+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 12 ileti bulundu.

Konu: Anlaşmalı Boşandık Karım Çocuğumu Kaçırdı

Anlaşmalı Boşandık Karım Çocuğumu Kaçırdı Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Anlaşmalı Boşandık Karım Çocuğumu Kaçırdı

öncelikle merhabalar...ben 4 mayis 2010 eşimden anlaşmali olarak boşandik..ancak eşim ilişkisi olduğu biriyle boşandiktan 2 gün sonra ewden kızımıda alip kaçti..(kızım 3 yaşinda) başka biriyle ilişkisi olduğunu ewli oldugumuz tarihlerde delillerle kanıtlayabiliyorum...boşandiktan 1 gün sonra eşimi telefonla arayip elimde deliller oldugunu kızımın velayeti konusundaalmak için mahkemeye başvurcağimi soledim..eşimde bana elinde neler var die sordu..bende mahkemede görürsün dedim..ve boşandiktan 2 gün sonra evden ilişkisi olduğu şahisla kızımıda alip ewden kaçti..bn istanbulda yaşiyorum eşim bartinda..boşanmadan 1 sene önce bartina taşinmiştik...eşim bartinlı..bu durumda gerekçeli karar bana geldi..itiraz ettim..anlaşmalı boşanma bozuldu..ancak eşimden cocugumdan haber alamiyorum..bodrumda bi yerlerde yaşağini biliyorum..(akrabalari kanaliyla öğrendim) ama tam adres yok...size sormak istediğim şu;eşim benden cocugumu kaçirmiş olmuyomu?cunku gittiği adresi bana ve mahkemeye bir ewrakla bildirmiş olmasi lazim..ama bildirmedi bu durumda cocuk kaçirma oluyomu?...2 protokolde eşime (anneye)verilen velayeti kötüye kullanip suistimal edip,ihlal edip,sç teşkil ediyomu?..3 baba ile cocuk arasinda kişisel bağ ve iletişimi ihlal edip suç teşkil etmiş olmuyomu..ve nerde nasil bi hayat yaşaği,kızımın sağlik,s,hhat,psigoloji,ne kadar güvencede oldugu,gelişimi,hayat standartlari ve hatta hayati konusunda büyük endişelerim ve kaygılarim var..bu sebeblerden ve neden lerden dolayi kızımın velayetini alabilirmiyim..nasil bi yol izlemeliyim..?? cvp yazan herkese şimdiden cok teşekkür ediyorum..kolay gelsin...

Hukuki NET Güncel Haber

Anlaşmalı Boşandık Karım Çocuğumu Kaçırdı konulu yargıtay kararı ara
    Anlaşmalı Boşandık Karım Çocuğumu Kaçırdı konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    37
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Anlaşmalı Boşandık Karım Çocuğumu Kaçırdı.

polise çocuk kaçırıldıgıyla ilgili suç duyurusunda bulun. onlar daha cok yardım edceklerdir

Nerede
    istanbul
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı chaterchater06 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    polise çocuk kaçırıldıgıyla ilgili suç duyurusunda bulun. onlar daha cok yardım edceklerdir
    peki..bu durumda velayet konusunda ne gibi haklarim olacak...hadi buldular dielim...yasa ne gerektiriyor...aile mahkemesi ne gibi karar verir..bnm için onlar önemli..

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı vyyt rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    öncelikle merhabalar...ben 4 mayis 2010 eşimden anlaşmali olarak boşandik..ancak eşim ilişkisi olduğu biriyle boşandiktan 2 gün sonra ewden kızımıda alip kaçti..(kızım 3 yaşinda) başka biriyle ilişkisi olduğunu ewli oldugumuz tarihlerde delillerle kanıtlayabiliyorum...boşandiktan 1 gün sonra eşimi telefonla arayip elimde deliller oldugunu kızımın velayeti konusundaalmak için mahkemeye başvurcağimi soledim..eşimde bana elinde neler var die sordu..bende mahkemede görürsün dedim..ve boşandiktan 2 gün sonra evden ilişkisi olduğu şahisla kızımıda alip ewden kaçti..bn istanbulda yaşiyorum eşim bartinda..boşanmadan 1 sene önce bartina taşinmiştik...eşim bartinlı..bu durumda gerekçeli karar bana geldi..itiraz ettim..anlaşmalı boşanma bozuldu..ancak eşimden cocugumdan haber alamiyorum..bodrumda bi yerlerde yaşağini biliyorum..(akrabalari kanaliyla öğrendim) ama tam adres yok...size sormak istediğim şu;eşim benden cocugumu kaçirmiş olmuyomu?cunku gittiği adresi bana ve mahkemeye bir ewrakla bildirmiş olmasi lazim..ama bildirmedi bu durumda cocuk kaçirma oluyomu?...2 protokolde eşime (anneye)verilen velayeti kötüye kullanip suistimal edip,ihlal edip,sç teşkil ediyomu?..3 baba ile cocuk arasinda kişisel bağ ve iletişimi ihlal edip suç teşkil etmiş olmuyomu..ve nerde nasil bi hayat yaşaği,kızımın sağlik,s,hhat,psigoloji,ne kadar güvencede oldugu,gelişimi,hayat standartlari ve hatta hayati konusunda büyük endişelerim ve kaygılarim var..bu sebeblerden ve neden lerden dolayi kızımın velayetini alabilirmiyim..nasil bi yol izlemeliyim..?? cvp yazan herkese şimdiden cok teşekkür ediyorum..kolay gelsin...
    Alıntı vyyt rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    peki..bu durumda velayet konusunda ne gibi haklarim olacak...hadi buldular dielim...[B][I]yasa ne gerektiriyor...aile mahkemesi ne gibi karar verir..bnm için onlar önemli..
    İstediğiniz üzüm yemekmi bağcıyı dövmekmi ? Çocuğunuzla ilgili değilde daha çok velayeti ile ilgili endişe içindeymişsiniz gibi geldi. Polis tarafından tutulacak olan tutanakları ve diğer delilleri velayetin nezi davanızda kullanabilirsiniz. takdir hakimindir..
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

Nerede
    Ankara, Turkey.
    İletiler
    1.842
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Çocuğunuzun sizinle kişisel ilişkisi ne şekilde düzenlendi?
    Görmeniz gereken günde gösterilmemişliği oldu mu?

Eğer henüz kişisel ilişki tarihi gelmediyse anne de velayeti kendisinde olan çocuğunu kaçırma suçu işlemiş olmaz.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.İlknur Sezgin Temel rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Çocuğunuzun sizinle kişisel ilişkisi ne şekilde düzenlendi?
    Görmeniz gereken günde gösterilmemişliği oldu mu?

Eğer henüz kişisel ilişki tarihi gelmediyse anne de velayeti kendisinde olan çocuğunu kaçırma suçu işlemiş olmaz.
    usta..boşandik imza attik..2 gün sonra kaçti.. hakim presetörü uyguladi..yani haftanın c.tesi. sabah 9 akşam 5 ..bide cocugum beim o sahip cıkmam lazim..bu tür zihniyetlere siz olsanız cocugunuzu birakırmısınız?bunlar kendileri eğitememişler cocukmu eğitecekler..bakın bn babalik hazlarimi tatmin etmek için değil..sadece kızım için savaşiyorum.... polis rapor tutmasi onemli değil..cunku verdiği adreste yok..kaçtiği adrssi bodrumda. bi yerde muhtarliğini buldum bağli oldugu turgut reis /bodrum.. ancak bu yoldan gidilirse bulunur gibime geliyo ama elimde velayeti aldiğima dahir tedbir yok.. yani mahkeme acsam eşim gelmicek tek başima hakime anlatacam delilleri suncam sonra ne olcak..hadi 1 ,2 , 3 mahkeme gittim ..sonu ne olcak kim bunlari bulcak polismi aile mahkemesimi?

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Eşinize karşı öfkenizi bir yana koyup mantıklı düşünün derim. Daha baştan mahkeme kararlarını ihlal etmeye başlamış ise eski eşiniz bu durumu tutanaklar ile tespit edip velayetin nezi davasında kullanırsınız. Siz bir yerden başlayın. Başlayacağınız yerde kişisel imkanlarınızla ulaşmaya çalışmak olsun. Bilinen adresinde olmadığının tespit edilmesi olabilir, Mahkemeye verilmiş olan adreste olmadığına, çocuğunuzu gününde size teslim etmediğine dair tutanaklar sunmanız lazım. İcra dairesi ve karakol tutanakları düzenletin. Sonrada velayetin nezi davası açın. Polisin tutanağı önemsiz olurmu. Siz davanızı açın derdinizi anlatın hakime. Zaten başkacada seçeneğiniz yok..
    Geçmiş olsun.
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

Nerede
    Ankara, Turkey.
    İletiler
    1.842
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Abdullah beyin dediği gibi öncelikle öfkenizden kurtulup mantıklı düşünün ki sorularımız da tam karşılığını bulsun.

İmza attık boşandık diyorsunuz. Karar kesinleşti mi, gerekçeli kararı aldınız mı, tebliğ'e çıkardınız mı, karşı taraf gerekçeli kararı aldı mı?
    Eğer kesinleşmediyse ve dava esnasında da kişisel ilişki kurulmasına ilişkin bir ara kararı yoksa henüz kızınızla kişisel ilişki kurabileceğinize ilişkin icraya koyabileceğiniz bir hüküm de yok demektir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

ewet gerekceli karari aldim... itiraz dilekcesinde bulundum boşanma bozuldu...yanliz ben gerekceli karari aldim ama eski eşim nasil alcak?cunku adreste yok (bartın) bodruma bi yerlere gitmişler.. bu durumda gerekceli karari imzalayamadiği gibi temhiz de edemez..yani muhalllaktamı beklicem...? o imzalamadiği sürece butun bu mağduriyetlerim aslında hiç bir şeymi olacak? bana lütfen bundan sonra yapacağim izleyeceğim süreci sirasiyla anlatirmısınız? bide hadi hakime anlattim hakim kızımı bana verdi tedbir koydu..bunlari kim bulacak bn ondan şüphe duyuyorum... ben gidip elimle koydugum gibi bulurum onlari kızımıda alırım bu durumda suçlu oluyorum saçmalik buya..mahkemeler cok yavaş bu konuda..bide ben nezaman kişisel iletişime geciyorum yazmişsiniz..inanın bilmiyorum..mahkeme standart prosetörü uyguladi... bana AKıL verenin AKLI cok olsun inş... Cok Teşekkür ederim şimdiden...

Nerede
    Ankara, Turkey.
    İletiler
    1.842
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sayın vyyt,
    Sizin avukatınızın olmaması hak kaybınıza sebep oluyor. O endişelendiğiniz tebligat vb. konuları avukatınız rahatlıkla çözecektir. Kafanızı bu kadar takmanızı gerektiren bir durum yok ama avukatınız varsa yok. Yoksa böyle "şöyle mi olur, böyle mi olur, şu olmaz" evhamlarıyla kendinizi boş yere yiyip bitirmenizin yanısıra hukukçu desteği olmadığı sürece işin içinden de çıkamazsınız.

------------------------------------------------------------------------------------
    Genel olarak burada soru soran bazı üyelerimize hayret ediyorum.
    Vekalet ücreti ödememek için en basit durumlarda bile cebelleşip duruyorlar, hak kaybına uğruyorlar.
    Kendileri için çok değerli olan şeyler için avukata para "kaptırmaktansa" tek başlarına içinden çıkılmaz durumlara sürükleniyorlar.

İşinizi bir meslektaşımıza havale etmek demek, sorunlarınızın bir kısmını, işin stresini, sıkıntısını, sorumluluğunu, araştırılmasını v.s.de ona yüklemek demek. 5 kuruş masraf etmemek için 10 kuruş kaybetmeyi göze almak da cesarettir aslında.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

eşim çocuğumu kaçırdı

esim cocugumu kacirdi

karım çocuğumu kaçırdı

kocam çocuğumu kaçırdı

kocam cocugumu kacirdi

eski eşim çocuğumu kaçırdı

çocuk kaçırma annesi çocuğumu kaçırdıcocugumu kacirdimesimden haber alamiyorum ne yapmaliyimesim cocuayrildigim karimi kizimi nasil bulurumcocugum kacirildicocugumu kocamdan kacirdimcocugum kacirildi nasil bulunurbosanmis olduyum esim kizimi kacirdieski esim cocugumu kacirdi nasil bulurumeşim çocuğu kaçırdı nasıl bulabilirimbosandik cocugumu kacirdiçocuklarımi bulamıyorumcocugum kacirildi ne yapmaliyimkarıyı kaçırdıboşandığım eşim çocuğumu kaçırdıeşimin ailesi çocuğumu kaçırdı ne yapmalıyımeski eşim çocuğumu kaçırdı nereye başvuracamboşandım çocuğumu göremiyorum
Forum