Selamlar;
Uzun zamandır cep telefonuma gelen zamanlı zamansız sürekli gelen reklam, promosyon, kampanya smslerinden müzdaribim, daha önce turkcel abonesiydim istemediğim mesajı 2780 e ilettiğimde o mesajı gönderenden kurtuluyordum. Sonra Vodafone geçtim ama sözüm ona büyük operatörde böyle bir uygulama yokmuşmuş, müşteri hizmetlerini aramam gerekmiş aradım defalarca sonuç hüsran, topu ona buna bankalara attılar onları aramam gerekmiş, anladım da zaten ben müzdarip olduğumdan cep numaramı vermiyorum hiç yere. Ayrıca nasıl olurda her sms gönderenin peşine düşebilirim. Bunu da denedim garanti bankasını 1,5 yıldır uyarıyorum görüşme bitiyor, bankadan mesaj sayın:xx az önce yaptığınız görüşmeyi değerlendirirmisiniz mesajı pe sübhanallah. Bunlar örneklerden bir kaçıydı, sözün özü gerek bankalar gerekse alışveriş yaptığınız yerler yüzünden işin suyu çıkmış durumda, hele birde yeni seçim yasa taslağı geçerde ceptende sms yoluyla propaganda da yapılacak olursa vay halimize. Şimdi arkadaşlar bilen, başına gelen ve çözüm bulan ve hukukçu arkadaşlardan rica ediyorum yol göstersinler istenmeyen sms ler için operatör ve şirketler nezdinde ne yapılabilir?