Merhaba Arkadaşlar,
Olayımı detaylı şekilde anlatıyorum bunun sonucunda iş yerimden tazminatımı alıp çıkabilirmiyim bunu merak ediyorum.

2006 ocak ayından bu yana özel bir şirkette çalışıyorum. Belirttiğim tarihten 2009 aralık ayıda dahil sigortalarımız eksiksiz yatmakta idi.

2010 ocak ayından bu yana sigortalarımız yatmıyordu. Neden yatmıyor diye merak ederken bugün şöyle birşeyle karşılaştım.

Sigorta hizmet dökümünde sigortayı yatıran işyeri no kodu değişmiş. Anladığım kadarıyla eski şirketim baba oğul arasında el değiştirmiş ve bizi yeni şirkete bizim haberimiz olmadan aktarmışlar. Eski şirketin vergi borçları vardı bundan dolayı yaptıkları düşüncesindeyim. Böyle bir durumda yani haberim olmadan bana birşey imzalatılmadan iki şirket arası transfer olabiliyormuyum? Tazminat hakkım sıfırlanıyormu? Ayrıca 2010 yılı ocak ayından değil mart ayından bu yana yatıyor gözüküyor. Yani 3 ay sigortam yatmamış

İşin özü zaten sıkıntı yaşadığım bu işyerinden varsa kıdem ve ihbar tazminatımı alarak çıkmak istiyorum bu söylediklerimle bunu yapabilirmiyim?

Vereceğiniz çok önemli bilgiler ile hayatımın bundan sonraki dönemini şekillendiricem. Şimdiden teşekkür ederim.