DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi’yi silahla yaralamaktan dolayı sanık Rıza Tunçbilek’e toplam 5 yıl hapis ve 500 TL adli para cezası veren mahkeme heyeti, DİSK üyesi Cumi Yılmaz’a kafa atarak yaralama suçundan ise kendisine yönelik haksız bir saldırıyı defetmek zorunluluğuyla hareket ettiği için sanığa ceza verilmemesine hükmetti.

İSTANBUL – İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, tutuklu sanık Rıza Tunçbilek ve “müşteki” Süleyman Çelebi hazır bulundu.

Sanık Tunçbilek, söz alarak, öldürmek amacıyla hareket etmediğini söyledi ve “Çelebi bana küfür etti. Normal her insan buna tepki verir, bunun üzerine tabancamı çıkararak, hedef gözeterek öldürme amacı taşımadan sadece kaval kemiğine 9 el ateş ettim. Bana kesinlikle dokunmamıştır, ayağa kalkıp yere düştü” dedi.

Sanık avukatı İhsan Paksoy da davacıyla müvekkili arasında bir alacak borç ilişkisinin bulunduğunu ifade ederek, bu durumda yağma suçunun oluşmadığını, kendiliğinden hak almaya çalışarak yaralama suçunun işlendiğini söyledi.

Verilen aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık Tunçbilek

Çelebi ile ilgili detaylı haber için Kaynak...