Sayın avukatım.

Ben bir ilaç firmasında 15 yıldır çalışıyorum son altı yıldır da satış müdürü olarak görev yapıyorum. Şirket son iki yıldır EKİPMOBİL denen, cep telefonlarımız üzerinden bulunduğumuz yerin tespit edilmesini ve bu verilerin kaydedilmesini sağlayan bir sistem kullanıyor. Bu sistem mesai saatleri içerisinde dahi sıkıntılara yol açabildiği için biz de ekip olarak mesai saati bitiminde telefonlarımızı kapatıyorduk böylece mesai saati dışındaki özel hayatımızın takibine müsaade etmeyebiliyorduk. Ancak şirketimiz 8-9 ay kadar önce bir bildri yayınlayarak telefonlarımızın, sabah çıkış noktalarımızın belli olması amacı ile 24 saat açık kalması gerektiğini aksi halde ceza verileceğini bize tebliğ etti ve o tarihten itibaren hafta sonları da dahil telefonlarımız her 10 dakida bir nerede olduğumuzu şirketimize rapor ediyor. Size sorum şu: Bu durum "özel hayatın gizliliğini ihlal" olarak değerlendirilip şirkete bu yönde tazminat davası açabilirmiyiz, zira özel hayatımız kalmadı. İkinci sorum da Bu davayı takdir edersinizki çalışırken açmamıza olanak yok. İşten herhangi bir sebeple ayrıldıktan sonra açabilirmiyiz, bir sonuç alma imkanımız olurmu.

değerli bilgi ve görüşleriniz için şimdiden saygı ve sevgilerimi sunarım...