Merhaba,
2009 Nisan'da Modesa'da bir mağazada beğendiğim koltuk/TV ünitesi vs..'nin aynısını istedim. Ama aynı kalite gelmedi. Evime ilk geldiklerinde Nill's markasının katalogu ile geldiler. Showrromdakiler de büyük ihtimal o mağazanındı. Gelen eşyaların bazı ayrıntıları konustugumuz gibi olmamıstı (örnek: baza başlıgını deri istedğim halde tahta gelmiş-bu faturada da benim dediğim gibi yazıyor)
Defalarca aradık hep oyaladılar. Daha sonra Nills mobilyaya mail attım hemen geri dondular ve bizim mobilyacının NILL oldugunu kendilerinin farklı oldugunu soylediler.
Adam NILL'S mobilyanın mobilyalarını alıp showroom'una koyuyor, kataloguyla bize gelip aynısı icin söz veriyor, ve 8 milyarı alıp daha adi mal veriyor. Faturanın üstünde NILL yazıyor, o ayrı. Ama kendisi ile anlaşırken ben Nill'si kastederek 'web sayfanızda gordugum gibi' deyince beni düzeltmiyor. Halbuki kendi web sayfaları yok. Verdikleri mallar 3 milyar degerinde, biz 8 milyar verdik.
Bir planım var. Mağazaya gidip bunları konusup farkettirmeden kayıt etmek istiyorum. Bu dediklerimi kabul ederse (Nills'in kataloguyla geldiklerini, showroomdakilerin onların malı oldugunu vs..) mahkemeye verebilir miyim?
Cevabınız evet ise, nereye nasıl başvurmam gerek? Avukat mı tutmalıyım, şikayet etsem yeterli mi? İngilterede bu şekilde 2 dava kazanmıştım ama mahkemeye çıkmadan, sadece mahkemeye şikayet ederek. Burada nasıl işliyor? Sizce şansım var mı? Süre geçti biraz çünkü gelecekler diye bekledik, hep süz verdiler. Bir de daha yeni farkettik başka ad oldugunu.
Logolarını bile benzer yapmış. Yani NILL'S yerine adam aynı karakterlerle NILL adını vermiş.
Cevap ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..
saygılar
arzu yılmaz