Arkadaşlar sonunda kiracımdan kurtuldum. En son evde bir masa birde vitrin bırakmıştı, gittim notere tutanak tutmak icin eskiden yapılıyormuş artık olmuyo dediler. Sonra icraa dairesine gttim icra ya gidilecekti zaten evine konuştum sadece girer eşya almaz tutanak tutarız dediler değerli birşey yoktur diye. Bende bana kaca cıkar bu işlem diye sordum cilingir, hacr felan 150 tl civarı dediler. Bende zararın neresinden dönülürse kardır dedim zaten sefil durumda olan kiracıyı arayıp anahtarları verip eşyalarını evden cıkarırısa 20 TL vereceğimi söyledim. O da bunu kabuk etti. Sonunda anahtarları alıp cilingirle kapının her iki yanındaki kilidi ne lur ne olmaz deyip değiştirdim....Sonuncta artık asla yapmayacağım şeyleri sizlere de yardımcı olması icin sıralıyorum. ister kulanın ister kulanmayın. ama benden yazması karar sizin!!!
1- Sağlam bir kıracı bulun maaşla calışan,kontratın kefil kısmını da boş bırakmayın mutlaka birisinin imzasını atırın.
2- Tahliye tahütnamesi olmadan asla anahtarları vermeyin.
3- Abonelikleri üzerine vermeden de asla eve girmesine izin vermeyin.
4- Aidatlar konusunda yöneticiyi uyarın 1 gün bile aksatsa sizi aramasını tembihleyin.
5- Herhangi bir sorunda tahliye davası acmayla uğraşmayın icraa cok daha kolay bir şekilde işi haletmekte. Tahliye mahkemesi tam bir sacmalık bilir kişi inceliyo banka hesaplarını tabligatlarda bir sürü biri gercekleşiyo diğeri cıkıyo...bitmek bilmiyo....
6- Sağlam ve güvenilir birisi bulmadan sakın ev cok boş durdu diye alel acele kiraya vermeye calışmayıni boş durmasından iceride sorunlu birisinin olmasından 1000 kat daha iyidir.
7- Kiracıya ne kadar da kızsanız arayı acmayın sık sık arayıp taleplerinizi dile getirin bir taklifiniz olursa sık sık arayıp kendisine bunu iletin asla bağlantıyı kesmeyin. Bazen hiç yoktan işe yaramakta...
Şimdilik aklıma gelenler bunar başka da gelirse gene yazarım sevgiler saygılar...