+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 15 ileti bulundu.

Konu: Boşanma Davası açacağım.Bir kaç sorum olacak

Boşanma Davası açacağım.Bir kaç sorum olacak Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arrow Boşanma Davası açacağım.Bir kaç sorum olacak

Merhaba değerli arkadaşlar,
    Boşanma davası açmak istiyorum. Lakin Nasıl bir yol izleyeceğim hususunda,değerli bilgilerinizden yararlanmak istiyorum...

Ben 15 Yıllık bir Kamu çalışanıyım... Eşim ise Serbest meslek sahibidir. SON 6 yıldan buyana İşsiz ve durumundan çok memnun olan bir insan.

15 Yıllık evliliğimizde 2 boşanma davası atlattık. İlk dava açma sebebim şiddetli geçimsizlik ve Darp,
    ikinci Davamda ise Aldatıldığım ve Darp edilmemden ötürü dava sürecini başlattım. Lakin eşimi sevdiğim ve evliliğimi yıkmamak için her iki dava sürecinde de eşimi affettim. Eşimin evimize hiç bir katkısı bulunmamasına rağmen eşimi affettim.
    Son boşanma davamı bundan 5 yıl önce açmıştım...

Şimdiki durumumuzdan bahsedeyim sizlere;

*Babasından kalan bir dükkandan kira aldığı için; 6 Yıldır işsiz, iş bulmak için hiç bir çabası yok.İhtiyacı olmadığını düşünüyor.
    *Alkolik ( her gece 10 ila 15 adet bira tüketiyor ) Günde 3 paket sigara kullanıyor.
    *Şahsıma ait kredi kartlarımı, Çantamdan izinsiz olarak alıp kullanıyor.
    *Bana ve aileme şiddetli hakaretler ediyor.
    *Son 4 aydan bu yana yeniden Darp ve bunun gibi yollara da başvurmaya başladı.
    *Ailemizin sorumluluğunu hiçbir zaman yüklenemedi. Sorumluluk Duygusu hiç yok.
    *15 Yıllık evliyiz, birkez hamile kaldım. Eşim sebebiyle çocuğumu düşürdüğüm için bir daha çocuk sahibi olmayı düşünmedim. her zaman ben korundum. Fakat eşim bir gün olsun, ya bak biz bunu yapıyoruz ama sende bir sorun mu var, gel doktara gidelim dahi demedi. Bu derece sorumluluğu olan biri...
    *Evliliğimiz süresince hep ailemden borç para aldı ve ödemedi.
    *Benim paramı herzaman kendi kazanıyormuş gibi harcadı,kullandı.
    *Faturalarımız hiç bir zaman düzenli ödenmedi.
    *Yapmış olduğu kredi kartlarımın borçları hiçbirzaman düzenli ödenmedi. sadece asgari tutarları ödeniyor.
    *Son 2 ay içerisinde 3 defa dayak yedim.....v.s
    *Anneme gitmek istediğimde arabam mı bozulmuyor, lastiklerimi patlatılmıyor, Kıyafetlerim mi makaslanıp kesilmiyor, makyaj malzemelerim mi atılmıyor, ayakkabılarım mı makasla kesilip parçalanmıyor,arabam mı tekmelenmiyor.... Dahası ve fazlası...
    *Arabama hırsız giriyor gece yarısı, arıyorum eşimi bak böyle böyle oldu, annesinin evinden kalkıp gelmiyor. Sen halledersin diyor. Nezaman ki Boşanmaktan bahsetsem melek olmaya çalışıyor... Yanımdan ayrılmıyor. Sık boğaz ediyor...v.s

Ben ise eşime olan sevgimi, saygımı tamamıyle yitirdim artık. 9 aydan bu yana boşansam mı boşanmasam mı arasında gidip geliyorum. Derken Bundan 6 ay kadar önce yıllar öncesinden tanımış olduğum Bekar bir arkadaşım ile karşılaştım. Sonraları ama internet üzerinden ama telefon ile görüşmeye başladık. Kendime yeni bir GSM hattı aldım. Eşimin haberi yoktu.Bu hattı buldu. Sonra bir tane daha GSM hattı aldım. Eşim bunu da yakaladı. Ve sonra inatla bir tane daha aldım.Eşim şimdi bunu da yakaladı.

Şuan evli olmam konusunda bana sonsuz saygılı olan bir adam. 6 aydan bu yana 4 defa yüzyüze görüştüm. Bunun dışında sadece ve sadece telefon ile görüşüyorum. henüz birşeyin adı konulmuş değil. görüşmemizin şuan ki nedeni dostane.Sadece arkadaş olarak görüşüyoruz. Aramızda boyut kazanmış bir şey kesinlikle söz konusu değil.

Aldığım karar doğruldusunda eşimle boşanmak istiyorum. Neler yapmamız önerirsiniz değerli arkadaşlar... herşeyi mümkün olduğunca özetlemeye çalıştım sizlere... Şimdi yardımlarınızı bekliyorum.

SORU1: Eşim GSM hatlarım ile beni tehtit ediyor sürekli. Mahkemede talep edeceğini söylüyor. Bunun dışında hiç bir şey yok ? Bunun Bana zararı ne olabilir ?

SORU2: Eşimin hiç bir sağlık sorunu olmamasına rağmen iş bulup çalışmıyor. 6 Yıldır İşsiz. Benden Nafaka talep edebilirmi? Ederse alabilirmi?

SORU3: 1 Yıl önce kredili olarak, ödemeleri maaşımdan otomatik ödeme ile yapılan arabam üzerinde hak talep edebilir mi ? Edebilirse bunu nasıl engelleyebilirim ?

Şunu da söylemek istiyorum. Lütfen yadırgamayın beni arkadaşlar. Yaşadıklarımı ancak yaşamanız gerekir. Çok zor 15 yıl geçirdim. 40 yaşımdayım. artık ben de ANNE olmak AİLE olmak istiyorum...

Sevgiyle kalınız...

Hukuki NET Güncel Haber

Boşanma Davası açacağım.Bir kaç sorum olacak konulu yargıtay kararı ara
    Boşanma Davası açacağım.Bir kaç sorum olacak konulu hukuk haber
    Konu fusunfusun tarafından (12-03-2010 Saat 10:24:01 ) de değiştirilmiştir. Sebep: yanlış başlık

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    166
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Boşanma Davası açacağım.Önerilerinize ihtiyacım var arkadaşlar.

Birkere, bu hayatı kendiniz tercih etmişsiniz. Bu anlattıklarınıza, hangi kadın dayanabilir?
    2 kere dava açıp vazgeçmişsiniz. Üçüncüyü açmak için yardıma ihtiyacınız olduğunu sanmıyorum. Siz bundan da vazgeçersiniz nasılsa.

Nerede
    tekirdağ
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhaba,15yıl diyorsun bence çok fazla sabretmişsin.2kere davadan dönmüşsün bence 3.de asla ve asla dönme çünkü değişmiyorlar.bende 1kere davadan döndüm baktım olmuyo değişmiyor 6yıllık evliliğimi seninkine benzer sebeplerden bitirdim.çocuğumda vardı ve bende çalışmıyordum.ama yinede bitirdim.yinede karar senin ama bence değmez.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    190
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

tüm iddalarınızı anıtlamanız gerekecek mahkemede. Elinizde darp edildiğinize dair bir rapor vs varmı? daha önceki boşanma davalaından sonra alınmış olması gerekir. Çünkü boşanma davasından önce aldığınız ve mahkeme açtıktan sonra vaz geçerseniz ki geçmişsiniz davadan önceki kusurlarnı af etmiş olursunuz. Tekrar aynı kusurlara dayanarak dava açamazsınız. Arabanızla ilgili evt ortak mala girer ve paylaşım olur. Eğer miras vb. bir gelirle elde edilmemiş ise. Ayrıca yakalatmış olduğunuz GSM hatları sizin için eksi puan olacaktır mahkemede çünkü eşiniz sizin onu aldattığınızı ispatlamak için o GSM hatlarına ait döküman talep edecektir. Sonucunda görüştüğünüz erkek arkadaşınızın telefon numarası sık sık ve gece geç saatlerde aranmış ise bunlar ortaya çıkacaktır ve kusurlu durumuna düşeceksiniz. Geçmiş olsun.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı godzi rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    tüm iddalarınızı anıtlamanız gerekecek mahkemede. Elinizde darp edildiğinize dair bir rapor vs varmı? daha önceki boşanma davalaından sonra alınmış olması gerekir. Çünkü boşanma davasından önce aldığınız ve mahkeme açtıktan sonra vaz geçerseniz ki geçmişsiniz davadan önceki kusurlarnı af etmiş olursunuz. Tekrar aynı kusurlara dayanarak dava açamazsınız. Arabanızla ilgili evt ortak mala girer ve paylaşım olur. Eğer miras vb. bir gelirle elde edilmemiş ise. Ayrıca yakalatmış olduğunuz GSM hatları sizin için eksi puan olacaktır mahkemede çünkü eşiniz sizin onu aldattığınızı ispatlamak için o GSM hatlarına ait döküman talep edecektir. Sonucunda görüştüğünüz erkek arkadaşınızın telefon numarası sık sık ve gece geç saatlerde aranmış ise bunlar ortaya çıkacaktır ve kusurlu durumuna düşeceksiniz. Geçmiş olsun.
    Yorumunuz için teşekkür ederim...
    Ben eşimi aldatmadım ! Tek başına telefon görüşmeleri aldatma sayılmıyor olsa gerek öyle değil mi ?Evet gece geç saatlerde konuşmam var. sık sık telefon ile görüşüyorduk zaten bunun dışında kati suretle birşey söz konusu değil. Tek başına telefon kayıtları birşey ifade eder mi ki ?

Ayrıca ben o telefon görüşmelerimi yaparken EŞİM Neredeydi kim bilebilir !!!

Bu durumu değiştirmez mi. Yoksa sadece telefon görüşmelerinden ötürü kötü ben mi olacağım. Bunun cezasını ben mi çekeceğim... Ben sadece ve sadece eşimden boşanmak istiyorum. hiç bir şey (maddi)almak ta vermek te istemiyorum.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    190
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı fusunfusun rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Yorumunuz için teşekkür ederim...
    1-Ben eşimi aldatmadım ! 2-Tek başına telefon görüşmeleri aldatma sayılmıyor olsa gerek öyle değil mi ?3-Evet gece geç saatlerde konuşmam var. sık sık telefon ile görüşüyorduk zaten 4-bunun dışında kati suretle birşey söz konusu değil. 5-Tek başına telefon kayıtları birşey ifade eder mi ki ?

6-Ayrıca ben o telefon görüşmelerimi yaparken EŞİM Neredeydi kim bilebilir !!!Bu durumu değiştirmez mi. Yoksa sadece telefon görüşmelerinden ötürü kötü ben mi olacağım. Bunun cezasını ben mi çekeceğim... Ben sadece ve sadece eşimden boşanmak istiyorum. hiç bir şey (maddi)7-almak ta vermek te istemiyorum.
    1-Ben aldattığınızı değil eşinizin sizi tehtit edişinden bunu öne srüeceğini kast etmek istedim.
    2-Tek başına telefon görüşmeleri manevi olarak aldatma sayılır. Ayrıcao kişi ile buluştuğunuzu idda ederse eşiniz bu görüşme saat ve aralıkları tezinin ispatı niteliğinde olacaktır.
    3-Bu sizin mahkemede 1-0 yenik başlamanızı sağlayacaktır.
    4-İspat edemezsiniz. Sadece söylemek birşey ifade etmez
    5-evet
    6-Nerede olduğunu sizde ispat edemezsiniz. Heryerde olduğunu söyleyebilir. Annesinde, Arkadaşında vs.
    7- Ozaman anlaşmalı boşanmaya eşinizi ikna etmenizi öneririm.

Ayrıca eşinizin şuan işsiz olması sizden nafaka almasına dahi sebebiyet verebilir. Saygılar

Nerede
    istanbul
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı godzi rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    1-Ben aldattığınızı değil eşinizin sizi tehtit edişinden bunu öne srüeceğini kast etmek istedim.
    2-Tek başına telefon görüşmeleri manevi olarak aldatma sayılır. Ayrıcao kişi ile buluştuğunuzu idda ederse eşiniz bu görüşme saat ve aralıkları tezinin ispatı niteliğinde olacaktır.
    3-Bu sizin mahkemede 1-0 yenik başlamanızı sağlayacaktır.
    4-İspat edemezsiniz. Sadece söylemek birşey ifade etmez
    5-evet
    6-Nerede olduğunu sizde ispat edemezsiniz. Heryerde olduğunu söyleyebilir. Annesinde, Arkadaşında vs.
    7- Ozaman anlaşmalı boşanmaya eşinizi ikna etmenizi öneririm.

Ayrıca eşinizin şuan işsiz olması sizden nafaka almasına dahi sebebiyet verebilir. Saygılar

Verdiğiniz bilgilerden ötürü teşekkürlerimi sunuyorum.

Birkaç şey daha sormak isterim.
    Eşim boşanma davası açacağım dönemlerde evden ayrılmıyor, baskı altında tutuyor. aynı evin içinde ancak mesajlaşabiliyoruz, yan yana gelip konuşmamız mümkün dahi olmuyor. Bahsettiğim olay 6 aydan fazla oldu ve eşimin bunu bilmesine rağmen boşanma davası açmıyor. benim açmamı bekliyor. Kendisi hala boşanma taraftarı değil, bana cep telefonuma gönderdiği mesajlarda seni her ne yanlış yaptıysan affediyorum diyor. 6 aydan buyana telefon ile görüştüğüm kişi ile görüşmüyorum. Eşiminde, beni affettiğini söyleyerek benimle aynı evin içerisinde yaşaması boşanmak istememesi beni affettiği hususu anlamına gelmez mi ? Kendisi hala boşanmak istemiyor. Ayrıca Son 1 ay içerisinde 2 kez daha şiddet gördüm ve birinde artık dayanamayıp darp raporu aldım. Seyri değişirmi durumumum?

Nerede
    İstanbul, Turkey.
    İletiler
    3.628
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Eşlerden birinin sadakatsizlik olarak tanımlanabilecek davranış sergilemesi, diğer eşe, sözlü veya fiziksel saldırıda bulunma hakkı tanımaz. Bu durumda evlilik birliği temelinden sarsılmış sayılarak boşanmaya karar verilmesi gerekir. Yargıtay da, bu durumda eşlerin kusurunu eşit saymakta ve eşlerden biri için maddi ve manevi tazminata hükmedilmesini doğru bulmamaktadır.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Esin Kılıç Şehirlioğlu rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Eşlerden birinin sadakatsizlik olarak tanımlanabilecek davranış sergilemesi, diğer eşe, sözlü veya fiziksel saldırıda bulunma hakkı tanımaz. Bu durumda evlilik birliği temelinden sarsılmış sayılarak boşanmaya karar verilmesi gerekir. Yargıtay da, bu durumda eşlerin kusurunu eşit saymakta ve eşlerden biri için maddi ve manevi tazminata hükmedilmesini doğru bulmamaktadır.
    Esin hanım Merhabalar,

Doğruyu söylemem gerekirse benim içimi rahatlatan tek cevap sizin verdiğiniz cevap olmuş oldu. Sizden rica etsem genel durumumu okuyup kısa da olsa bana ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olabilirmisiniz?

15 Yıllık Evliliğim süresince 2 boşanma davası atlattım. her ikisinde de vazgeçtim. Eşim beni yazlığımızda aldattı, bizzat kendim de yakaladım. Yazlığımızdan bana ait olmayan küpe kolye ...v.s bayan takıları buldum. Tabi bunlar geçmişte yaşanan olaylar. diğer boşanma davalarımdan önce olan olaylardır. Fakat her iki davamda da bunu beyan etmedim. Dilekçemde böyle birşeye yer vermedim. Dükkanı vardı eskiden, dükkanında yakaladım, biliyordum içeride bir bayanla birlikte olduğunu, beni dükkanına sokmadı, kapıyı kilitledi. tümbunlar 7-8 yıl önce gerçekleşti. Söylediğim gibi bunları mahkemede kullanmadım.Fakat her iki davada da eşimi affettim. Aldatmaları da affolmuş sayılırmı ?

Biriyle kısa bir zamandır görüştüğüm doğrudur, asla boyut kazanmış birşey değil. çok sık telefon ile görüşüyorduk. Eşim sürekli olarak beni bununla tehtit ederek boşanmak istemiyor. Sorumsuzlukları haddini aşmış bir eşim var malesef. Konuyu açtığım özette anlatmış bulundum. 6 yıldır çalışmaz. ben son açmış olduğum boşanma davamla birlikte tayinimi de isteyerek istanbula yerleştim. eşimi affetmeme rağmen, hiç bir işi olmamasına rağmen 6 yıldır çalışmıyor, benim yanımda evimizde kalmıyor, birkaç ayda bir gelip gidiyor. açıkçası özür dileyerek söylüyorum cinsel ihtiyaçlarını karşılamak dışında hiç bir sorumluluğu yok. Kredi kartlarımı kullanarak beni altından kalkamayacağım borçların altına soktu.
    Son zamanlarda çok sık şiddet görmeye başladım, tabiiki bununla birlikte çok şiddetli hakaretler işitiyorum. Özellikle şahsıma olmakla birlikte,Anneme , Kardeşime , gelinimiz ve arkadaşlarıma yönelik hakaretlere maruz kalıyorum. Bir çok kez şiddet görmeme rağmen sadece 1 kez darp raporu aldım.

Evlilik birliği içerisinde,eşim ailesinden kalan kira gelirleriyle 1 araba satın aldı, fakat kendi üzerine yapmadı aracının. kardeşinin üzerine. Ben Kendime 1 araç satın aldım,benim üzerime kayıtlı, tamamiyle tüm masraflarını kredi ödemelerini ben yapıyorum, ki maaşımdan otomatik ödeme talimatımla 1 yıldır ödeniyor.

1- Eşim herhangi bir tazminat talebinde bulunabilir mi ?
    2- Nafaka talep edebilir mi ? Ederse kabul edilme oranı nedir?
    3- Telefon konuşmalarım dışında hiç bir yanlış içerisine girmedim! Bana ne gibi zararları dokunabilir ? Ki bunun yüzünden defalarca darpedilip hakarete maruz kaldım!

Bunlarla ilgili profesyonel bilgilerinizden faydalanmamamı sağlarsanız müteşekkür olurum. saygılarımla...

1- Eşimden

İletiler
    78
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Daha önceki davalarınızdan feragat etmiş olmanız kötü olmuş, bilmiyorum müracaata mı kaldı feragat mı ettiniz, feragat ettiyseniz o iddiaları tekrar dava konusu edemezsiniz, o davalardan sonra gelişen olaylar dava konusu edilebilir, gecenin belli bir vaktinde bir kadın yabancı bi erkekle saatlerce konuşuyorsa, mahkeme de bunda bişey yok normal demez, yukarda denildiği gibi 1-0 mağlup durumda olursunuz, darp vs gibi şeylere maruz kaldığınız için de sizin avantajınız var, umarım bir rapor vs. almışsınızdır.

Ne yazık ki kendi seçiminizle bu zor duruma katlanmışsınız, elinize çok defa fırsat geçmiş harekete geçmemişsiniz, 7-8 yıl önce bi aldatma olayını şimdi mahkemeye taşırsanız zaman aşımı söz konusu olabilir, öğrenmeden itibaren belli bir süre içinde dava konusu etmeniz gerekirdi, bütün bu konularda haklıyken içeriği ne olursa olsun niyetiniz ne olursa olsun yabancı birileriyle görüşüp eşinize koz vermişsiniz, anlattığınız kadarıyla eşinizin bir çok kusuru olmuş, haklıyken haksız duruma düşmemek lazım, resmi olarak evliliği bitirip bu görüşmeleri daha rahat yapsaydınız mağdur olmazdınız. Ahkam kesmek ve ders vermek amacıyla söylemiyorum sadece bu psikoloji altında yaptığınız hataları görüp önümüzdeki süreçte tekrarlamayın diye söylüyorum,

Bütün bunların dışında bir avukata başvursanız kafanızdaki tüm soruların cevabını bulursunuz, bi yerden başlamak lazım.
    Konu abc20 tarafından (04-04-2010 Saat 15:49:08 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

kati darp raporu ve boşanma

Forum