+ Konuyu Yanıtla
4 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon
31 den 40´e kadar toplam 44 ileti bulundu.
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Kredi kartlarım ve kredi borçlarımı ödeyemiyorum.

Eğer Avukatlara kanıp, ilgili İcra Dairesinde ödeme taahütü verirsen ve ödeyemezsen o zaman hapis cezası var.
    Aynı olayı bir arkdaşım yaşadı. Sadece buna dikkat etmek gerekir. Onun dışında hapis cezası olmaz.

Hukuki NET Güncel Haber

Kredi kartlarım ve kredi borçlarımı ödeyemiyorum konulu yargıtay kararı ara
    Kredi kartlarım ve kredi borçlarımı ödeyemiyorum konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    konya
    İletiler
    30
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Herkezin başında bu dert allah yardımcınız olsun

Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Kredi kartlarım ve kredi borçlarımı ödeyemiyorum

Arkadaslar hepinize teşekkür ediyorum. Benim beş dosyam vardi toplamda kart borcu olarak..5 dosyadan birisi Finansbanka idi (ana para 16bin, faiziyle 49binTL idi)
    Digeri garanti, hsbc, akbank ve yapikeredi).. Uzatmayım işyerinden çikişimi istedim (maaşımda hacizli olan banka finansbank), benim tazminatimi yasal olarak hepsini icra dairesine yatirdilar. sadece o ayki maaşimin kesintisiz tutarini yatirdilar (478 TL ). 8500 TL yi de haciz icra dairesine yatirdilar. bankayla bu paranin icraya gideceğini önceden bildiğim için önceden pazarlik yaptim. bana 49bin TL lik borç için önce 29Bin dediler, sonra size 23 bin olur dediler, bende ben bunlari hiç ödeyemem, kapatmayi düşünüyodum ama bu rakamlara imkansiz dedim, ödemiyorum dedim, kapattım. sonra ertesi gün aradilar ve bana son rakam 12.750 TL ye borcunu kapatırız dediler. (16bin ana parayı ben 2 yıl içinde icra yoluyla 10.750 TL ye kadar düşürmüştüm , 2 bin de avukat masrafi imiş).. vel hasil icradan yatan paranın üstüne 3000 TL borç aldım ve dosyayi kapattim bu hafta. yani 5-10 bin TL toparlarsanız kapatabilirsiniz, en azından ihtimali var. ümitsizlige kapılmayın.

Ben simdi bu dosyanın borcunu kapattiktan sonra Garanti bankasiyla anlasma yoluna gidicem. (geçen aradilar 8900 TL ye kapatırız dediler) onlara da ödeme yaptıktan sonra diger kalan 3 dosyam zaten aynı avukatta.. onlara olan borcum faiziyle 105bin tl. onlara 25 bin TL civarinda bi para teklif edersem kabul ediyorlar. bir sene bana müsade edin dedim sonrasinda kredi çektirip yada birine borçanip ödemeyi düşünüyorum. Aklımdaki bu yani. insallah ödeyip rahatlanip sonrada evlencem, evlenince de yazarim burdan ama kız bulmam lazım, bu kafayla zor buluyorum, hele bi temizleniyim olur .. (ha diyceksiniz ki önceden niye ödemedin kapatmadın v.s. , işimi değistirdm maaşım biraz daha yükseldi 1300 civari oldu, ben bunun 1000 tl sini buna ayırmayı düşünüyorum.) bakalım insallah bu sene de garantiyi kapatıp seeneye digerlerine baslamayı hesaplamak istiyorum.. allah yardim ederse kapatcam insallah.. allah herkesin gönlüne göre versin insallah bu yaptıgımız salakça hatayı baskalari yapmaz.. hükümet biraz frenledi ama geç oldu.. bir sene sonraya insallah bir daha iyi haber veririm insallah...

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    38
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İşin gerçekten zormuş be kardeş.

Nerede
    ankara
    İletiler
    33
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

aynı dertten ben de muzdaribim siz erkek olduğunuz halde ödeyemezken ödemede zorlanırken ben nasıl ödeyeceğim 1 çocuğum var 3. sınıfa başladı onun okul masrafları babası olacak lanet aylık 100 tl olan nafakayı bile ödemiyor adıma kayıtlı hiç bir şey yok adres kaydım bile başka yerde yıllardır arkadaşlarımın yanında yaşıyorum avukatlar arıyor ödeme sözü vermediğim halde hapise attırcaz deyip üstünede bir ton hakaret ediyorlar hatta bir tanesinin ses kayıdı bile mevcuttu elimde ben ekmek alacak oğlumun cebine harçlık niyetine koyacak parayı bulamazken ana parayı birde üstüne faizleri nasıl öderim bulucaklar ya cezaevine atarlar yada asarlar benden alacaklar için tahsil edecekleri tek şey canım yada evladım onunda kanunu yok Allah hepimizin yardımcısı olsun borcumdan biri zaman aşımına uğramış sanırım internetten takip ettiğim zaman dosyanın kapandığını gördüm ne zaman zorunlu ihtiyaçlarımın haricinden elimdeki paradan bir miktar kalırsa anca öyle ödeyebilirim yoksa avukatlarda borçlu olduğumuz kişilerde şansına küssün önce aç karnımız sonra borçlarımız...

Şu denetimli serbestlikteki gibi olsada devlet beni alsa borçlarım karşılığı çalıştırsa bende devlete çalışarak borcumu ödesem böyle bir şansımız yok mu acaba bu konuda bilgisi olan hukukcu arkadaşlardan yardım istiyorum...Varsa böyle bir kanun ben devlete seve seve çalışıp borcumu öderim... Borçlu olduğum kurumlar Türk Telekom Turkcell Vadofone yüklü miktarda değil ama bizim gibi 3 kuruşla ayakta kalmaya çalışanlar için büyük görünüyor borcum toplamda 10 bin tl civarında

İletiler
    41
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı MihriŞah rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    aynı dertten ben de muzdaribim siz erkek olduğunuz halde ödeyemezken ödemede zorlanırken ben nasıl ödeyeceğim 1 çocuğum var 3. sınıfa başladı onun okul masrafları babası olacak lanet aylık 100 tl olan nafakayı bile ödemiyor adıma kayıtlı hiç bir şey yok adres kaydım bile başka yerde yıllardır arkadaşlarımın yanında yaşıyorum avukatlar arıyor ödeme sözü vermediğim halde hapise attırcaz deyip üstünede bir ton hakaret ediyorlar hatta bir tanesinin ses kayıdı bile mevcuttu elimde ben ekmek alacak oğlumun cebine harçlık niyetine koyacak parayı bulamazken ana parayı birde üstüne faizleri nasıl öderim bulucaklar ya cezaevine atarlar yada asarlar benden alacaklar için tahsil edecekleri tek şey canım yada evladım onunda kanunu yok Allah hepimizin yardımcısı olsun borcumdan biri zaman aşımına uğramış sanırım internetten takip ettiğim zaman dosyanın kapandığını gördüm ne zaman zorunlu ihtiyaçlarımın haricinden elimdeki paradan bir miktar kalırsa anca öyle ödeyebilirim yoksa avukatlarda borçlu olduğumuz kişilerde şansına küssün önce aç karnımız sonra borçlarımız...

Şu denetimli serbestlikteki gibi olsada devlet beni alsa borçlarım karşılığı çalıştırsa bende devlete çalışarak borcumu ödesem böyle bir şansımız yok mu acaba bu konuda bilgisi olan hukukcu arkadaşlardan yardım istiyorum...Varsa böyle bir kanun ben devlete seve seve çalışıp borcumu öderim... Borçlu olduğum kurumlar Türk Telekom Turkcell Vadofone yüklü miktarda değil ama bizim gibi 3 kuruşla ayakta kalmaya çalışanlar için büyük görünüyor borcum toplamda 10 bin tl civarında
    Allah yardımcınız olsun,peki borçlarınızdan biri ne kadar sonra zaman aşımına uğramış.

Nerede
    İzmir
    İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı I3eta rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bugün eve polis geldi, yaninda bi dosya varmıs, anneme fatih yarin yanima gelsin v.s. , dosyanın fotokopisini falan verelim gibi bisey demis. Ama asagıda da ekip otosu vardi.
    Bende o arada evin önündeydim, megerse bizim eve glemis polis farkinda degldim. Neyse soradan eve gittim polislerin beni sorduğunu ögrendim, dosya fotokopisi falan verelim demisler evdekilere.
    ONdan da sonra beni avukat hanim aradi, 3 ay hapis cezaniz çikti, borcunuzu ödemeyecekmisiniz hala dedi. bende 200 200 öderim diye telde anlastik biras. (bu arada 10.000 tl, 5 sene taksit ödüycem sadece bu garantiye). Bana avukat dediki cezaniz onaylandi, TC kimliginizle herhangi bir karakola giderseniz içeri alirlar diye bana bilgi verdi.
    Sonrasindada 200 e anlastik. (büyük ihtimalle benle ansalmak için beni korkutmaya çalisti ama aşagıda ekip arabasinin beni beklemesi görüntüsü biraz sakincali geldi bana)
    Neyse simdi ben bugün karakola gidersem bana dosyanın fotokopisini mi verirler , yada o tarz baska birseymi,
    yoksa hakkinizda tutuklama karari var, sizi nezarete alalim gibi bir şeye mi maruz kalirim.
    Konu ile ilgili bilgisi olan kişilerden acil cevap almayi umuyorum. ona göre karakola gideceğim..
    Allah kolaylık versin gerçekten zor bir durum. Size şöyle birşey göstermek isterimMADDE 38- Kimse, işlendiği zaman yürürlükte bulunan kanunun suç saymadığı bir fiilden dolayı
    cezalandırılamaz; kimseye suçu işlediği zaman kanunda o suç için konulmuş olan cezadan daha ağır bir ceza
    verilemez.
    Suç ve ceza zamanaşımı ile ceza mahkûmiyetinin sonuçları konusunda da yukarıdaki fıkra uygulanır.
    Ceza ve ceza yerine geçen güvenlik tedbirleri ancak kanunla konulur.
    Suçluluğu hükmen sabit oluncaya kadar, kimse suçlu sayılamaz.
    Hiç kimse kendisini ve kanunda gösterilen yakınlarını suçlayan bir beyanda bulunmaya veya bu yolda delil
    göstermeye zorlanamaz.
    Kanuna aykırı olarak elde edilmiş bulgular, delil olarak kabul edilemez.
    Ceza sorumluluğu şahsîdir.
    Hiç kimse, yalnızca sözleşmeden doğan bir yükümlülüğü yerine
    getirememesinden dolayı özgürlüğünden alıkonulamaz.
    Ölüm cezası ve genel müsadere cezası verilemez.

Anayasa maddesinde "Hiç kimse, yalnızca sözleşmeden doğan bir yükümlülüğü yerine
    getirememesinden dolayı özgürlüğünden alıkonulamaz." demesine rağmen yine de bu cezayı verebilen hakimler var ilginç gerçekten.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı I3eta rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bugün eve polis geldi, yaninda bi dosya varmıs, anneme fatih yarin yanima gelsin v.s. , dosyanın fotokopisini falan verelim gibi bisey demis. Ama asagıda da ekip otosu vardi.
    Bende o arada evin önündeydim, megerse bizim eve glemis polis farkinda degldim. Neyse soradan eve gittim polislerin beni sorduğunu ögrendim, dosya fotokopisi falan verelim demisler evdekilere.
    ONdan da sonra beni avukat hanim aradi, 3 ay hapis cezaniz çikti, borcunuzu ödemeyecekmisiniz hala dedi. bende 200 200 öderim diye telde anlastik biras. (bu arada 10.000 tl, 5 sene taksit ödüycem sadece bu garantiye). Bana avukat dediki cezaniz onaylandi, TC kimliginizle herhangi bir karakola giderseniz içeri alirlar diye bana bilgi verdi.
    Sonrasindada 200 e anlastik. (büyük ihtimalle benle ansalmak için beni korkutmaya çalisti ama aşagıda ekip arabasinin beni beklemesi görüntüsü biraz sakincali geldi bana)
    Neyse simdi ben bugün karakola gidersem bana dosyanın fotokopisini mi verirler , yada o tarz baska birseymi,
    yoksa hakkinizda tutuklama karari var, sizi nezarete alalim gibi bir şeye mi maruz kalirim.
    Konu ile ilgili bilgisi olan kişilerden acil cevap almayi umuyorum. ona göre karakola gideceğim..
    size nasıl ulaşabilirim

Nerede
    Kayseri
    İletiler
    1.135
    Blog yazıları
    144
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Bir hata yapılıyor. 9 yıl takip edilmeyen bir alacak, icra takibi ile talep edildiğinde yeni bir on yıllık süre başlar ve o on yılın son yılına kadar hiçbir işlem yapılmasa bile alacak için süresinde yapılan yeni bir icra takibi yeni bir on yıllık zaman demektir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    29
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

ben de bu ker vandanım arkdaşlar ama benimki sizden farklı ne güzel dertsiz bir hayatım vardı bir arkdaş dedim birinin tavsiyesi kışkırtmasıyla 1 tl 2 tlyle iddeya başladım sonra idda oldu 800 tl sonra onu kurtarmak için yurtdışı sitelere baktım sonra oldu 30 bine kadar hep ailemin rız kında verdim bu genç yaşımda yemedim oraya yatırdım şuan bankalara 7000 e yakın borcum var nasıl ödeyecegimin dedindeyim umaram rabbimin izniyle bende duanızla düze çıkarım iyi akşamlar

+ Konuyu Yanıtla
4 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

kredi kartlarım ve kredi borçlarımı ödeyemiyorum

borçlarımdan nasıl kurtulurum

kredi ve kredi kartlarımı ödemezsem ne olur

allahım beni borçlarımdan kurtar

BORÇLARIMDAN NASIL KURTULURUM

allahım borçlarımdan kurtar beni

borçlarımı ödeyemiyorum

borçlarımdan nasıl kurtulabilirim

kredi borçlarımı ödeyemiyorum

hsbc vergi odeyemiyprum

70000tl kredıi kredı

kredi kartlarımı ödemezsem ne olurAkbank kredi borcu odeyemiyorumkredi kartlarimi ve kredi kredi kartlarımı ödeyemiyorum hapis cezası varmıakbank kredi odeyemiyorumkredi ve kart borçlarımı ödeyemiyorumallahim beni borclarimdan kurtarben emekliyim kiredi karti borçlarımı ödeyemiyorumfinansbank kredi kartı borcu ödeyemiyorumkiredi ve kiredi kartlarimi odemiyorumAllahim borclarimdan kurtar beniesnafım kredi kartı borcumu ödeyemiyorum nolur kredilerimi ve kredi kartlarimi ödemezsem ne olurbanka borclarini odeyemiyorum nasil kurtulurum odemeden
Forum