+ Konuyu Yanıtla
1 den 6´e kadar toplam 6 ileti bulundu.

Konu: No Tayyip No Cry

No Tayyip No Cry Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    769
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Angry No Tayyip No Cry

Hukuki NET Güncel Haber

No Tayyip No Cry konulu yargıtay kararı ara
    No Tayyip No Cry konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: No Tayyip No Cry

“Ha atom santrali, ha evdeki aygaz tüpü”

http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr...hp?haber=17651

İletiler
    406
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı mehmet emin sezen rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    “Ha atom santrali, ha evdeki aygaz tüpü”

http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr...hp?haber=17651
    olaya birde tersinden bakın Sevgili sezen.

ileri demokrasimizin içinde kuşkusuz herşeyimiz ileri olacağından ileri teknolojimizin geliştirdiği henüz açıklanmamış yeni bir
    sistem olamazmı?

mesela aygaz tüpünü alıyorsun atom santralında ki uranyum plakalarının yerine koyuyorsun aaaa ?
    yaaa!
    Ön yargılarınızı atınız ...

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Erdoğan'dan muhalefete sert eleştiriler

Başbakan Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan muhalefete sert eleştirilerde bulundu. Başbakan toplantının seçimden önceki son grup toplantısı olduğunu söylerken bazı partililer göz yaşlarını tutamadı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/17466264.asp?gid=381

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

[B] İHANETİN PİÇLERİ ve SESSİZLİĞİN HİÇLERİ

Utku Erişik
    8 Nisan 2011
    Tüm nezaketimle yazıyorum…

Yazık ettiğiniz bir ülkede, yazık ettiğiniz çocukların titreyen sesleriyle, yazık ettiğiniz anaların keskin çığlıklarıyla, yazık ettiğiniz babaların acılı haykırışlarıyla yazıyorum. Tüm nezaketimle, ihanetin piçleri ile onlara karşı sesi çıkmayan muhalefetin hiçlerine yazıyorum.

İLK KURŞUN
    Dört duvar arasında Mustafa Kemal’in fotoğraflarına bıçak saplarken şerefsizler, başka dört duvar arasında Mustafa Kemal’i düşünüp gülümseyen yiğitler için yazıyorum.

Tüm nezaketimle söylüyorum ki; dünyanın neresinde olursa olsun, emperyalist işbirlikçisi bir ihanetin yarattığı piçler kadar, “muhalefet” adıyla direnemeyen hiçler de tarihin lağım çukurunda yerini alır.

Açılım çölü ortasında ileri demokrasi serabı görürken yardakçılarınız, ben artık göremediğim Serap’ım için yazıyorum. Balık etli metreslerinizle kokteyllerde oynaşırken siz, balık hafızanızın ucuna bile değmedi o… 8 Kasım 2009’da, Apo’nun itleri Serap’ı otobüste molotof kokteyliyle cayır cayır yakarken, soğuk ve kırılası ellerinizi ısıttınız o ateşte.

Serap nereden çıkmıştı da evine dönüyordu?

Dershaneden…

Yanmasa ne olacaktı peki?

Sınava girecekti…

Yani cemaatinizden olmadığı için, şifreli alçaklığınızı bilemeyecek kadar saf, “hu” çeken aşağılık halinizi göremeyecek kadar temiz, içine ettiğiniz eğitim sisteminin kabına sığmayacağı kadar büyük düşlerle hazırlandığı sınava…

Yani o sınava girseydi de yakacaktınız o bedeni, bu kez girmeden yaktınız!

Maskeli balonuzdaki İmralı locasında kuş sütüyle semirttiğiniz PKK maskesi takmış sizin gibi şerefsizler yaktı onu.

Serap’ı yakan Apo’yu yakalayanlar ve ona haddini dağda-taşta bildirenler tek kişilik hücrelere hapsedilirken şimdilerde, “ev hapsi” istiyor onun için, ihanetin yarattığı başka piçler.

Buradan söylüyorum, piç medyanızın yüreği yetiyorsa bunu da yazsın:

Eğer Apo’ya ev hapsi verilecekse, bu Utku’nun evine versinler. Evimin kapısı kendisine sonuna kadar açıktır; ona dünyanın kaç bucak olduğunu gösterecek kadar boş odam var. Verin de, “ev hapsi” ne demekmiş, benim evimde görsün. Verin de, Serap’ı yaktığı gün dünyanın onun ailesi için nasıl bir zindana döndüğünü burada “özgür özgür” anlatayım kendisine.

Ki o medyanızdan ne isimler tanıyıp gördüm, içki masasında benim yanımda Apo’yu asarken, ertesi gün ekranlarınızdan “İdam cezasına hayır!” deme sahtekarlığını gösterdiler. İkiyüzlü bu piçleriniz de, aynı sizin gibi bir yüzü gülerken diğer yüzü ağladı. Ben mi tiyatrocuymuşum? Bunların yanında “rol” konusunda lafım bile edilemez, solda sıfırım!

Sonra…

Dershaneden dönen Serap’ımı yitireli beş ay olmuştu ki… Siz balık etli sofralarınızda kahkahalar atarken yine, balık hafızanızın ucuna bile değmedi o… 2 Nisan 2010’da, bu kez Soner ayrıldı aramızdan. Tek farkla: O intihar etti!…

İçine ettiğiniz badembıyık eğitim sisteminde, parası olmayanı ya borç senetleriyle dershaneye gitmeye zorladınız ya da Fethullah’ın öğretmen kullarının ahtapot kollarına bedava teslim olmaya… Gün geldi ve o senetler ödenemedi. Bu ülkenin 18 yaşındaki bir çocuğu, sizin gibi aşağılık adamlar yüzünden eline kalemi son kez aldı:

“Herkes hakkını helal etsin. Bu duruma daha fazla dayanamayacağım.” dedi ve gitti…

Dershaneye olan 1000 TL’lik borcu bir yılda 5000 TL yapan ekonomik sisteminiz, Emine Ana’yı cezaevine, bu duruma dayanamayan oğul Soner’i mezara bıraktı. Ve siz dünyanın bilmem kaçıncı büyük ekonomisini yaratmakla övündünüz. Şerefsizlik bakiyeniz o gece tavan yaptı bu ulusun gönül borsasında; bir ayda aldığınız binlerce liralık maaşınız o gece haram edildi bu ulusun yüksek nazarında…

Soner gibi nice çocuk dershaneye borç harç içinde gönderilirken, dilinden “Allah-peygamber” düşürmeyen siz düzenbazlar, kendi piçlerinizin ceplerine cevap anahtarlarını sokuşturdunuz…

İhanetin ülkeme çöreklenmiş medyasındaki piçleri görmedi bunları…

O medyada “Mehmet Ali”ler sistemin çarkını çevirip maymunlaştırılırken, o çarka çomak sokacak Mustafa Kemal’in onuru “Mehmet Ali Çelebi”ler Silivri’deki duruşmada aslanlar gibi yazdığı savunmasında sayfa çeviriyordu. Biliyordu ki, biricik bedeninin savunmasını değil, büyük bir ulus için vatan savunması yapıyordu orada.

İbrahim Tatlıses kadar yer almadı medyanızda, o sesine kurban olduğum Tuncay Özkan’lar, Doğu Perinçek’ler, Mehmet Ali Çelebi’ler, Çetin Doğan’lar ve niceleri…

Biri dershaneye giden ve diğeri gidemeyen iki çocuğumun paramparça ettiğiniz düşleri ile giremedikleri sınavın değil, Türkiye’deki aydınlık sınavının en can alıcı sorusunu soruyorum şimdi size:

Aşağıdakilerden hangisi sizden daha piçtir?

a) Cumhuriyet savcısı olduğunu unutup başka savcılığa soyunanlar

b) Bağımsız ve tarafsız olduğunu unutup ihanet tarafını tutup iktidara bağlananlar

c) Yürütmeyi hazineden para yürütmek veya makamından çocuğunun işini yürütmek sananlar

d) Yasamayı, “Ulusun yararına sakın ola yasama!” gibi emir olarak alanlar

e) Dağdan inmiş ayılara seçildikten sonra medyada “Sayın Dayı” diyenler

Ve olmayan “muhalefet”…

Arsızlaşan nice şaklabanın donu ekranda halkın gözünün içine içine sokulup uyutulurken, dolar yeşilinden irtica yılanı Ankara’ya yürüyordu. Ses çıkarmayan hiçlerdiniz…

Meclis’te nice tek gecelik yasalar sessiz sedasız geçerken, meyhanede iki tek atan hiçlerdiniz.

Biz, Silivri önlerinde nöbet tutarken, Mustafa Kemal’in öğretmenleri olarak eylemler yaparken, vardiyayı bizde bilip onurumuzla direnirken, Ankara’da genel merkez koridorlarında vekillik dilenen, yalakalık denizinde kulaç atan hiçlerdiniz.

Serap öldü, sustunuz… Soner öldü, sustunuz… Fakat tarikat şeyhleri ölünce başyobazdan önce cenazeye koşan hiçler yine sizdiniz…

O zaman artık gitme vakti… Hem de emperyalizmin elinde iktidar tef olurken, sessizliğinizle yüreğimizi yakan sizin için de defolup gitme vakti!

Öyle Atatürk’ü “koftiden” sevenler değil; adam gibi, militan ruhlu Kemalistler görmek istiyoruz ihanetin piçlerine karşı…

Anlasın artık herkes; ihanetin piçliği kadar muhalefetin hiçliği de memleketi bu noktaya getirmiştir.

“Piç” demişken açıklayayım hemen:

Yazıda “piç” sözcüğünü sözlükteki son anlamına göre kullandım; yani “bir bitkinin çevresinde yeniden beliren sürgün” anlamında…

Bir “son”a doğru hızla sürüklenirken memleket, Kemalistlere sürgün emri veren ihanete de, onun çevresinde beliren dalkavuklara da “piç”i bu son anlamıyla kullandım…

Diğer anlamları mı?

Yazının başında dedim ya, “tüm nezaketimle yazıyorum” diye… Siz de az değilsiniz hani!…

UTKU ERİŞİK/Tiyatro Oyuncusu – Yazar, utku@tiyatrobirileri.com
    İLK KURŞUN
    http://www.ilk-kursun.com/2011/04/ih...ligin-hicleri/

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kalleş bir soruyla yola çıkılır mı?

Kalleş bir soruyla:

Apo, eve çıkabilir mi?

Kalleş bir soruyla:

Teröristin adı isyancı olabilir mi?

Kalleş bir soruyla:

TESEV raporu yazılabilir mi?

Kalleş bir soruyla:

Kandil’e gidilir mi?

Kalleş bir soruyla:
    Karayılan konuşturulur mu?

Kalleş bir soruyla:

Başbakan açılım yapabilir mi?

Kalleş bir soruyla:

Habur’a mahkeme götürülebilir mi?

Kalleş bir soruyla:

Milli irade aldatılabilir mi?

Kalleş bir soruyla:

Demokratik özerklik olabilir mi?

Kalleş bir soruyla:

Diyarbakır’da Meclis kurulabilir mi?

Kalleş bir soruyla:

Hiç yola çıkılabilir mi?

Kalleş soru şuydu:

Başbakan Tayyip Erdoğan, Genel Kurmay Başkanı’na “Siz bu PKK’yı 3 ay içinde veya 1 yıl içinde askeri olarak yeneriz, bitiririz diyor musunuz?” diye sormuş.

Aldığı cevap olumsuz olmuş.

Başbakan, bu cevap üzerine ne yapmış? Kürt açılımını başlatmak için İmralı’da hapis yatan Abdullah Öcalan ile konuşulmuş. Öcalan, önce “olmaz öyle şey” demiş sonra kabul edilmiş. Kandil Dağı’nda PKK’nın komutanı Murat Karayılan’a haber gönderilmiş, o Habur’a gelip hakime ifade verecek militanları bizzat seçmiş göndermiş. Ankara’dan da emir verilmiş ve Habur’a seyyar mahkeme bu emir üzerine gönderilmiş…

Açılım böyle başlamış.
    Xxx
    Bunları ben söylemiyorum.

TESEV raporunda yazıyor. TESEV raporcusu gazeteci Çengiz Çandar, söyleşilerinde söylüyor. Kandil’e giden gazeteci Hasal Cemal, ceviz ağacı altında söyleşirken PKK’nın başı Murat Karayılan; “böyle… böyle… oldu…” diye sıralayıp söylüyor.

Dayanakları bu kalleş soru:
    “Türk ordusu PKK’yı yenebilir mi?”

TESEV’ci işadamı Alaton.
    Ünlü Tv sunucusu Ali Brand.
    TESEV raporcusu Çandar.
    Kandil kıyakçısı Hasan Cemal.
    Kandil komutanı Karayılan.

Habura hakim gönderen Başbakan.

Kuzey Irak’dan Necirvan Barzani.

Zemin hazırlayan, propaganda ajanlığı yapan, milli iradeye akıl vermeye kalkan bu isimlerin hepsi, bu kalleş sorudan yola çıkıyorlar. Bu kalleş soruya adını açıklamadıkları eski Genel Kurmay Başkanlarından birinin “PKK’yı yenemeyiz, bitiremeyiz” olumsuz cevabını verdiğini gerçek kabul ediyorlar ve “Madem ki yenemeyiz, o zaman PKK’ya terör örgütü demeyelim. İsyancılar diyelim. Apo’ya terörün başı demeyelim. Dördüncü Kürt isyanın önderi diyelim. Böyle demeye ve ona uygun teslimiyetçi çözüm üretmeye kendimizi hazırlayalım” propaganda gazeteciliği, propaganda raporculuğu, propaganda işadamlığı, propaganda başbakanlığı, propaganda tv sunuculuğu ile bu görüşü bütün Türk halkına kabul ettirelim.
    xx
    Bu soru niçin kalleş?
    Şunun için kalleş.

Bir Başbakan, kendi emri altındaki Genel Kurmay Başkanı’na “Sen PKK’yı 3 ay içinde veya 1 yıl içinde askeri olarak bitirip, kazıyabilir misin?” diye bir soru sorduysa(TESEV raporu böyle söylüyor, biz bilmiyoruz) bu soru kalleş bir sorudur.

Çünkü Başbakan bu soruyu soramaz.

Başbakan, halkın yüzde 50 oyunu almış, milli iradenin temsilcisi olarak “ülkenin toprak bütünlüğünden sorumlu olduğu” için Genel Kurmay Başkanı’na “PKK’yı bitir… İsterse bin yıl sürsün kökünü kazı… Neyin eksikse benden iste… Senin önüne kim engel çıkartıyorsa bana söyle..” demesi gerekir. Bunu dedikten sonra; Genel Kurmay Başkanı, “hayır ben PKK’yı yenemem” diyorsa Başbakan’ın, Genel Kurmay Başkanı’nı derhal görevden alıp, yerine “PKK’yı yenecek bir yeni Genel Kurmay Başkanı’nı koyması” gerekir. TESEV’ci gazeteci Cengiz Çandar’ın yazdığı doğruysa; “Başbakan bunu yapmamış” sadece “Siz PKK’yı yenebilir misiniz?” diye sormuş.

Xxx
    Siz… Biz.. Olur mu?

Genel Kurmay kime bağlı?

Başbakan’a bağlı Genel Kurmay Başkanı’na böyle kalleşçe soru sorulup, alınan cevaptan yola çıkarak Habur sınır kapısına hakim gönderilir mi?

Bu kalleş soru soruldu mu?

Genel Kurmay Başkanı kimdi?

Adı niçin açıkça yazılmıyor?

Gerçekten cevabı ne oldu?

Başbakan niçin susuyor?

Necati Doğru.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar: