merhabalar;
benim teyzem 22 yıldır evli ve sürekli geçimsizlik yaşıyor. 2 tane çocukları var. erkek 20 yaşında kız ise 19 yaşında. geçimsizlik derken sürekli dövüyor. Son kez kavgalarında teyzemi çok kötü dövmüş ama rapor almamamış; ( yani boşanma fikri olmadığı için ) daha sonra teyzem boşanmaya karar verdi ananeme sığınıp aile mahkemesine başvurdu. duruşma sırasında kocası aramızda ufak bir kırgınlık var ve ben boşanmak istemiyorum demiş. Bunun üzerine mahkeme boşanma davasını reddederek evliliğin devamına karar vermiş. Veya şahitle boşanmalarına karar verilecekmiş. Ama teyzem evine dönmek istemiyor. oğlu şahitlik yapsa oluyormuş ama o da babası ile arası açılmasın diye teyzem ifade versin istemiyor. Bu durumda ne yapabilir. karara itiraz hakkı var mı? Böyle bir durumda ne yapması gerekiyor. boşanma davası red edilmiş. yani dava sırasında hakim şahit istemiş onu belirtmek istedim. teyzem şu an ne yapabilir. bu karara itiraz hakkı varmı? veya eve dönmezse hukuki açıdan neler olur.
( enişte otoriter olduğundan bu işin davaya kadar gittiği için hırslanıp teyzemi gene döveceğinden hatta şiddeti de artırıp bu yüzden dönmesini bizlerde istemiyoruz.)
ilginize teşekkür ederimmm