Kilitli Konu
1 den 5´e kadar toplam 5 ileti bulundu.

Konu: Kanunlar bu işe ne diyor?

Kanunlar bu işe ne diyor? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Ankara, Çankaya, Turkey.
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Kanunlar bu işe ne diyor?

Sayın Okuyucu
    Ben 39 yaşına gelmiş ve bu yaşıma kadar başından iki evlilik geçmiş, her evliliğinden birer erkek evladı bulunan, üniversite mezunu olarak müfettişliğini 5 sene yaptığım bir bankanın halen büyük bir şubesinde çalışan, ..hayatını her okumuş insan gibi namusu ve bilgisi ile kazanmaya ve bu arada ilk evliliğimden olan dünya tatlısı oğluna bakmaya çalışan ... anlayacağınız sıradan "okumuş" bir Türk vatandaşıyım.

Size burada aktarmak istediğim konu ise;

Başıma gelen, daha doğrusu pişmiş tavuğun bile başına gelemeyecek, değişen Türkiyemizin ekonomik ortamında ortaya çıkan yeni bir dolandırıcılık türü, bir yeni gelişen meslek çeşidi ile ilgilidir:

Bunu yapanlar bu işleri bulundukları konumu, çalıştıkları devlet kurumunun kimliğini kullanarak, adeta onlara sanki lütuf edilmiş görünmez bir dokunulmazlık ile ve daha önceki tecrübeleri ile de hukuktaki boşlukları, yargıyı, hakimleri kullanarak, daha doğrusu bu ülkede kanunların "ezilen!?" kadınlara hukuk alanında sağladığı !! "üstünlükleri!! " kullanarak, 'mazlum kadın' rolünü çok iyi oynayarak yapabilmekte ve bunlar esnasında her türlü çirkefliğe, kötülüğe de başvurmaktan çekinmemektedirler.//

Bunları size yazmak gereğini duymam geçenlerde bir gazetede iç sayfalarda çıkan "mecliste çalışan bir çaycının meclis etiketini kullanarak insanları iş vaadiyle kandırması, paralarını alarak dolandırması " ile benzer bir olayın başıma halen T.B.M.M. de sekreter kadrosunda 16 yıldır çalışan ikinci eşim F.T.'ın ilk eşimden sonra oğlumu da kabullenerek benimle evlenmesinden sonra,

ancak iki yıla yakın evli kaldığımız süre içinde bana
    evlenmeden önce yapmış olduğu ve benim hiç mi hiç haberim bulunmayan bir dünya yükü-20 milyar TL. - kredi kartları, ve kredi borçlarını ödetmesi ve

sadece iki ay evli kaldığı ilk evliliğindeki amca oğlundan hamile kaldığı 5 aylık çocuğu aldıran ve bu yüzden boşanarak, 35 yaşına kadar yapamadığı çocuk özlemini de benimle evliliği süresinde gidermiş ve bu şekilde bir "temiz zavallı dul kadın" vesikası almış,

.. bu arada ve bu borçların ödenmesi için son vade tarihine kadar benim sevgimi, aileye olan inancımı, özlemimi kullanmış,

.. son vade günü "çocuğunun bakıcısımıyım!" diye bir bahane ile evden ayrılmış ve benim tüm birleşme çabalarıma karşılık bir de beni bıçaklatmaktan dahi çekinmemiş,

..mahkeme salonunda bile hakimin önünde el, kol hareketleri yapabilen

bir kadının T.B.M.M etiketini kullanarak yaptığı EVLİLİK YOLUYLA DOLANDIRICILIK, adaleti, yargıyı dahi bu etiketi ile kullanabilmesi olayıdır.//

Bu olay, belki sizce bir değer taşımayabilir, ancak sırf bu kadının kanunda bulunan

"evli kadının borcundan dolayı, kocanın evine haciz gider!" md. ve

"karı-koca arasında borç olmaz!" md. ile

Borçlar Kanunundaki ; "iyiniyetle ödenen borçlar geri istenemez!"

gibi dolandırıcılığa alenen kapı açan bir garip ! hukuk maddelerini benim gibi dolandırdığı önceki işadamı kocasından gayet iyi bildikleri için, benim bu borçları saf bir iyiniyetle, tüm bunları bilmeden ödemiş olmam ve kandırılmış olmamdadır.
    Ne yazık ki! kadınlar bu ülkede kanun tarafından erkeğe göre açıkca "korunmakta" ve bu kanundaki, anayasadaki"kadın-erkek" eşitliğine, "insanların kanun önünde eşit olma" ilkesine sığmamaktadır. Dahası, ne yazık ki! tüm bu olanlara, yaşadıklarıma, karşılaştığım çirkefliklere rağmen, bu ülkede kurulmuş Aile Mahkemesi Medeni Kanunumuzdaki "Aile Toplumun Temelidir.!" ilkesine komik olacak tarzda zıt bir şekilde kadının boşanma isteğini kabul etmiş ve beni bir de Manevi Tazminata mahkum etmiştir. Ben, halen güvendiğim Yüce!! Türk Mahkemesinin ve Yargıtay!!ın onadığı bir karar yüzünden, bu kadın yüzünden girmiş olduğum bunca borcun üstüne bir de Tazminat ödemekte ve geçimini sağlamak zorunda olduğum oğlumla zor geçinmekteyim!. Bu adaletmidir! ?. . . BU kadın ise hala yine büyük bir borç batağı içinde, halen kendine yeni avlar peşinde, öyle ki boşanma duruşmaları sürerken bile yine T.B.M.M. de çalışan Evli ! bir erkek arkadaşını borçlandırarak kendisinin bir diğer bankadan kullandığı ve kefil olduğu ancak ödeyemediği 10 milyar TL lık kredi borcu yüzünden boşanmakta olduğu eşinin evine utanmadan haciz göndertebilmiştir!,
    .. bebek iken sadece 3 ay gördüğüm ve halen iki yaşında olan oğlumu da bana göstermeden, dahası nefretle büyüterek, benden daha fazla maaşla, ailesinin yanında sultanlar gibi yaşamaktadır.Güvendiğim yargı beni neye mahkum etmiştir. ?!!
    Kadının, meclis gibi bir kurumda her türlü yaptığı herkes tarafından,çaycısından, müdürü, ve personel başkanı tarafından bile bilindiği halde BİR ŞEY YAPILAMAMAKTADIR.!!!!
    Değişen, gelişen Ülkemde Ne Garip meslekler ortaya çıkmıştır.... //
    Sırf Evlenmeden önce yaptığı bir yığın kredi borcunu, Bankacı bir Kocaya ödetmek ve özlemini duyduğu çocuk sahibi olmak için evlenmiş ve borçları ödettikten sonra Bir Babayı çocuğundan, iki kardeşi birbirinden temelli ayıracak kadar insafsız, gözlerini sırf para bürümüş bu insanlara bu ülkede yapacak bir şey yok mudur?

İLLA Kİ! HER AKŞAM ÜLKE TELEVİZYONLARINDA GÖSTERİLEN DİZİLERDE OLDUĞU GİBİ BİZ DE HAKKIMIZI SOKAKTA SİLAHLA, MAFYA İLE Mİ ARAMAK ZORUNDAYIZ.?

BU ÜLKEDE KADINLAR GERÇEKTEN EZİLMEKTEMİDİR?.

YOKSA, HERKES AYNI KEFEYE KONMAKTA ALTTA KALANIN İSE CANI MI ÇIKMAKTADIR. BU NASIL ADALET SİSTEMİ, BU NASIL AİLE KAVRAMI, . . NASIL BİR ADALETTİR!?.

Ben, bakmak zorunda olduğum 7 yaşında oğlumun rızkını sırf mahkemelerin adaletsizce, sırf bu kadın çocuklu diye maddi gelirine, kusuruna bakmadan verdiği bir kararın kurbanı durumundayım.! Ben, kazandığım aylık 1.300 maaşımın tamamını mahkeme kararı ile her ay bu kadına gönderdiğim gibi, bu tür işleri artık meslek edinmiş böyle bir kadının, F.T.'ın ın benim üzerime yıkıp gittiği onca kredi borcunun da bir de taksitlerini ödemek zorundayım.!! Geçinemiyorum..!

Ve bu durumu hukuksal olarak dahi şikayet edeceğim bir yer, bir kanun maddesi bulunmuyor. Bu nasıl İştir!..

Bu ülkede kadın olmak varmış, .. hele bir de T.B.M.M gibi yüce bir kurumda çalışarak o etiketle her şeyi yapabiliyorsanız..

Bu kadın hala beni ve ailemi arayıp, arattırıp tehdit ve hakaret etmektedir. !!! Ne yazık ki çalıştığım bankanın Genel Müdürlüğünde de Muhatap bulabilmiş ve benim mevkim ve kariyerimle oynamakta beni haketmediğim idari uygulamalara üst yönetimden kim olduğu belirsiz kişinin keyfiyeti ile iş hukukuna aykırı bir şekilde maruz bırakmakta, işyerim özel yaşantımı iş yaşantıma karıştırdığım gibi mesnetsiz bahaneler ile özel hayatıma karışabilmektedir, terfiimi engelleyebilmektedir.!! Bu ne rezalettir. İşverene karşı kişilik haklarımı koruyacak yasa maddesi yokmudur?

Adıgeçen bu kadın geçmişi ve borçluluk durumu araştırılmadan hala T.B.M.M. gibi "yüce" olması gereken bir kurumda barınabilmektedir.

Acaba bu ülkede kanun ve adalet , zümre cinsiyet vb. ayrımı olmadan gerçekten var mıdır?
    [:0]

[u]Bu kanunlarla bu tür kadınlara geçim yolumu sağlanmış oluyor </u> ?!
    bu sayede "[u]sebepsiz zenginleşmiş </u> " olmuyorlar mı?
    Bu şekilde "[u]Evlilik Yoluyla Dolandırıcılık</u>" olmuyor mu?
    Dolandırılan zaten "[u]iyiniyeti</u>" ile dolandırılmış olmuyor mu?..
    [u]Ödediğim paraları ne şekilde geri alabilirim</u>?.

[u]Başka ülke kanunlarında dolandırıcılığa bu kadar açık kapı açan kanun maddeleri var mıdır?
    [u]Başka ülkelerde de Kadınlar bu derece</u> korunmaktamıdır? </u>
    BU OLANLARIN İNSAN HAKLARI AÇISINDAN YORUMU NEDİR?

"[u]BU KONU İNSAN HAKLARI MAHKEMESİNE TAŞINSA NE DERECE HUKUKİ DEĞERİ OLUR</u>.?"

KANUNLAR BU İŞE NE DİYOR ! ??..
    "MEDENİ" HUKUK . BU MU OLUYOR?

Bu Nasıl İŞ'tir! Bu Nasıl "ADALET"TİR !

(Kadın Olmak Varmış. Ya Adalet)

SAYGILARIMLA
    N. G.D

Hukuki NET Güncel Haber

Kanunlar bu işe ne diyor? konulu yargıtay kararı ara
    Kanunlar bu işe ne diyor? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Salihli/Manisa
    İletiler
    7.141
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Eski eşiniz hakkında ithamlarda bulunduğunuzu ve bu durumun aleyhinize kullanabileceğini hatırlatmak istiyor, sitemizi buna aracı etmemenizi rica ediyorum. İletilerinizdeki gerekli düzeltmeleri yapmaz iseniz forumlarınız silinecek ve üyeliğiniz askıya alınacaktır.

Forum açmadan kuralları okuyunuz ve lütfen kurallara riayet ediniz.

Nerede
    Ankara, Çankaya, Turkey.
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Konuyu Düzelterek Isim Belirtmeden Yazdiğim Ikinci Mailim Dikkat Ettiyseniz En Son Gönderdiğim "kanunlar Bu Işe Ne Diyor" Başlikli Yazidir. Ilk Gönderdiğğim Mail Yerine Siz Benim Ilk Mailime Paralel Olarak Yardimci Olunmasi Talebi Ile Yazilan Ikinci Yazimi Askiya Almişssiniz. ! ! Yazimda Beli,rttiğim Olayalar Itham Değil Birer Gerçekliktir.!! Sizden Yardim Beklerken Sanki Eski Karimin Av. Karşima Geliyor Yardiminiz Için Tşk

Nerede
    Ankara, Çankaya, Turkey.
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

İLK YAZIMLA İLGİLİ DEVAM NİTELİĞİNDE YARDIM TALEP EDEN YAZIM AŞAĞIDADIR:
    """""""...
    "DAHA ÖNCE GÖNDERDİĞİM "BOŞANMA & Kadın- Erkek Eşitsizliği" başlıklı yazımda bahsettiğim konu ile ilgili olarak;

1) Eski eşin bana evlililiğimiz süresi içinde ödetmiş bulunduğu (daha doğrusu yazımda belirttiğim kanun maddeleri yüzünden benim ödemek zorunda kaldığım) 20 milyar TL. na yakın, evlenmeden önce yapmış bulunduğu borçlarının bana geri ödenebilmesi için ben "Evlilik Yoluyla Dolandırıcılık" ya da "Sebepsiz Zenginleşme" davaları ile bu paraları geri alabilir miyim ?

2) Sürekli çalıştığım işyerinin genel müdürlüğünü, bölge müdürlüğünü arayarak beni şikayet eden bu kadın ve maalesef onu kaale almış bulunan ve benim terfimi 1 senedir engelleyerek, tarafıma özel hayatımı işyaşantıma karıştırdığım ..gibi bahaneler ile somut olmayan mesnetsiz uyarı yazıları yazan işyerim hakkında kişilik haklarımı korumak için ne yapabilirim?

3) Boşanma aşamasında ailesinin, kendisinin ve annesinin özellikle sürekli ifade ettikleri şekilde ondan olan ve iki senedir görmediğim ikinci oğlumun benden olup olmadığını anlamak için "Babalık Davası" açarsam bu kadın yine kanunların bu ülkede vermiş olduğu güce dayanarak bana bir de "hakaret davası" açar mı?....

4) Kadın yüzünden ödediğim borçlar yüzünden girdiğim geçim sıkıntısı yüzünden benden daha fazla maaş alan ve ailesinin yanında kalan kadına nafakanın azaltılmasını isteyebilirmiyim?... Yoksa yine kadınları koruyan bu kanunlara göre işim dahi olmasa benim de şu an baktığım ilk eşimden olan çocuğum olduğu halde bu kadına nafaka ödemek zorunda bırakılırmıyım !??..

BU ADALETSİZLİĞİ İNSAN HAKLARI MAHKEMESİNE TAŞIYABİLİRMİYİM ! ? . .

Yardımcı Olacaklara şimdiden Teşekkür Ederim. ÇARESİZİM..

Saygılarımla N.G.D

"""""" ........

BU KONUDA SİZDEN HUKUKİ YARDIM BEKLİYORUM.! BU AMAÇLA SİTENİZE GİRDİM. İSİM YAZILI OLAN MAİL İLK MAİL OLAN "BOŞANMA&KADIN ERKEK EŞİTSİZLİĞİ" BAŞLIKLI YAZIDIR. EĞER YAŞANAN GERÇEKLER BELGELERİ İLE BİRER İSPATLI DELİL OLDUĞU HALDE İTHAM SAYILIYORSA MAİLİ SİLEBİLİRSİNİZ. YAPANIN YANINA KAR KALAN BİR ÜLKEDE BİZLER BU TÜR İŞLERİ YAPANLARI AFİŞ ETMEZDİĞİMİZ İÇİN BUNLAR KENDİLERİNE BU ŞEKİLDE VE MAALESEF KANUNLARIN VERDİĞİ GÜÇTEN CESARET ALIYORLAR DİLEK HN.

BENİM MAGDURİYETİMİN BİR VATANDAŞ OLARAK, BİR İNSAN OLARAK DEĞERİ OLMADIĞINI GÖRÜYORUM. ÖYLEYSE BİZ ERKEK OLARAK, BABA OLARAK, KOCA OLARAK KANUN ÖNÜNDE DEĞERSİZ VATNDAŞLARMIŞIZ... !

BEN NE YAZDIĞIMI, NE YAŞADIĞIMI BİLİYORUM.

SAYGILARIMLA NGD

Eski eşiniz hakkında ithamlarda bulunduğunuzu ve bu durumun aleyhinize kullanabileceğini hatırlatmak istiyor, sitemizi buna aracı etmemenizi rica ediyorum. İletilerinizdeki gerekli düzeltmeleri yapmaz iseniz forumlarınız silinecek ve üyeliğiniz askıya alınacaktır.

Forum açmadan kuralları okuyunuz ve lütfen kurallara riayet ediniz.

Ekleyen: Av.Dilek Kuzulu Yüksel - 25/01/2006 : 21:09:10

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sorunuzu lütfen tek başlık içerisinde sorunuz ki ona göre değerlendirelim. Her şeyin bir düzeni vardır. Sorunuz diğer forumda cevaplanmıştır, lütfen oradan devam ediniz, bu konu ve bu konuyla ilgili açacağınız diğer forumlar kilitlenecektir.

Kilitli Konu

Bu sayfada bulunan kavramlar: