Merhaba,

yakın zamanda bilet ilan sitesi açmayı planlıyorum ama aklıma takılan bir iki soru var yardımcı olabilirseniz sevinirim..

sitemin amacı üyelerin ücretsiz olarak üye olup plan değişikliği nedeniyle kullanamayacakları biletlerin satışına yönelik ilanlar bırakması.
Örneklemek gerekirse tiyatro bileti aldınız ama o güne ait başka bir plan oluştu ve gidemeyeceksiniz biletiniz ile ilgili ilan bırakacaksınız siteye ve ilgilenen biri varsa iletişim bilgilerinizden size ulaşıp bileti sizden alacak.
Siteye ilan bırakılması ücretsiz ve yine aynı şekilde satışlardan hiç bir komisyon alınmayacak.site üzerinden para alışverişi dahi yapılmayacak.Alıcı ve satıcı yüzyüze görüşüp alışverişi gerçekleştirecek.

Sitede Sinema , tiyatro , spor müsabakaları , otobüs , tren , uçak vb. biletlerin ilanlarına yer verilecek.

Bilet denilince ilk akla gelen spor müsabakalarıdır ve karaborsaya çok müsaittir.
Gittigidiyor ve sahibinden.com fahiş fiyatla satılan spor müsabakalarına ait biletlerin ilanlarını yayından kaldırıyor.Tabi bunu şikayet üzerine mi yapıyor yoksa birebirde bilet fiyatlarını mı takip ediyor bilemiyorum ama fiyatları takip etmelerinin pek mümkün olmadığını düşünüyorum..

Sorularıma gelirsek,

-üyelerin fahiş fiyatla bilet satmaları tabiri caizse karaborsa yapmaları site sahibini bağlar mı ? Bunun yaptırımı var mıdır? (İlanların yanında Şikayet butonu bulunacak zaten )

-İlan verenlerin iletişim bilgileri ilanın yanında yer alacağı için olası rahatsızlıklar site sahibini bağlar mı ? ( Tabii ki üye olanlara kurallar adı altında bu tip bilgiler verilecek ve sorumluluğun üyeye ait olduğu bildirilcektir.)

Teşekkürler..