Merhabalar ;

1999 yılından işlerimin bozulması ve o dönemde bankaların %250 faiz işletmesinden dolayı adıma kayıtlı 5 tane kredi kartının borcunu ödeyemedim. Bankalar o dönemde beni icraya verdiler. Fakat ben adresimi değiştirdim ve o günden sonra bü güne kadar hiç ödeme yapmadım. Nisan 2010 yılında İstanbul Sultanahmet Adliyesiyene gidip, İcra Dağıtım bürosundan adıma bir icra olup olmadığını sordum. Bu 5 tane kredi kartımdan sadece 2 tanesinin 2008 ve 2010 yılında yenilenmiş olduğunu söylediler.
Aşağıdaki sorularıma cevap verirseniz çok memnun olurum.

1-) Dosyalardan birini incelediğimde, avukatlık bürosu 2006 yılında ACİZ VESİKASI almış. Daha sonra 2008 yılında bu ACİZ VESİKASI evrağını İcra Dairesine geri iade etmiş. Böyle bir durum olabiliyormu ??

2-) Bankalar alacaklarını alamadıkları zaman Devlete verdikleri KAR vergisinden düşerek, kendi hesaplarını kapattıklarını duymuştum. Doğrumu ?. Eğer doğruysa bu kadar zaman sonra ödeyeceğim bu paralar acaba sadece avukatlık bürosunamı kalacak ?

3-) İcra Dağıtım bölümünde bugun itibarı ile çıkmayan bir dosya, ilerleyen zamandan çıkma ihtimali varmıdır ?. Yarın bu 2 dosyadan başka dosyalarda çıkabilirmi ??

4-) Avukatlık Bürosu ile görüştüğümde, dosyanın çok eski dosya olduğunu söyleyip bana inanılmaz bir indirim yaptılar. Ben bu indirmli parayı ödedikten sonra, yarın banka tarafından karşıma bir sorun çıkarmı ?? Parayı avukatlık bürosuna elden ödememde ve sonunda avukatlık bürosundan İBRANAME almam yeterli olurmu ??

Yukarıdaki sorularıma zaman ayırıpcevap verenler için şimdiden teşekkürü borç bilirim. Saygılarımla