Rahatsızlık verdiğim için özür dilerim . Bir sıkıntım var ve maddi zorluklar nedeniyle bir avukata gidemiyorum. Acaba siz yardımcı olabilirmisiniz. Şimdiden teşekür ederim.

Sorunum çalıştığım şirketden ev alırken borç aldım ve bu borca karşılık yapılan senetleri tek tek ödeyerek şirketden aldım. Şu anda şirketime borcum yok ve hala aynı şirkette tüccar olarak çalışıyorum. Ben evimi alırken şirketten üç aylık üç parça çek almıştım ve bu çekleri daire sahibine verdim o da zamanı gelince tahsil ettii. Burda bir sıkıntı yok. Evi satanda parasını aldı bana üç aylık çek karşılığında borç verip bu borcu uzun vadede senet yapan şirket de parasını aldı. Daireyi üç aylık çekle aldığımız için daire sahibi çekleri tahsil etdikten sonra tapuyu vermek isdeyince daire sabibinden bu çekleri üç ay içinde tahsil etdikdten sonra tapuyu benim adıma vermesi karşılığında senet yapıldı. Borçlu kısmına daire sahibi alacaklı kısmına şirket sahibinin adı yazıldı ve 45000 yt lik senet yapılarak imzalatıldı. Arkasına çekler tahsil edildikden sonra alıcı ilyas P' a tapu verilecek ve bu maksatla bu senet imzalanmıştır diye yazı yazıldı. Şu an şirketde bazı yöneticiler değişti ve adına senet yapılan V. Ç adlı kişi şirket sahibi değil . Bacanagını şirket sahibi yapmış, şirket adı değişmiş.

Benim öğrenmek isdediğim bu şekilde düzenlenmiş senet V.Ç. adlı kişide ne işe yarar? Bu senetle bir alacak talep etme hakkı var mı, varsa biz ne yapabiliriz?

Kafanızı ağrıttım özür dilerim . Çalışmalarınızda başarılar... Teşekür ederim.