Esimden ayrılmaya karar verdim. 1 yaşının altında biz çocuğumuz var. eşim surekli ailem hakkında ileri geri konuştuğundan uzun süre şiddetli bir geçimsizlik yaşadım. Evlendiğimizden beri ailemin ona yapmadıklarıydı ve ona ilgisiz olduğuyla bizimle ilgilenmedikleri gibi birsürü bahane bulup huzursuzluk yarattı ve daha birçok şey. Bir süre sonra eşimin psikolojik sorunlarının oluğunu fark ettim. Eşim birkaç ay önce intihar girişiminde bulundu. psikologa gösterdiğimde bir sorunu yok cevabı aldım. ama hala eşim kendine ve bana zarar vermek istediğinden önceki doktoruda iyi olduğu şeklinde kandırabildiğinden falan bahsediyor. Beynindeki bazı problemlerden ağır bir depresyon tedavisi (ilaç tedavisi) görüyor.

Burda sormak istediğim birkaç nokta var.
Eşim ilaç kullandığından bebeğim doğduğundan beri onu emzirmiyor. psikolojiside tamamen bozuk. intihar girişimimde bulundu ve hala bulunabilir ama hastana kayıtlarına zahirlenme olarak geçirdiler. bir psikoloğuda götürdüğümde onun hasta olduğunu doktorlar göremiyor. bu durumda çocuğun velayetini almak için ne yapabilirim.karşımda intihar etmiş ve birkaç kerede teşebbüs etmiş bir insan var.

evlenmede bir süre önce bir ev aldık ev için ondan da bir kısım para aldığımdan guven oluşturması açısından evi onun üzerine yaptım. evlenmeden önce olduğu için herhangi bir hak talep edebilirmiyim.

Şuanda oturduğumuz evi ve eşyaları ona bırakıp gitmek istiyorum, gittiğimde evi terketmiş muamelesi görürmüyüm. şuhalde ne ve nasıl yollar izlemeliyim bu detaylı yardımlarınızı bekliyorum. eşim 1500 TL gibi bir maaş alıyor ama askeri ücretten maası yatıyor nafaka talep etmemesi için neler yapabilirim.