Sayın yetkili;

13 yıllık bağkur'luyum. Bu süre içerisinde Bağkur primimi ilk zamanlarda düzenli olarak ödememe rağmen ekonomik imkansızlıklar sonucu primlerimi düzenli ödeyemedim. Zaman zaman çıkan borçlara yönelik taksitlendirmelerden faydalanarak borcumu ödemeye çalıştım birisinde 13. taksitte, birisinde 5.taksitte taksitleri ödeyemediğim için taksitlendirmelerim yandı.

Bugüne kadar hep bağkur borcum olduğu için sağlık hizmetinden faydalanamadım. Fakat sağlık hizmetinden faydalanamama rağmen bağkur primi üzerinden verilmeyen sağlık hizmetine karşılık sağlık primi her ay tahakkuk ettirilmekte ve primlerimi ödeyemediğim için bunlara her ay faiz işlemektedir. Burada bahse konu olan aylık bağkur primi içerisindeki emeklilik payı değil sağlık sigorta primi payıdır.

Verilmeyen bir hizmete karşılık bu primin ve faizinin tahakkuk ettirilmesi ne kadar hukuka uygundur?

Bu hususta dava açtığımız takdirde bu sağlık primine denk gelen prim ve faiz kısmını bağkur borcumuzdan düşürülmesini sağlamak mümkün müdür?

Bağkur prim borcumuzdan dolayı sağlık hizmetinden faydalanamadığımız için acil bir rahatsızlığımız durumunda hastanelerin bizi kabul etmeme hakları var mıdır? Bu anayasaya uygun mudur?