Özellikle SN :avukatlar'dan cevap bekliyorum, saygılar.

Annem 2010 yılında vefat ediyor (annem diyorum ama ben babamın ilk eşi üzerine kayıtlıyım annem resmi nikahlı evlenmedi babamla resmi kayıtta annem babamın ilk eşi )

Annemin vukuatlı nufus kaydında babası ve annesi var dedem ve anneannem

Dedem ve ananem boşanmış 1955 te dedem başka anneannem de başka kişiler ile evlenmiş dedemin 2.eşinden 1 kız 1 oğlu var 1de annem, ananemin nufusunda 2 oğlu var 2. eşinden...
Dedem sağ 1930 doğumlu sağ annemin vefatından sonra felç oldu konuşabiliyor
Anneannem 2000 yılında vefat etmiş 2.eşi de 2009 yılında vefat etmiş buna göre;
Annem 2010 4. ay vefat etti 1 daire 1de %50 hisse dairesi var
Miras ananem annemden önce öldüğü için sadece dedeme mi kalır yasal mirasçısı kimdir.
Dedem tek mirasçı ise felçli ve 1930 doğumlu olduğu için veraset ilamı almak için mahkeme açılması için kendi soyadından olmayan birine bana yani noter ile vekalet verebilirmi vekalete veraset ilamı,mezaryeri topusu çıkarılması, veraset ilamında tek yasal mirasçısı dedemse, kalan malları alıp satmaya ve kullanma şeklinde hepsini içeren bir vekalet verebilir mi? Felçli olduğu için vekalet için noteri eve getirmeyi düşünüyoruz ama 65 yaş geçtiği için akli melekeleri yerinde raporu için eve doktor gelir mi, veya bu konuya göre dedemi yerinden kıpırdatmadan biz nasıl bu işlemleri yapabiliriz.

Not dedem beni yani annemin oğlu olduğunu biliyo ve kalan malları bana vericek ama yasal olarak nasıl bir yol izlemeliyiz

Teşekkürler şimdiden.