Merhaba konuyla alakalı bilgili arkadaşlardan yardım talep ediyorum. Ben taşeron firmada işci olarak çalışmaktayım iş yerime 2007 nin 7 ci ayında iş başı yaptım. işe başlarken 650 lira maaş ve yol parası verdiler. işe başladığım tarihden bu yana maaşıma zam yapmadılar. biz taşeron firmayız bize zam yapmassalar bizde zam yapmıyoruz dediler. izin istediğimde ise yerine adam bulursan izne çıkabilirsin dediler üstelik hiç bir ayda vergi iadesi (sanırım şimdiki adı asgari gecim indirimi olmuş) bunu ödemediler. Ve işden çıkarmakla tehdit ettiler. Fakat sigorta dökümü aldığımda şu an maaşım 729 gözüküyor fakat aradaki farkı ödemiyorlar. benim öğrenmek istediğim iş yerimden şikayetçi olursam bu aradki farkları vergi iadelerini talep edebilirmiyim kazanma olasılığım ne olur bana mmaşımı elden veriyorlar bu ücretleri almadığımı talep edebilirmiyim. birde işverenin çalışana yemek parası ödemesi mecburimidir. biraz uzun oldu fakat imkanım olmadığı için hukuk bürosuna gidemiyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz ve aydınlatabilirseniz sevinirim. herkese hayırlı akşamlar iyi çalışmalar.