Merhabalar,
Babam, kardeşlerim ve bana ait a.ş.te mevcut otel hisselerimizi haberimiz olmadan yönetim kurulunda özel bir hisse devri vekaletnamesi vermediğimiz halde mal kaçırmak amacıyla amcam ve karısına devir yapmış kendi hisselerinide bir başkasına devretmiş.Biz bunu annemle babamın boşanma davasında öğrendik.Hemen savcılığa suç duyurusunda bulunduk fakat hisseler ticaret odasındaki kayıtlardada resmi olarak geçtiği halde savcılıktan gelen bilirkişi raporuna göre dosyada herhangi bir hisse devrine ait vekaletname bulunmadığı için pay defterine işlenmiş hisse devri devir sayılamayacağından hisse devri gerçekleşmemiştir diyerek hisse devrini geçersiz saymış ve suçu işlenmemiş kabul etmiş ve dava hakkımız olduğunu bildiren yazı yolladı..Fakat biz maddi durumumuz olmadığından dolayı ticaret sicilde hisselerimizin geri alınması ile ilgili bir işlem yapmadık.Fakat bu arada babam tekrar amcamların üzerinden hisseleri beraber yaşamakta olduğu bayanın çocuklarına devir yaparak oteli satış yapmış.
benim öğrenmek istediğim bu satış geçersiz kılınabilirmi, birde en son satış yaptığı kişi henüz paranın tamamını ödememiş bizler bu paradan hak sahibi olabilirmiyiz.
Şimdiden teşekkürler.
Saygılarımla.