Yaptığım iş elektirikle ilgili, sürekli araba kullanıyorum ve herzaman yanlız çalışıyorum
Dahası belli bir işe başlama saati, işi bırakma saati yok ve hafta sonu tatilim yok
Bir ay içinde benimle aynı işi yapan bir arkadaşım iki kere araba kazası yaptı ( yorgunluk ve aşırı hızdan )çünkü işim gereği arabayı hızlı kullanmak zorundayım
Bneimle aynı işi yapan fakat başka bif firmada çalışan biri elektirik çarpması yüzünden hastanelik oldu ve hertarafı yandı
Bu olaylar beni çok etkiledi, piskolojim bozulmaya başladı araba kullanmaktan korkuyorum
bu konuları konuşmaya başaladığımda işverenim bana işine gelmiyorsa çalışma diyor ve işverenim hiç birşey olmamış gibi daha fazla çalışmamı istiyor

işverenime dava açmayı düşünüyorum ama sorun şuki işverenim bir taşeron firma ve şirket kendi üstüne değil hanımının üstüne, ve ben ana firmaya manavei yazminat davası açmak istiyorum.

bu ana kadar olan ve olacaklardan ana firma sorumlumudur, eğer dava açarsam kazanırmıyım. Yada ne şekilde dava açmalıyım

not: yanlız değilim benimle berabar aynı şartlarda çalışan beş kişi daha var hep beraber dava açacağız.