Merhaba değerli hukukçu arkadaşlar...
Ben 2010 Eylül ayı başlarında askerden geldim ve daha önce yanında çalıştığım bir abi bana bir şirket olduğunu bana güvendikleri ve beni sevdiklerini kendisinin ve ortağım dediği kişinin bankalara borcu olduğunu söyleyerek (ortağını bilmiyorum ama bana söyleyen kişinin bankalara borcu var) bu şirketi üzerime alıp alamayacağımı söyledi fakat bana ilk söylenen kollektif şirket olduğuydu sonradan ortağı beni aldı ve bir Ltd. şirketinin müdürü yaptılar o gün ve ortağını tanımıyorum ama beni ikna eden şahsı o kadar seviyordumki daha önce bana çok yardımı dokunmuştu...
fazla uzatmayacağım...
aradan üç gün geçti ve benden birkaç ay önce askerden gelen eski arkadaşımı gördüm bana çok sıkıntıya girdiğini söyledi ne oldu? dedim, meğer bu çocuk askerden gelince gel bi iş yeri açalım hem sen kazan hem biz demişler bizim bankalara borcumuz var gel senin üzerine açalımda iş yapalım demişler onunda üzerine kollektif şirket açmışlar ve kandırdıkları iyi niyetli insanların sayısı sadece bizim çevrede benimle beraber 5 kişi açık söyleyeyim bu adamlar bu işyerleri üzerinden naylon fatura işi yapıyor bizide şebekenin içine bilmeden çektiler hiçbir şekilde para almadım para vaad edilmedide zaten, 26.09.2010 tarihinde şirket müdürlüğünü aldıktan bir hafta sonra adamlara hisse devrini yapmaları konusunda sözlü baskı uyguladım tamam önümüzdeki ay yapacağız dediler yani (Ekim 2010 ayı) yapmadılar şimdide 6 ay sonra kapanacak burası diyorlar ben mali polise bu durumu bildirdim yani ihbarda bulundum şirketin adresini bile bilmediğimi şirket evraklarını şahıslardan alamadığımı hiçbir faturaya imza atmadığımı söyledim(benim gibi benden önce 4 şikayet daha var).Hukukçu arkadaşlar;
size soracağım soru şu:
Acaba ben ceza alırmıyım?
Bu işin bana maddi zararı olurmu? (faturaların hiçbirinde imzam yok)
Bu adamların naylon fatura işi yaptıkları kanıtlandıktan sonra imzam olmayan faturaların
KDV'sini bana ödetirlermi?
yani kısacası BEN ZARAR GÖRÜRMÜYÜM?

Ne olursunuz bana yardım edin çok sıkıntıdayım ben mahvoldum depresyon hastası oldum lütfen bana yardım edin cevaplarınızı sabırla bekliyorum...