2008 yılı sonunda bir arkadaşım vasıtasıyla tanıdığım birine ; banka müdürü tanıdığı olduğunu ve kolaylıkla kredi çıkartabileceğini ancak bununda masrafı olduğunu söylediği için 65-70.000 tl cıvarında kredi çıkartması karşılığında 4.500 tl para verdim.Çünkü bankalar normal yoldan kredi vermiyordu bu kişide ısrarla kolaylıkla çıkartabileceğini ve normal ödeme planıyla bankaya geri ödeme yapabileceğimi telefonuma yolladığı sms lerle belirtiyordu .Kısa aralıklarla banka hesabımdan hesabına havale yaparak 4.500 tl yi yolladım evraklarımıda verdim ama daha sonra olmadı yapamadılar gibi bahanelerle paranın üstüne yattı.Evraklarımı daha o zamanlar geri aldım ama parayı vermiyeceğimde demiyor sürekli uzattıkça uzatıyor.SMS ler hala telefonumda kayıtlı , banka dekontlarıda mevcut.Kendisinin ev adresi telefon numarası falanda var bu durumda ne yapabilirim. Daha önce kendisine savcılığa vereceğim dediğimde versende farketmez bu tür davalar 5-6 sene sürüyor demişti.Bir avukata versem sonuç alınırmı ne kadar sürer.