Merhabalar.
Bizim ev sahibimiz kirayı ödemediğimize dair ödeme emri çıkarmış. Ama işin ilginç yanı 2010 yılının ekim ayının kirası ödenmediği halde, ev sahibi 2008-2009 yılına ait bir kontrat çıkarıp o yılın tüm aylarının kirasını ödeme emri göndertmiş. İkinci sorun ise bizim öyle bir kontrat imzalamamış olmamız. Kendisi bizim yerimize imza atmış. Onbir senedir oturuyoruz ve sadece ilk sene kontrat imzaladık. Daha sonra ev sahibi ne kontrat imzalattı ne de banka hesap numarası istediğimiz halde vermedi. Üçüncü sorun ise ödeme emri bizim elimize 20 gün sonra geçti. Muhtarın elindeymiş evrak ama bize vermemiş. Biz tesadüfen ordan geçipde almasak gene haberimiz olmayacakdı. Dördüncü sorun ise Mamak belediyesi binanın dahil olduğu sokağı yeşil alan yapma kararı almış ve 4-5 ay önce ev sahibimiz bunu onayladığına dair dilekçesini imza atıp belediyeye vermiş. Yani yakın zamanda burası yıkılacak.
Bu konuda ne yapmamız gerekir ve karşı tazminat davası açabilir miyiz?
Şunu da belirtmek istiyorum. Ben askerim. Annem tek başına yaşıyor ve maddi durumu yok. Belediyeden aylık 100 lira askerlik maaşı ile geçinmeye çalışıyor. Şu an hava değişimindeyim ve Mamak belediye başkan yardımıcısı ile irtibata geçip yardım istediğide bulundum. Yani o bir aylık kira ödenmemesinin sorunu aşırı maddi sıkıntı.
Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Onbeş gün sonra askere döneceğim ve kafam sıkıntılı dönmek istemiyorum.
Saygılarımla.