ev arkadaşım 2007 yılı sonununa doğru eve arada bir gelmeye başladı, 3-4 ay eve hiç para vermedi daha sonra kendisine ulaşamadım. bu arada ev sahibi durumdan haberdar oldu ve benimle yeni bir kontrat yapmak istedi, eski kontrat eski ev arkadaşımın üzerineydi. eski kontratın bitis tarihinde (1 temmuz 2008) ev sahibiyle aynı tarihli(1 temmuz 2008) kontrat imzaladık. 2008 eylülde eski ev arkadaşım geldi ve evde kalacağını söyledi bende istemediğimi söyledim ve eve almadım. İlk bu eve girdiğimde eski ev arkadaşım başka birisiyle kalıyordu ve ona ait olan depozitoyu ben o arkadaşına vermiştim. ben eski ev arkadaşımla kalmak istemediğimi söyledikten bir süre sonra bana dava açtığını öğrendim ve karakola ifade vermeye gittim olayları olduğu gibi yazdım. eski ev arkadaşım 23, asliye ceza mahkemesine dava açmış, dosya no:2010/170 Esas . davayı " ben eve her ay paramı veriyordum, ev arkadaşım benim iznim olmadan belgeleri sakladığım dolabımdan kontratı almış izinsiz olarak tahrip etmiş , yok etmiş ve yeni kontrat imzalamış, ve benim depozitomu kendi üzerlerine geçirmiş " diyerek mahkemeye vermiş.
Bu konu hakkında bilgi almak istiyorum, buradan bilgi vererek yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Teşekkürler...