustos ayında bir arkadaşım tarafından birlikte işyeri açmak üzere bir şekilde ikna edildim. Bunun üzerine biraz cahillik biraz da eşeklik ederek henüz tüzel kişiliği kurmadan, "önce dükkanı kiralayalım, dekorasyon başlasın o esnada kuruluş işlemlerinizi yaparız" dedi. beğendiği bir yere götürdü, ve oranın kiralık olduğuna inandırarak sahibiyle tanıştırdı. Gerçekten sahibiydi. Ve ilk kira ile depozitin bana düşen kısmı 4000 TL'yi Dükkan Sahibi kişiye Bankadan "Kira Avansıdır" EFT açıklamasıyla gönderdim. Tabi ki başlıktan da anlaşılacağı üzere kiralama ve dükkan işi aslında benden para araklama işi oldu. dostum, kardeşim dediğim zat ile dükkan sahibi aynı anda artık ne telefonuma çıkıyorlar, ne de karşıma... 4000 TL benim için büyük rakam olsa da açıkçası kimsenin de bu rakam için arkadaşına zarar verebileceğini düşünmediğimden yatırdım. Ama şimdi hem parasal olarak zor duruma düştüm hem de ailevi olarak yıprandım.

Konuyla ilgili anladığım kadarıyla İlamsız İcra Takibi başlatmam gerekiyor. Ancak muhtemelen alacağa itiraz edilecektir. (Zaten anladığım kadarıyla organize olmuşlar bile) Bundan sonraki süreç nasıl işler, Kira Avansı açıklamasını yazmış olduğum halde bir kira sözleşmesi ve kiralanan bir dükkan olmadı sonuçta, bunun bana leyhte ve aleyhte yansımaları nasıl olur? Tam olarak izlemem gerekn süreç nedir? yardım ve desteğinizi rica ederim...

Şimdiden desteğiniz için teşekkürler...