+ Konuyu Yanıtla
1 / 4 Sayfa 1234 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 32 ileti bulundu.

Konu: CHP ve BAYKAL'a Hazımsızlık Nedendir?

CHP ve BAYKAL'a Hazımsızlık Nedendir? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Turkey.
    İletiler
    427
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı CHP ve BAYKAL'a Hazımsızlık Nedendir?

Bu forumda https://www.hukuki.net/showthread.php...in-Hali/page26 linki ile bir konu başlığı var. Ben o bütün hallara yanıt vermeme rağmen bazı üyeler kasıtlı bazıları ise bilinçsizce ve demokratik bir refleks adına vermiş olduğum yanıtların arada kaybolmasına neden olmaktadır.

Bu duruma engel olmak ve CHP ve BAYKAL'ın aslında ne olduğunu delilleri ile açıklamak ve bütün bu bilgileri bir konu başlığında toplamak amacıyla bu konu başlığını açtım.

Sizlerden ricam CHP ve BAYKAL'a varsa eğer şikayetlerinizi yine o konu başlığına yapınız. Bu konu başlığı şikayet maksadıyla değil o şikayetlere ve arka planda yaşanan hazımsızlıkların nedenlerine ayrılmış bir konu başlığıdır...

Sevgi ve saygılarımla...

Hukuki NET Güncel Haber

CHP ve BAYKAL'a Hazımsızlık Nedendir? konulu yargıtay kararı ara
    CHP ve BAYKAL'a Hazımsızlık Nedendir? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    406
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: CHP ve BAYKAL'a Hazımsızlık Nedendir?

Soldan bakıpta CHP ye eleştri getirenlerin bugüne kadar dişe dokunur akılda kalan (yaa! gerçekten bunuda yanlış yapıyor) veya (yanlış düşünüyor) diye önemseyebildiğim tek bir konu hatırlamıyorum.
    Öyle iddalı biri varsa şöyle bi adım öne çıkmalıdır.
    Ve bize sosyal demokrasiden ne anladığını anlatmalı ve kendi anladığımızla evrensel kriterlerde test etmeliyiz ki . CHP nin ülkenin zararına düşünceler ürettiğini haklı bulalım ikide bir Baykal’ın yaşını bahane etmelerini afedersiniz ama dangalakça bulduğumu da söylemeliyim.

Zira bu lafı eden adamlar eyer bir iş yaptıracak olsalar
    Piyasanın en tecrübeli ve bilgili kişisini ararlar.
    Yada bir iş yeri varsa birini işe alacak olsa önce adamın sertifikasının olup olmadığına yada tecrübesine bakarlar.
    Ama aynı adam gelir Baykal’ın yaşını sanki sorun gibi gösterir,
    Kötü gösterecek ya !
    Eee!
    Adamın karnesi tertemiz . Napsın garibim?
    yaşını bahane edip aşağılayacak işe yaramaz dedirtecek .
    Hadi ordan!

Asıl beni yönetecek insan tecrübeli olmalıdır bildiğim tecrübe çok şeyin üstündedir.
    Sonra beni yönetecek kişi benden akıllı olmalıdır .
    Dahamı ?
    Beni yönetecek insan dürüst namuslu çalıp çırpmayan bir insan olmalıdır .

Beni yönetecek insanın aileside kendisi gibi olmalıdır .
    Beni yönetecek insan emeğe saygılı olmalıdır .
    Gereksiz yere kırıp dökmemelidir .
    Beni yönetecek insanın dava dosyalarında hırsızlık, kalpazanlık gibi yüz kızartıcı suçları olmaması gerekir.
    Beni yönetecek insanın dokunulmazlık arkasına saklanma ihtiyacı olmamalıdır .
    Beni yönetecek insanın yargı bağımsızlığına saygı duyması gerekir .
    Beni yönetecek insan entelektüel olmalıdır .
    Beni yönetecek insan bir yabancı dili ana dili gibi konuşabilmelidir .
    Beni yönetecek insanın akıl sağlığıda beden sağlığıda yerinde olmalıdır .
    Bunların bir tanesi bile eyer Baykal’da yoksa niye savunayım, sırtımda yumurta köfesi yok ya !

ama bu memlekette sırtında boş köfeyle dolaşan pek çok insan gördüğünüi değil baktığını yorumlamayı alışkanlık haline getirmiş.
    yumurta köfesiyle dolaşanlara da zaten sözümüz olamaz . allah şifalarını versin demekten başka

HATALAR DÜZELTİLEBİLİR,
    YANLIŞLAR İSE DÜZELMESİ GÜÇ AKSAKLIKLARDIR

Evet CHP ninde hataları vardır elbet. Ve oluyordur, bundan sonrada olacaktır hiç kuşkusuz.
    Ancak öncelikle hataların bireyselmi, kurumsalmı? olduğuna bakmak gerekmezmi?.
    üstelik Hataların yanlışlara evrildiği yerde sağ duyu daima CHP nin kılavuzu olmuştur.

Önyargılı insanların bolca bulunduğu ülkemizde ağzı olan ya hiç konuşamıyor yada yerli yersiz, doğru yanlış dedikodu etmeyi konuşmak sanıp durmadan konuşuyor.
    Bütün liderleri bir sarrafın terazisine koyabilme şansımız olsa bütün başlıklarda Deniz Baykal açık ara öne çıkacaktır.
    Bu güne kadar bütün öngörüleri bir bir çıkmadımı?
    sadece bir mart tezkeresinde yaptığı muhalefet bile yeter!
    tabi anlayabilene, anlamak istemeyen için ne yazıkki ilacımız yok! henüz, icad edilmedi çünki.

Bütün çıkar çevrelerinin, ( bunun içine büyükce kısım yazılı ve görsel medya da dahil) olmak üzere Baykal'ın sözlerini ya çarpıtarak verir yada görmezden gelir.

bu konjonktür de böyle olması kadar doğal ne olabilir?
    doğal olmayan,
    doğal düşünmesi gerekenlerin yapay bi takım gerekçelerle kendilerini kandırmalarıdır.

saygılarımla

Nerede
    Adana, Seyhan, Turkey.
    İletiler
    2.930
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

CHP'ye ve sayın Baykal'a yöneltilen eleştirilerin büyük kısmı zaten soldan ve bizzat CHP'lilerden geliyor. Tanıdığım bir çok CHP'li Baykal'ı eleştiryor. Bu nedenle neden eleştirildiği sorusunu CHP dışındakilere değil, soldakilere sormak gerek. CHP dışındakiler zeten CHP'ye muhaliftir ve eleştirmesi gayet doğaldır. CHP'yi eleştren önemli bir kesim de solda olup da CHP'de olmayanlardır. Bunların büyük bir kısmı zaten CHP'yi solcu bir parti olarak görmüyor, hatta bazıları CHP'yi faşist olarak değerlendiriyor. Kanımca CHP, solun özelliklerini taşıyan bir parti değildir. MHP ile hemen hemen örtüşen bir özelliği var. CHP'nin MHP'den ayrıldığı nokta, kanımca laiklik anlayışıdır. CHP sosyolojik anlamda "merkez" partisidir ve laiklik anlayışı da halktan uzak/otoriterdir, MHP ise sosyolojik anlamda "çevre" partisidir ve laiklik anlayışı daha yumuşak ve halka yakındır.
    .
    Kanımca, Baykal'a yöneltilen en önemli eleştiri "lider sultası" konusudur, çevresindeki "polit büro" grubudur. Bizde partilerin kendi içinde demokrasi yoktur. CHP de dahil partileride padşahlık devam ediyor. Biz padişahlığı lağvettiğimizi zannetik, ama cumhuriyet döneminde "ebedi şef", "milli şef", "baba" "karaoğlan" , "başbuğ" , "mücahit" gibi nitelemelerle padişahlığın cumhuiyet versiyonlarını devam ettirdik. Halen de her partinin başında bir padişah ve çevresinde de padişahın oluşturduğu çevresi var. Nasıl ki bahçeli ve Erdoğan kendi partileri içinde bir padişah konumunda iseler, Baykal de bu padişahlardan biridir. Sağdakilerin ideolojik anlamda paişahlığa yakınlığı anlaşılabilir bir şeydir, ama sosyal demokrat olduğunu söyleyenlerin böyle "ideolojik yakınlık"ları da olmaması gerekir. Demek ki, sosyal demokratlık da aslında CHP için bir masaldan ibaret. Biliyorsunuz masallar çocukları uyutmak için anlattılır. İnşallah hep birlikte uyanırız bir gün.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    427
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Bilgili,

CHP ve Baykal'a hangi "CHP"lilerin eleştiri yaptıklarını biliyoruz. Onların CHPlilikleri, sizin eleştiri noktanızdaki CHPliliktir...

Bizim bir iddiamız var:

Bu parti hiç bir zaman diliminde olmadığı kadar 10 Kasım 1938 öncesine dönemedi, dönmedi...

Sosyal demokrasiyi filan boş verin siz şimdi eğer diyorsanız ki 10 Kasım 1938 öncesi CHP'si faşist idi, halktan kopuk idi, lider sultası, lider partisi idi yazın diğer malum başlığa bizler de bu başlıktan yanıt verelim...

Konu başlığı eleştiri üzerine değil eleştirilere yanıt maksadıyla açılmıştır. Adınızı burada görüp de insanları boş yere heyecanlandırmayın Sayın Bilgili...

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    427
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

‘Baykal iddialarını ispatlamazsa dava açacağım’

demiş Hüseyin Çelik...

Baykal ispat ederse bedeli ne olacak Bay Çelik?

Hem bu iş ne Çelik'in ne de Baykal'ın...

Öyle değil mi hukukçu kardeşlerim?

Mahkemeler ne şe yarar?

İletiler
    406
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sevgili Abbas Bilgili,

Yazınızı okudum ama itiraf edeyim dişe dokunur bir şey bulamadım.
    soyut bilgilerin ülkemiz gerçeğiyle yakından uzaktan ilgisi yoktur efendim.
    Bilindiği gibi henüz biz demokrasinin D sinideyiz ,
    Bekleyin efendim .
    Birgün demokrasinin bütün harfleriyle birlikte hayata geçtiğini görürüz belki .

Ne zaman derseniz ?
    İşte bu cevabı olmayan bi soru olur ülkemiz için,
    Çeşitli sebeblerden dolayı, ülke insanımızın demokrat olmaya sadece ‘’hevesinin’’ yetmeyeceğini sende bende biliyoruz..

Çakmasıyla daha bir süre idare edeceğiz mümkünü yok .
    O yüzden Baykal’dan parti içi demokrasi isterken insaflı olmak gerekir .
    Türkiye de ciddi bir parti varmıdır demokratik yolla aday belirleyen . yooo

Kim bu yazınız da bahsettiğiniz solcular?
    siz zahmet etmeyin efendim , biz biliyoruz...
    Onlar Özgürlük heykelinin önünde sağa çekip duranlardır.
    Çantasında sorozun evraklarını taşıyanlardır .
    Onların Solu artık hükümsüzdür efendim hükümsüzdür .
    Bize göre hükümsüzdür.
    Ben bir kiloluk bilgisayara bir yıllık maaşımı verirken
    Birileri benim onlarca tonluk ürettiğimi bir günlük parasıyla alması karşısında üretmeden kalkınma tezleri uyduran zevatın,

Benle ortak hiçbir şeyleri olamaz .
    ‘’Onlara solcu deniyorsa ben solcu falan değilim’’ dememi bekliyorsanız sakın öyle bir yanlışa düşmeyiniz.
    Biz solculuğu onlara bırakmıyacak kadar solcuyuz . .

ayazoglum

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    427
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Erdoğan'dan Baykal'ın teklifine yanıt

...

Erdoğan, bir gazetecinin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın kendisini konuyu televizyonda tartışmaya davet ettiğini anımsatması üzerine, bu tür
    tartışmaların lise yıllarında yapıldığını söyledi.

...

http://www.posta.com.tr/siyaset/Habe...rticleID=25005

KONU : Anayasa

TARAFLAR : Başbakan ve Ana Muhalefet Lideri

ANA MUHALEFET LİDERİ : Olumlu/olumsuz her yönünü halkın önünde tartışalım, konuşalım

BAŞBAKAN : Biz lisede iken bu tür müsamereler yapardık...

...

Baykal'ın liseli saç kesiminin halka maliyeti bu olsa gerek...

Yazık...

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    427
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

"CHP'nin hesaplarında usulsüzlük davasında karar

CHP'nin hesaplarında “usulsüzlük olduğu” iddiasıyla açılan davada, partinin eski Saymanı Mahmut Yıldız ve Muhasebe Müdürü Ertuğrul Kaya, 1 yıl 6 ay 22'şer gün hapis, muhasebe görevlisi Ersin Şenol ise 1 yıl 15 gün hapis cezasına çarptırıldı ancak cezalar erteledi.

..."

diye bir haber malum konu başlığına editör hukukçularımızdan biri tarafından kesilip yapıştırılmış, her zaman olduğu gibi yorumsuz olarak...

Her muhasebe birimlerinin yaptığı ve devede kulak bir rakkam olan bu usülsüzlüğün yaygınlığı ve miktarı sonuçta halkın kaynaklarının çar cur edilmesine neden olduğu için hatadır, suçtur...

Hüküm de verilmiştir...

CHP ve Baykal'a malum hassasiyetlerin bu vesile ile Deniz Feneri, belediyelerin harcamaları, belediye işçilerinin taşeronlara peşkeşi, düğün harcamaları, gemicikler, Ali dibolar, TV kanallarının el değiştirmeleri, burslu çocuk eğitimleri... üf ülen be yazmaktan ben yoruldum... gibi gücü elinde bulunduranlara da yöneleceğine inancım gittikçe artmaya başladı...

Sizleri de bütün bunları en azından vicdanınızda eleştirmeye

Muhattablarını da AKlanmak için yargılanma ayrıcalığına ama adil yargılanma ayrıcalığına davet ediyorum...

Açılım ise alın en alası...

Demokrasi ise alın en alası...

AB standartı ise alın en alası...

Medeniyetler birleşecek ve herkes kardeş olacaksa alın en alası...

İhtiyacınız olan kudret DAMARLARINIZDAKİ ASİL KANDA gizlidir...

Saygı ve sevgilerimle...

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    427
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

"Baykal: Peki ya polisi dinleseydim?

...

... CHP lideri, Van’da yumurtalı protesto eyleminin AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’in organizasyonu olduğundan emin konuştu. Baykal, Van’daki olayın bir tuzak olduğunu ve hatta bazı emniyet görevlilerinin de dahlinin bulunduğu yönünde kuşku taşıdığını belirtti.

..."

http://www.milliyet.com.tr/baykal-pe...ult.htm?ver=92

Demokrasi, çağdaşlık, açılım sözcüklerini dillerinden düşürmeyen Taha Akyollar bir şeyler cızıktırmadan yüce milletimizin yaşananlardan haberdar olması beklenebilir mi?

Konumuz ne idi?

CHP ve Baykal'a Hazımsızlık...

NEDENDİR?

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    427
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın çoban tarafından Van olayları ile ilgili Baykal'ın yapmış olduğu açıklamalar ile ilgili bir haber malum başlığa taşınmış ve yorumda bulunulmuş...

Valla ben bu yorumu bir ironi olarak algılıyor ve eleştiri olarak algılayanlardan bu başlığa yanıt vermelerini rica ediyorum...

+ Konuyu Yanıtla
1 / 4 Sayfa 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: