Merhaba, öncelikle tüm üyelere iyi çalışmalar diliyorum.
Mesleğe ve hukuki net üyeliğine yeni başlamış biri olrak ilk hukuki problemimi sizlere yöneltiyorum.
Müvekkilimin annesi ölmeden 10 yıl önce bütün çocuklarına taşınmazlarını sözlü olarak paylaştırmış, herkes kendi yerini ekip dikmeye başlamış. Bunun üzerine müvekkilim de kendi tarlasına 100 civarında çeşitli türde ağaç dikmiş. ağaçlar şuan en verimli döneminde.
Müvekkilin annesinin ölmesi üzerine kardeşleri murisin yaptığı paylaşıma karşı çıkarak bu bahçeli yerden pay istemekteler.
Açacağım izaleyi suyu davası ile birlikte diğer hissedarlara ağaçlardan dolayı sebepsiz zenginleşmeden kaynaklanan alacak davası da açmayı düşünüyorum bu alacak davasını izaleyi suyu davasıyla nasıl açmalıyım satıştan öncemi sonra mı yoksa izaleyi şuyu davasıyla birlikte alacak ta istenebilir mi? ayrıca izaleyi şuyu dan önce tarlada ağaçların değerine yönelik bir tespit yaptırmam gerekir mi?
uzun zamandır herkes kendi yerini kullandığından müvekkilim tarafından ağaçlandırılan kısmın direkt ona düşmesini saylayacak başkaca bir yöntem var mı?
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..