yurtdışı bir üniversiteden müzik öğretmenliği bölümünden mezun oldum. yükseköğretim tarafından denklik belgem hatalı düzenlendiği için öğretmen atamalarına başvuru yapamadım. Mahkemeye başvurdum karar lehime sonuçlandı. yök denklik belgemi yeniden düzenledi. ve seviye belirleme sınavına girip geçerli not alınca atamam yapıldı. şu an görevdeyim. yök temyize gitti temyizi de kazandım. hatalı belge yüzünden iki yıl atamam yapılamadığı için kaybım olan maaş için maddi ve manevi tazminat davası açtım. fakat bölge idare mahkemesi red kararı verdi. gerekçe de şu: denklik belgem hatalı olarak verilmeseydi seviye belirleme sınavına girecek ve atamam yapılacaktı. fakat hatalı olduğu için doğal olarak bu sınava giremedim. mahkeme diyor ki girmediğin bir sınvdan geçip geçmeyeceğini tahmin edemediğimiz için red edilmiştir. fakat bu sınava girmenin ön şartı denklik belgemin hatasız düzenlenmesiydi. davayı temyiz edeceğim örnek karar arıyorum aciliyeti var konunun. yardımcı olursanız çok sevinirim. saygılarımla...