+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 15 ileti bulundu.
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    56
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Karışık bir durum var ama evlilik yapmak istiyoruz

Merhaba,
    yeni bir üyeyim.

Umarım sorunuma çare bulabilirim burada.

Ben istemediğim bir evlilik neticesinde uzun süren bir boşanma davası olan birisiyim (inşallah 07/05/2010 da bitecek)
    şuan sevdiğim birisi ile fiili olarak beraberim dini olarak eşim ile yaklaşık 3 yıldır birlikteyiz. Kendisi kırgızistan vatandaşı türkiyeye daha önce gelmiş ve çıkış yapmamış bu durumu geçen sene (tckmligi vardı tabi gercek degil bununla yakalandı) (kıbrıs a giderken) tespit edildi ve mahkemeye çıkarıldı ve sınırdışı edildi ülkesine gönderildi. Bu sınırdışı edilmenin normal olarak mı göndeirlme yoksa deport (belirli süreli) mu edildiğini bilmiyoruz, ve bu bilmemezlik beynimizi kemiriyor. Orada şöyle bir durum varmış kişi normal de baba nının soyadını taşır ve babanın nüfusuna kayıtlı olarak belge alır onun soyadını taşır ama kırgızistan da isteğe bağlı olarak kişi isterse annesinin soyadını alabiliyormuş dolayısıyla farklı bir isim ve farklı bir kimlik... Nitekim bizde böyle birşey yaptık ben kendisini seviyorum ve annesinin soyadını alarak yeni bir kimlik ve pasaportla ülkemize giriş yaptı.
    Fakat maalesef ülkemiz elin afrikalılarına tek seferde 90 güne kadar vize verebilirken soydaş ülkelere 30 gün vize veriyor. Şuan biz yeni kpasaportuna sıkıntı yaratacak herşeyden kaçınıyoruz (benim boşanmam neticesinde hemen evlilik yapmak için) her 30 günde bir giriş çıkış yapmaktan imanımız gevredi (maddi-manevi)
    Buraya kadar yaşadığımız sorunları yukarıda anlatmaya çalıştım, fakat benim asıl sormak istediğim şey;
    şimdi 20 gün sonra inşallah boşanmayı verirse mahkeme hemen yıldırım şimşek yada en hızlısı neyse ondan nikah yapacaktır, bunun için işlemlerin hemen olacağını düşünüyorduk fakat dün (19/04/2010) tarihinde istanbuldaki kırgızistan konsoloslugunu aradım ben bir kırgız vatandaşı ile evlenmek istiyorum ve bunun için neler gerekiyor ne yapmamız gerek diye bilgi almak için aradığımda, bana buraya geleceksiniz gerekli evrakları vereceksiniz biz araştıacağız bu işlemler 1 ay sürer dedi. Tabi biz yine yıkıldık kardeşim ne araştırması ne prosedürü ne 1 ay ı anlamıyorum ya, bu insanlar bize mi gelince dünya yı kurtacak oluyorlar herşeyi dos dogru bize mi gelince yapmaya çalışıyorular, konsoloslukta ki işlemler gerçekten 1 ay sürer mi? bu arada eşim gelirken gerekli evrakları ülkesinden gelirken getirmiş ti "Bekarlık belgesi ve Doğum Belgesi" bunlar yanımızda hazır,
    Bir de aynı işlemleri yapmış (10 yıl önce) bir arkadaşım bana bu evrkaları hazırla bir yeminli tercüme bürosuna götür, onlar tercümesini yapıyorlar noterden tastik ettiriyorlar kaymakamlıkran apostilli yorlar ve sana hazır olarak veriyorlar dedi, hazırladıgın bu evrakları da konsolosa götürürsün onların işlem zamanlarını kısaltırsın dedi bunlar yapılabiliyormuş
    ama bizim aslı çekindiğimiz nokta şu,
    konsolosluga başvurdugumuzda konsolusluk kendi ülkesine yazı yazıp soruyormuş bi sorunu var mı pasaportu değişmiş mi vb.. diye, biz pasaportu değiştirdik ve şuan ki pasaportumuzda hiçbir sorun yok ve buradaki TC makamlarında hiçbir kayıt yok ama kırgızistanda ise yapılan bu değişiklik çıkıyormuş ve eşim de bundan çekiniyor
    Kusura bakmayın ben detaylı olarak anlatmayı sevdiğim için genel olarak yaşadıklarımızı yazdım
    size sorum,
    1. yabancı birisi sınırdışı olduğunda yasaklı olup olmadığını nasıl öğrenebilir
    2. konsoloslukta alacağımız sadece evlenme izin belgesi için 1 ay denilen süre doğrumudur?

bu konularda değerli yorumlarınızı ve yardımlarınızı istirham ederim
    şimdiden teşekkür ediyorum

saygılarımla.

Hukuki NET Güncel Haber

Karışık bir durum var ama evlilik yapmak istiyoruz konulu yargıtay kararı ara
    Karışık bir durum var ama evlilik yapmak istiyoruz konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    149
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Karışık bir durum va ama evlilik yapmak istiyoruz

Biraz sabredin, orada evlenin, sonra Türkiye'ye gelin.
    Diğer tüm ayrıntıları unutun.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    56
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

çok teşekkür ederim cevabınız için,
    o kadar bilinmezin içerisinde ben ve eşim o kadar çaresiz olduğumuzu düşünürken sizlerin yaklaşımları bir can simidi olarak hayata tutunmamızı sağlıyor
    fakat tam olarak "orada evlenin" derken neyi kastettiğinizi anlayamadım, yani eşimni memleketinde KIRGIZİSTAN da mı evlilik yapalım demek istiyorsunuz
    keza bunu yaptığımızda bu evliliği TC makkamlarına nasıl onaylattıracağız?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    149
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kırgızistan demek istedim. Orada evlenmeniz geçerli olacaktır, T.C. Nüfus Müdürlükleri evlenme belgeleriniz kabul edecektir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    56
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Böyle güzel şeyler duymak insanın hayata tutunmasını sağlıyor, Allah(cc) da sizi sevindirsin.
    O kadar mutsuzluk yağıyoruz ki, eşim kendisini sürekli benim için maddi zorluklar yaşıyorsun borçlar içerisindesin seni bu kadar yıpratmaya hakkım yok ayrılalım
    gibi düşünceler ile psikolojisi bozuldu kızın.

Şimdi kırgızistan a gidip evlilik yapsak tam olarak ne gibi işlem yapmamız gerekecek?
    Mesela eşime TC kimliği ni nasıl ve ve kadar zamanda çıkartabileceğim?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    149
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

O ayrıntıları belediyelere sorup öğrenmelisinz.

İletiler
    25
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

[
    1. yabancı birisi sınırdışı olduğunda yasaklı olup olmadığını nasıl öğrenebilir
    2. konsoloslukta alacağımız sadece evlenme izin belgesi için 1 ay denilen süre doğrumudur?

Beyfendi Merhaba,
    Sorularınıza bildiğim kadarıyla cevap vermeye çalışacağım.
    1-Yasaklı olup olmadığını Emniyet Müdürlüğündeki Yabancılar Şubesinden öğrenebilirsiniz.
    2-Bence bu süre çok makul.Bir ayda gelirse çok iyi.Bu belge geldikten sonra Kırgızistan Konsolosluğuna gidip evrakları teslim edeceksiniz.Onlar size Türkçe olarak düzenlenmiş bir Evlenme belgesi verecekler.O evlenme belgesini Valilikte Apostil ettireceksiniz.Daha sonra ikametgahınızın bulunduğu bir Belediyede(Başka bir Belediyedede olabilir ama önceden o belediye ile görüşerek onların okeyini almalısınız)Nikah kıyıldıktan sonra Nüfus Müdürlüğüne giderek eşinize T.C.Nüfus Cüzdanı(Yabancılara Mahsus) çıkartabilirsiniz.Bu arada nikah sonrasında, Emniyete giderek eşiniz için ikamet Tezkeresi(Oturma izni) almalısınız.Evliliğiniz üç yılı doldurunca da sürekli beraber yaşamak kaydıyla eşiniz T.C.Vatandaşlığı için müracaat edebilir.Yalnız Kırgızistan yasaları çifte vatandaşlığa izin veriyor mu? Bunları araştırmanız gerekiyor.Tabii ki bunlar daha sonraki aşamalar ama şimdiden bilmekte yarar var.Ona göre önleminizi alabilirsiniz.Zaten sizin Boşanma davanız henüz sonuçlanmadığına göre acele etmeyin.Ya dava öngörülen sürede bitmezde siz boşanamazsanız?Bence bu boşanma davası sonuçlandıktan sonra işlemlere başlayın.Çünkü, Kırgızistan'dan eşinizle ilgili gelecek belgelerin geçerlilik süresi yanlış hatırlamıyorsam üç ay olmalı.Bunu da Kırgızistan Konsolosluğundan sorup öğrenmelisiniz.Anladığım kadarıyla eşiniz şu an Türkiye'de bulunuyor.Nikahınızı orada da yapabilirsiniz.Bu kez kırgızistan makamları aynı belgeleri sizden isteyecektir.Oradaki T.C.Büyükelçiliğinde yapacaksanız, onu da Büyükelçiliğe telefon açıp öğrenebilirsiniz.Her şeyi baştan çok iyi planlayın ki sonradan zor durumlara düşmeyin.
    Eşinizin ilgili evrakları getirdiğini söylüyorsunuz yukarıda, bu gözümden kaçmış,o evrakların tarihlerine bakın.Dediğim gibi bunlar süreli evraklar.Evrakların süresini geçirtirseniz Konsolosluk o evrakları süresi geçmiş diye kabul etmeyebilir.Bunu da gözönünde bulundurun.
    Bir başka husus, Nikah kıyılırken miras meseleleri ile ilgili(Malların Paylaşımı) bir sözleşme var.Bunuda düşünün ve değerlendirin.Sonradan pişman olmayasınız.İleriye yönelik olarak çocuk doğması halinde bununla ilgili durumları da düşünerek ona göre hareket edin.Başka soracaklarınız olursa çekinmeden bu foruma yazın.Mutlaka bilenler çıkar ve size yardımcı olmak isteyebilirler.Saygılar.

İletiler
    25
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ayrıca ilave edeyim; Yabancı uyruklularla evlilik ile ilgili bilgileri Nüfus Vatandaşlık İşleri Gn.Md.'nün sitesinde bulabilirsiniz.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    56
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İlginize gerçekten teşekkür ederim.
    av.seyhan hanım ın söylediği gibi burada değil gidip orada nikah yapacağız.
    çünkü burada yapmak istediğimizde, evlilik izin belgesi almak için konsolosa gittiğimizde, hem 1 ay gibi bir süre kaybımız olacak hemdekonsolosun araştırması neticesinde ola ki pasaport değişikliği durumu ortaya çıkarsa sorunlar sorunları doğuracaktır,
    oysa kırgızistan da evlilik yaptığımızda izleyeceğimiz yol şu;
    oranın yerel makamlarının istedği evrakları ben burada hazırlayıp APOSTİLL yaptırıp gideceğim ve orada evlendirme makamında evlilik işlemini yaptıracağız.
    Oradaki evliliği de tescil işlemi için 2 yol var
    1. büyükelçilik aracılığıyla
    2. evrakları ben TR ye getirip buradan

1. birinci seçeneğe göre, resmi makamdan alınan evlilik belgesini büyükelçiliğe bir dilekçe ekinde (elçilikte matbu form var) verilecek onlar posta yoluyla nüfus müdürlüğü ne evrakı gönderecekler.
    2. ikinci seçeneğe göre, evrakları ben yanımda TR ye getireceğim resmi evlilik belgesini (kırgız) konsolosluğuna götürüp onaylattıracağım onlarında onayladığı evrakı nüfus müdürlüğüne götürüp evliliği tescil ettireceğim ve kimlikleri çıkarttıracağım. Bu ikinci seçenekte kırgız konsoluslugunun araştırma olayını elinden alıp önüne gene evrakı tasdik durumunu meydana getirmiş oluyoruz

diğer ikamet tezkeresi konusuna gelince de, evlilik yapıldıktan sonra emniyet müd. yabancılar şube müd. gidip ikamet tezkeresi çıkartılacak 3 yıl boyunca her yıl harc yatırmak zorundayız. üçüncü yılın sonunda da türk vatandaşı olucak

benim araştırmalar sonucunda öğrendiklerim bunlar
    konuyla ilgili daha farklı detaylı bilgisi olan arkadaşları buraya paylaşmaya davet ediyorum
    netice de yabancı birisiyle evlenmek gerçekten çok zor
    ve bu zorlugu da yaşayan bilir ancak.

İletiler
    25
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Karışık bir durum var ama evlilik yapmak istiyoruz

Selamlar,
    Bir hatırlatmada bulunmak istedim.Biliyorsunuz ki Kırgızistan bu aralar çok karışık ve ne zaman normale döneceği de belli değil.Bilmiyorum oralarda daha önce bulundunuz mu?Bunları da gözönüne alırsanız iyi olur.Saygılar

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

kırgızistan da evlilik

kırgızistan vatandaşı olmak istiyorum

istanbul kirgiz konsoloslugu evlilik icin ne tur belgeler ister

kirgizistanda evlenmek

kırgızistan vatandaşları nasıl olur

kırgızistan vatandasiyla turk vatandasinin evlenmesi icin gerekli belg

kırgızistan kanunlari evlilik

kirgizistan vatandasi turkiyede vatandasiyla evlenmek

kırgızistan vatandaşı olmak

kirgiztanda evler

http:www.hukuki.netshowthread.php71293-Karisik-bir-durum-var-ama-evlilik-yapmak-istiyoruzkirgizistan ile turkiye vatandasi evlilik icin gerekli evraklarkirgiz vatandasi ile evlenmekkirgizistan ile turkiye vatandasi evlilik islemlerikirgizistandaki evlilik nasil geciyortc vatandasi ile evlenmek icin gerekli evraklar.kirgizistan vatandaslari kirgizla evlenmek icin belgelerkirgizla evlenmek icin gereken belgeler kirgisiztan li biri ile evlenmekkırgızistan kanunlarıkırgızistan turkiyede evlilikkirgiztandan gelen kiz arkadasim icin gerekn ewraklarkırgızistan vatandasiyla turk vatandasinin evlenmesi icin gerekli belg site:www.hukuki.netkirgizistanda evlenmek icin apostile gerek varmikirgizla e
Forum