İyi Günler..

Arkadaşlar ben bundan 10 ay önce manisaya org sattım. orgu sattıgım şahıs ben orgu kargoya verdigimde orgun ücretini bana havale etti. kargo sigortasız taşıyordu. taşıma esnasında org bayagı hasar görmüş, orgu alan şahıs kargonun teslim edilgi adreste o gün yokmuş ve kargoyu akrabası almış. tutanak v.s tutturmadıgı için org kırık bir şekilde bunda kaldı. bu şahısda beni dolandırdın iddiasıyla savcıya suç duyurusunda bulunmuş ve savcıya bayagı bi dogru olmayan bilgiler vermiş. savcılık 3 ay önce ifademi aldı.. ben kargo faturası ve gerekli belgeler kargodan temsin edilebilir dedim. ben kargo belgelerini kaybetmiştim. savcılıkta olayı agır cezaya göndermiş. 3 hafta önce agır cezada duruşmam vardı, üniversite sınavlarımdan dolayı mahkemeye katılamadım. 2 hafta önce tekrar duruşma kagdı geldi. o da bugunmuş. bugun yine aynı saatte okulda son sınavım vardı, yine mahkemeye katılamadım. şimdi ben ayrın agır ceza mahkemesine gidip yeni duruşma tarihini ögrenip sınavımın oldugunu belirttigim kagdı yetkililere versem bir sorun olur mu ? ben mahkemeye 2 kez özürlü olarak katılamadım, karar çıkmış olabilir mi ? ayrıca agır ceza mahkemesinden ertelenmiş (5 yıl) ceza çıkarmı ? ve en önemlisi ben kargo evraklarını kaybettim. kargoya gidip onları tekrar almak istedigimde kargo yetkilileri fatura ve belge örneklerinin ancak savcılık istemesi halinde verebiliriz diyor. bu konu hakkında görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

agır ceza v.s mahkemelerde daha önce yargılanmadım. adli sicilim temiz. hiç ertelenmiş cezam yok. 2 kez davaya katılmadım. eger karar çıktıysa bu ertelenir mi ? yoksa sicile etki eder mi ? veya duruşma başka bir tarihemi ertelenmiştir ?

saygılarımla..