Bi konuda yardım ve danışmanlık istiyorum daha doğrusu bilgi istiyorum bu konuda bana bilgi verirmisiniz rica etsem

2008 yılında evlendim ve 6 aylık bir beraberlik söz konusu daha sonrasında eşimle anlaşmazlıklar oldu eşim eşşek salak şeresiz gibi ve ağza alınmayacak hakaretlerde bulunmuştur.ve bunları gören şahitlerim var ve bu sözleri bana hakeret yaptığı sürece ses kayıtları da mevcuttur..3 kez daha önce boşanma davası açıldı birincisi ; beraber açıldı sonrasında vazgeçildi barışıldı ikincisi de beraber açıldı o boşanmak istemiyorum dedi ve kapandı 3.cüsünde ben boşanma davası açtım ona ve ondada mahkemde ağladı ben eşimi seviyorum ve boşanmak istemiyorum bir kez daha denemek istiyorum dedi ve ben hayır hayati tehlikem vardır boşanmak istemiyorum dedmi ve dava kapandı şimdi son mahkeme açıldı her iki tarafında avukatı var şimdi duruşmada olan bana karşı tarafın tuttuğu duruşma tutanağı şu şekildedir:
KARŞI TARAFIN TUTANAĞI VE YAZILI OLANLARDAN BAZILARI
--Cd'nin ve şahitlerin bir sonraki davada dinlenilip incelenmesine karar verildi
---tarafların ekonomik ve sosyal durumlarının araştırılması için kolluğa ve sgk ya yazı yazılmasına masrafın davalının tarafından karşılanmasına
--Cevap dilekçesinde yazılı taşınmazın davacı adına kayıtlı olması halinde devir ve satışının önlenmesi için ilgili tapu sicil müdürlüğüne yazı yazılmasına masrafın davalı vekiline tebliğine ( yalnız bu taşınmaz mal babamla benim evim evlenmeden önce alınan bir gayrimenkul buna birşey yapabilrmiki )
---tarafların ekonomik ve sosyal durumları tespit edildikten sonra davalının teDbir nafakası talebi doğrultusunda duruşma arasında karar verilmesine
---davanın mart 2011 yılına bırakılmasına karar verildi.
---maddi ve manevi taleplerimizin teminatı için kıdem tazminatına tedbir konulmasını tespit ediyoruz
---belgede müvekkiliM depresyona girip antidepresan ilaçları kullanmıştır ve sık sık mide rahatsızlığı yaşamıştır.gbi olmayan cümleler de sarf edilmiştir.

maddi ve manevi tazminat ve nafaka talepleri:

---davAcı XXXX yerinde çalışmakta 1000 tl - 1500 tl arasında maaş almaktadır tüm ihtiyaçları ailesi tarafından karşılanmakta hiçbir masraf yapmamaktadır.
---öncelikle tarafların birlikte oturduğu ve evlilik birliği içnde edinilien mal.....xxxxxx mah........ccad.adresindeki dairenin üçüncü kişiilere devrinin önlenmesi için tapu sicil Müdürlüğüne müzekkere yazılmasına dairenin satılmış olması halinde değerinin yarısı olan 75.000 tl nin tarafımıza ödenmesini

TARAFLARIN BOŞANMALARINA
---müvekkilin elinden alınan 22 parça 30.000 tl dğerindeki altınların aynen iadesine iade edilmemesi halinde deperinin tarafımıza ödenmesine
---dava tarihinden itibaren müvekkil için ayllık 750 tl tedbir nafakasına hükmedilmesine kararın kesinleştiğinde nafakanın yoksulluk nafakasına çevrilmesine
---Davaya dair haklarımız saklı kalmak kaydıyla şimdilik davalının 50.000 tl maddi - 50.000 tl manevi olmak üzere toplam 100.000 tl tazminata mahkum edilmesine
---ekli listede belirtilen halen davacıda bulunan müvekkile ait eşyalrın aynen iadesini bulunmaması haline 11.000 tl bedelin tarafımıza ödenmesine
---yargılama giderleri ve ücreti vekaletin karşı tarafa yükletilmesine karar verilmesini vekalaeten talep ederiz..

ONLARIN BANA AÇMIŞ OLDUĞU TEDBİR VE DAVA TUTANAĞInın içeriği YUKARIDAKİ GİBİDİR...

--------------------------------------------------------------------------------
Fakat şimdi ben konuyu şöyle açıklıym 6 ay beraberliğimiz oldu ve ayrıldık eşim defalarca evden çıkmıştır bana tüm ortamlarda herkesin yanında şerefsiz ,pezevenk gibi salak eşşek gibi kellimler kullanmıştır beni tehdit etmiştir yüzüme karşı ve beni öldürmeye çalışmıştır bunların hepsi ses kayıtlarında mevcuttur benim yan bi gelirim yok üzerime kayıtlı herhangi bir şeyimde yok ben 2008 yılında evlendim babamla birlikte alınan bir gayrimenkulum evim ortaktır bu mevcut sadece ama oda 2004 yılında evlenmeden çok önce alınan bir gayrimenkuldur buna tedbir konulmuş bu kalkabilrimi yada bunu satabilrmi herhangi bir şey yapabilrimi karşı taraf ayrıca;

benim 650 tl çalıştığım işyerimden aldığım maaşım bulunmaktadır.ayrıca aileme ait bir evde oturuyoruz yapılan kira sözleşmesi de bulunmaktadır 250 tl olarak kira da vermekteyiz bunun dışında açıköğretim üniversitesi okumaktayım ....ama oda açık lise okuyor... bunun dışında bir maaşım yok ayrıca evlendiğimiz zaman düğün sonrası gün hiçbir ziynet eşyasını görmedim kendisini güvence altına almak maksadıyla annesine götürmüş bana sonradan söyledi bunu ve ayrıca evlendiğinde yatak odası ve mutfak eşyalrı getirdi boşanma davası aşamasında eve gelerek mutfak eşyalarını yatak odası takımlarını gelip aldı ve aldığına dair xxxxx kişiden hiçbir alacağım yoktur evlenirken ve evlendiğim zaman çerçevisnde aldığım tüm eşyalarım bendedir diye yazarak imzalamıştır tarih de atmıştır kendisi ...bu durumda benden ne kadar nafaka alır ve ne talep edebilir.

benimde bu durumları gören şahitlerim vardır...ve ses kayıtlarımıda mahkemeye sunucam bir sonraki davada ve benden istediği maddi manevi tazminat ve ayrıca koyduğu tedbir ve istedikleri nafaka altın ücretleri vs .vs bunları benden alabilrimi?ve bu durumda benim elimde olan ses kayıtlarına rağmen bende tazminat davası açabilrmiyim ayrıca bu ses kayıtlarını sunsam nafakasız boşanma davası olarak sonuçlanabilrimi çünkü eşim çalışıyordu ayrılcağımız için dava olmadan 3 ay önce işten ayrıldı ama orada sigortasız maaşını alarak çalışıyor nasıl bir yol izlemem gerekir bu konuda lütfen bilgi verirmisiniz rica etsem...bu konuda bana izlemem gereken bir yol ve aşama iletirseniz yada ne gibi dvalar açabilirim bu tazminatları ödememem için çünkü yazılı tutanaklarında herşey abartılarak ve yalan yanlış yazılmıştır..Bilginize

Teşekkürler

İsmim Serkan...