merhaba yazıma başlamadan önce şunu belirtmek isterim daha önce bu sitede herhangi bir yazı yazmadım yazım kurallarına tam olarak uyamayabilirim bu durum için şimdiden özür dilerim
benim sorunum şu ben bir denizciyim gemilerle yurt dışına gidip geliyorum yaklaşık bir yıl önce bir firmada çalışırke benim yapmakla mükellef olmadığım işleri extra ücret karşılığında yapmam istendi bende yaptım vaad edilen extra ücreti taleb etdiğimde ise çok kabaca ifadeler kullanılarak bir telex çekildi ve son ay maaşımı vermediler ve sigortamı yatırmadılar beni habersiz ve haksız olarak kontratımı feshetdiler bende bir avukata gidip durumu anlatdım ve kendisinden yardım istedim adliyede evrak düzenlemesi ve diğer giderler adı altında kendisine 400 tl ödeme yaptım ilk mahkemeye kendisi değilde iş ortağı diğer avukat girmiş ikinci mahkemeye bende katıldım içeriye girmemem konusunda bana telkinlerde bulundu haziran ayında şahitlerin dinlenmesi gerektiğii söylediğinden ben şahitlerin isimlerini adreslerini kendisine yazılı ve sözlü olarak bildirdim hadda bir şahidimi alıp bürosuna gitdim yaklaşık 7 aydır türkiyedeyim ve gelir gelmez kendisini arayarak türkiyede olduğumu bildirdim geçtiğimiz haziran ayında şahitlerin dinlenmesi için yapılan duruşma öncesinde beni kesinlekle aramadı en sonunda bende bu gün kendisini aradım bana bir aydır sana ulaşamıyoruz nerdeydin diyor telefonlarına ulaşılamıyor dedi halbuki böyle birşey söz konusu bile değil telefonlarım 7 gün 24 saat açıktır kaldıki kendisinde mail adresim var kendisine teslim etdiğim belgelerin üzerine bizzat kendisi adresimi yazdı dava günü adliyeye gitdim şahitlerden kimse gelmedi dedi bana avukatların şahitleri mahkemeye çağırmakla ilgilenmediğini belirtdi bunun benim yapmam gerektiğini söyledi şimdi şöyle bir durum var bu avukat a ben bazı bilgiler verdiğim halde bunların konumuzla alakası yok hakim bunları dikkate almaz diyip ilgilenmiyor benim durumumda olan diğer personellerin varlığından söz ediyorum aynı şirket tarafından bunun bizim davamızla bir ilgisi olmadığını söylüyor açıkcası avukatın bu davaya yeterince önem vermediğini düşünüyorum
bazı şeyleri yazmayı dilim varmıyor avukatların bu tür durumlarda savcılık aracılığıyla adı geçen şahitlere ihtirnama çekmeleri gerekmemektemidir ne yapacağımı bilemiyorum acıkca söylüyorum benim bu davadan gelecek parada gözüm yok hepsini bağışlamaya razıyım sadece haklı olduğumu kanun önünde kanıtlamak istiyorum bu insanlar memleketim doğu bölgesinde olmasından dolayı bana iftira atdılar denizcilik camiasındaki itibarımı lekelediler iş bulduğumda bu insanlar müdahale edip işe girmeme engel oluyorlar bunları biliyorum bulduğum iş yerlerindeki yetkili kişiler söylüyorlar bana ama ispatlıyamıyorum lütfen bana yardımcı olun