Merhaba. Dün akşam iş çıkışında kavşaktan karşıya geçmek için kavşağa gelmeden önceki ışıkta durdum. Işık sarı oldu, yeşil oldu, ben kalktım göbekteki ışıkta yeşildi ve karşıya geçmek istedim. Sağımda kalan yoldan gelen şahıs (bana yeşil yanarken ona kırmızı yanıyordu) ile çarpıştık. Araçlarda maddi hasar ve diğer sürücünün başına 2 dikiş atıldı. Araçlardan indik nişanlımı sakinleştiriyordum kendimide öyle ve bu arada diğer araca da bakıyordum. İlk başka diğer aracın sürücüsü ve yakınları cana bişey gelmesin biz kırmızıda geçtik dedi. Bende onayladım. Sonrasında ortada arabanın kaskosu varmı diye bi soru geçti. Benim aracım Trafik sigortalı diğer araçta aynı. Durum böyle olunca karşı taraf bz yeşilde geçtik, sen kırmızıda geçtin dediler. Sonra kırmızıda durup bana yol veren(kaza yapmadan evvel ışık yanıyor ve duruyor ben geçiyorum karşı tarafada otomatikmen kırmızı yanmış oluyor)şahıs telefon numarasını verdi karakolda şahitlik yaparım lazım olursa beni ara dedi. Bende abi burda dursan dedim, oda burda durursam karşı taraf bana tutar bir söz söyler bende kendimi tutamam tartışma olur haklı iken haksız duruma düşeriz dedi ve olay yerinden ayrıldı. En son karakola gittik ifadeleri verdik. Karşı taraf ifadesinde benim kırmızıda geçtiğimi ve davacı olduğunu beyan etmiş. Bende aynı şekilde ondan şikayetçi oldum fakat, uzlaşmak istermisin dedi bende, maddi hasarımı karşılarsa uzlaşırım dedim. Sonrasında karakoldaki memurdan telefonunu istediler(ifadeyi yazan aratacaklar galiba birilerine:D memurda Allah razı olsun dediki yok bizde telefon numarası falan dedi tersledi karşı tarafı) Memur şahit istedi olayı gören bende arabada nişanlım vardı birde yoldan gören bir beyefendi şahitlik yapacak dedim. Ve sağolsun ifadesini bizden yana kullandı. Olay mahkemelik oldu. Sizce benim akıbetim ne olur ve bu mahkeme ne zaman sonuçlanır?