+ Konuyu Yanıtla
1 den 9´e kadar toplam 9 ileti bulundu.

Konu: Tahliyeden sonra Ağca

Tahliyeden sonra Ağca Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Tahliyeden sonra Ağca

"Mesih olduğumu ispat edeceğim"

Gazeteci-yazar Abdi İpekçi'nin öldürülmesi ve iki ayrı gasp olayından hükümlü bulunduğu cezaevinden tahliye edilen Mehmet Ali Ağca "İki yıl içinde Vatikan kaynaklı yazılı tarihi belgelerle, biricik, ebedi mesih olduğumu ispat edeceğim dedi.

İstanbul- Ağca'nın avukatları Melahat Uzunoğlu, Gökay Gültekin ve Yılmaz Aboşoğlu, Büyükdere Caddesi'ndeki avukatlık bürosunun girişindeki TEKEL bayisinin önünde, basın toplantısı düzenledi.

Uzunoğlu, daha sonra Ağca'nın kaleme aldığı mektubu okudu.

Mektupta masum oladuğunu savunan Ağca ''Ben Ağca, iki yıl içinde Vatikan kaynaklı yazılı tarihi belgelerle, biricik, ebedi mesih olduğumu ispat edeceğim. Bütün dünyanın, bu yüzyıl içinde yıkılacağını kesin belgelerle ispat edeceğim. Mesih Mehmet Ali Ağca...'' yazmıştı.

Avukat Yılmaz Aboşoğlu, bir soru üzerine, gerekli cezayı çekerek tahliye olan müvekkili Mehmet Ali Ağca'nın Türkiye'de kalmayı düşündüğünü ve tehdit edilmediğini söyledi.

Bir gazetecinin, ''Ağca, Ankara'daki açıklamalarını neden İngilizce yaptı?'' sorusu üzerine Aboşoğlu, ''Muhatabı yabancı ülkeler olduğu için'' dedi.

Çocukluk arkadaşları koruyor

Avukat Yılmaz Aboşoğlu, bir başka soruyu yanıtlarken, Ağca'yı Malatya'dan çocukluk arkadaşlarının koruduğunu ileri sürdü.

''Ağca, İtalya'ya gidecek mi? Bu konuda girişimleriniz oldu mu?'' sorusunu Aboşoğlu, ''Ağca, Papa'yı ziyaret etmek için İtalya'ya gidecek. Vatikan'a başvurduk, cevap bekliyoruz'' diye yanıtladı.

Bir başka soru üzerine, ''Ağca'nın mektubunda ince detaylar bulunduğunu ve masum olduğunu ifade ettiğini'' dile getiren Aboşoğlu, ''Ağca vicdanen rahat mı?'' sorusuna, ''Ağca 'masumum' diyor. Yaşamı boyunca pişman olduğu hiçbir şey olmadığını ifade ediyor'' yanıtını verdi.

Aboşoğlu, gazetecilerden Abdi İpekçi cinayetini tekrar incelemelerini isteyerek, ''Ben işledi veya işlemedi, suçlu veya suçsuz demiyorum. Sadece müvekkilimin beyanını iletiyorum. Ben suçsuz olduğuna inanıyorum. Duruşma tutanaklarını inceleyin, ben inanmadığım hiçbir şeyi savunmam'' diye konuştu.

Avukat Gökay Gültekin de bir soru üzerine, Ankara'da gazetecileri tehdit eden kişilerle, Ağca'nın ve kendilerinin ilgisinin bulunmadığını ifade ederek, ''İlgimiz olmamasına rağmen özür diliyoruz. Bundan sonra bu tür olaylara izin vermeyeceğiz'' dedi.

http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=109066

Hukuki NET Güncel Haber

Tahliyeden sonra Ağca konulu yargıtay kararı ara
    Tahliyeden sonra Ağca konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Tahliyeden sonra Ağca

Ağca, bundan sonra?..

Taha Akyol

Milliyet - 19 Ocak Salı 2010

MERHUM Abdi İpekçi’nin vahşice katledildiği günü hatırlıyorum. Korkunç bir şoktu bütün ülke için. O zaman MHP’nin yayın organı olan Hergün gazetesinde yazıyordum. Arşive baktım, bu korkunç cinayeti nasıl vermişiz?
    3 Şubat 1979 günlü Hergün gazetesi şöyle:
    Hergün imzalı başyazıda “Abdi İpekçi’ye kıyan karanlık ve hain eller onun şahsında Türk basınını susturmak istediler” diyorduk.
    Merhum Türkeş’in “İpekçi’ye kurşun sıkanlara lanet olsun” sözlerini birinci sayfadan vermiştik. Birinci sayfanın sağ alt tarafındaki köşemde “Vahşi tertip” başlıklı yazımda ben de İpekçi’yi öldürenleri şiddetle kınıyordum, “Demokrasi ve anayasal rejim yaşamalıdır” diyerek yazımı şöyle bitiriyordum:
    “Artık silahlar susturulmalıdır, yarın vakit çok geç olabilir. Yeter artık, yeter artık.”

Katillikten Mesih’liğe
    İçimizde bir endişe de yok değildi, “ülkücü” denilen yaygın, heterojen genç kitlelerden, örgütsel disiplinle ilgisiz, çılgın bir lümpen yapmış olabilir miydi bu melun cinayeti?!
    Yakalandığında Ağca’nın öyle biri olduğu ortaya çıkmıştı.
    Adli Tıbbın Ağca hakkında “anti sosyal kişilik bozukluğu” teşhisi var. Sadece uzun hapis hayatı yüzünden mi? Sanmıyorum: baştan beri söz ve eylemleri bu teşhisi doğrulayacak nitelikte değil mi?
    Bu tipler kullanılmaya da müsaittir.
    İpekçi’yi öldürmesi, askeri hapishaneden kaçırılması, yurtdışındaki esrarengiz macerası ve nihayet Papa’ya suikast girişimiyle kazandığı müthiş şöhret elbette onu büsbütün ‘parlattı’, fenomen haline getirdi.
    Arkasında Türkiye’de “kontrgerilla” ve “faşist örgütler” vardı; dünyada ise ‘beynelmilel komünizm’ onun arkasındaydı, Bulgar ve Sovyet gizli servisleri!..
    Bunlar hâlâ tam aydınlanmış değil.
    Ağca’nın bundan sonra bir köşeye çekilmesi mümkün mü?!
    Üstelik “Yeni İncil” yazıyor, “Mesih” oldu artık.

Bildiklerini anlatmalı
    İşte hapisten çıktı... Peşinde yerli ve yabancı medya ordusu, lüks oteller, ağzından bir kelime almak için itişip kakışan gazeteciler...
    Ama bu böyle sürüp gitmeyecek, Ağca bir gün gündemden düşecek! Buna razı olabilir mi?!
    Öyle bir unutulmuşluk anında kendisini yeniden dünya manşetlerine taşıyıp milyonlarca dolar da kazandıracak bir fırsat var önünde...
    “Mükemmel İncil” yazmak falan değil...
    “İfşaat” yapmak!
    Ağca askeri tutukevinde yatarken “İlk duruşmada bildiğim her şeyi anlatacağım!” demişti ama duruşmaya kalmadan kaçırılmıştı!
    Artık zamanı çoktan gelmiştir! Ağca “bildiği her şeyi” anlatmalıdır; merhum İpekçi’yi katletmesinden tutun da, hapishaneden kaçırılmasına, Papa suikastına, KGB’ye kadar uzanan “sırlar”ını ifşa etmelidir.
    Batı medyası eminim milyonlarca dolar verir! Hollywood sıraya girmiş zaten!
    Tabii “ifşaatı”nın ne kadarı mistik hezeyan, ne kadarı gerçeklerin ifadesi olur, o ayrı mesele.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bahçeli'den teşkilata Ağca talimatı

Mehmet Ali Ağca konusunda Bahçeli'nin ne diyeceği merak ediliyordu. MHP lideri partililere talimat verdi.

Önceki gün cezaevinden çıkan ve adeta gövde gösterisi yapan Mehmet Ali Ağca, MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi harekete geçirdi. Çürük katille diyalog halinde olması muhtemel isimlerden çekinen Bahçeli, önceki gün partili arkadaşlarını bu konuda uyardı ve net tavrını ortaya koydu.

Bahçeli, “Mehmet Ali Ağca, ne geçmişte ne de bugün bizi ilgilendiriyor. Ağca ve arkadaşlarından uzak durun” talimatını verdi.

UZAK DURUN
    Bahçeli, önceki akşam Başkanlık Divanı’nda MHP'yi zor duruma düşürmesi muhtemel konuyu partililere anlattı ve şöyle konuştu: “Hayatının hiçbir döneminde bizim teşkilatımız içinde yeri olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır. Bu olaylar, MHP’nin dışındadır. Ama bugün bu kişiyi ve karıştığı olayları bize karşı kullanmak isteyen kendini bilmezler çıkabilir. Teşkilatlarımız, bu kişiye ve arkadaşlarına karşı mesafe koysunlar.”

http://www.milliyet.com.tr/bahceli-d...ult.htm?ver=23

Nerede
    izmir
    İletiler
    391
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

AĞCA'YA İLK TEKLİFİN FİYATI: 500 BİN DOLAR

Fatih Aksoy başarılı bir yapımcı.
    MEDYAPIM birçok diziye, programa, yarışmaya, filme imza attı.
    Fatih Aksoy bugünlerde harıl harıl yeni bir yarışma programı hazırlığı içinde:
    Dans Yarışması.
    Bu tür yarışma programlarının izlenmesinde en etkili unsurlardan biri de yarışmacılar.
    Fatih Aksoy dans yarışmasına düşündüğü isimlerden biri de Mehmet Ali Ağca!
    Aksoy su sebeple Ağca'nın avukatlarıyla konuştu.
    Ve Ağca'ya yarışmacı olması teklifi için tam 500 bin dolar önerdi.
    Fatih Aksoy, Ağca'nın vereceği yanıtı bekliyor.
    Diğer yanda...
    Ağca gibi bir katilin bir dans yarışmasında yarışmacı olmasının büyük tepkiler alacağını bilen Fatih Aksoy, "TV’nin renkli dünyası işte böyledir" diyor.
    Bakalım Ağca TV teklifini kabul edecek mi?

Odatv.com

Nerede
    Adana, Seyhan, Turkey.
    İletiler
    2.930
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bizim medya bu katile gereğinden fazla ilgi gösteriyor. Keşke medya ortak bir tavırla buna ilgi göstermese... Yüzüne tükürülecek adamları medyanın ilgisi daha da büyütüyor. Katil de kendini "büyük" zannediyor.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.640
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

İnanmak mümkün değil böyle kepazeliğe. Çok değerli bir yazarımızın, vatanseverin katiline onur madalyası ! Vah canım ülkem vah. Ve siyasiler... Hiç mi aklınız çalışmaz, yada oy veya rant olmayınca aklınız sükut mu eder? Cezaevinden çıkan bu (zer)zevatı vatandaşlıktan çıkarmak ve sınırdışı etmek hiç mi aklınıza gelmez a muhteremler!
    PKK şov yapar gıkınız çıkmaz, Ağca şov yapar gıkınız çıkmaz. Birgün birileri sizi veya sevdiğinize karşı suç işlerse, çocuklarınız veya soyunuz katilin cezaevi çıkışında ödüllendirildiğini görseler ne hissederler ey bilmezler! Oysa ergenekon var diye bir altınıza etmediğiniz kaldı, üstelik herhangi bir suç işlenmemişken... Niye şimdi aynı hassasiyeti PKK ve Ağca'ya göstermiyorsunuz ey vurdumduymazlar? Yoksa ergenekon amacına ulaşamadı diye mi cezalandırıyorsunuz onları?

Nerede
    İstanbul Beyazıt
    İletiler
    165
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bir de ödül versinler, sırtını sıvazlasınlar. Aferin iyiki öldürdün desinler.
    Çünkü yapmadıkları bir bu kaldı!!
    Mesihmiş.. Peh!!

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu tip aşağılık katilin gaspçının işe yaramaz adamın teki. Argo deyimi ile tam bir hıyar. Peki bunu takip eden medya ? Tv lere çıkarmak isteyenler, dizi çekmek isteyenler, yarışmaya katmak isteyenler, yazar olmasını isteyenler ne? Onlarda hıyar oğlu hıyar mı oluyor??

İşte güzel ülkemin garip kaderi hep böyle oluyor. Severiz sevmeyiz katılırız katılmayız ama bir yazar olan Dink in katillerinede böyle bağırılmadı mı? '' Türkiye sizinle gurur duyuyor!!'' ben utanç duyuyorum!! Acaba ben Türk değil miyim ?!! Sekiz şerefsiz sınırdan arlanmaz söylev ve hareketlerle giriyor bir coşku bir coşku.. Arsızlığın itliğin katilliğin bu kadar prim yaptığı başka ülke var mı acaba??? Çocuk katili şeref yoksunu imralı nesiyse artık o tip... Türkiye yol haritası çiziyor iyi dinleyin diyen bir sürü ses...

Yazıktır günahtır ayıptır... bu ülkenin gençlerine çocuklarına böylemi örnek göstereceğiz... Bak yavrum bu Polat Alemdar denen tip aslında yasa dışı ama bizim kahramanımız.. İstediğini öldürür... sorun yok... Belkide ondan böyle vurdum duymaz katile caniye kahraman gözüyle bakan bir toplum olduk..

Yüzüne tükürülse Yarabbi Şükür diyercek aşağılık katilleri kahramanlaştırdıkça daha çok bekleriz aydınlıkları biz...

Şimdi düşünüyorum da rahmetli MUMCU'nun katilleri iyiki yakalanmadı.. Ne kahraman olurlardı!!! Devlet işi biliyor fazla kahramana gerek YOK!!

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu dümbüğün mesihliğine gelince ;

Bunu iki şekilde yorumlayabiliriz. Birincisi düzgün olabilir. Kendisini gerçekten mesih sanan bir ruh yapısındadır ki bu akıl sağlığının olmadığını gösterir. Gerekli testlerle bu ispatlanıp derhal akıl hastahanesine kapatılmalıdır.

İkincisi kendisinin mesih değil bir b.k olmadığını en iyi kendisi biliyordur. Ancak bir sürü saftirik olduğundan bu konuda prim yapıp köşeyi dönmeye insanları kandırmaya çalışmasıdır. Ki bence de yapılmaya uğraşılan budur.. Şaklaban belki olabilir ona bir şey diyemem ama korkarım ki bu şarlatanın mesih olduğuna inanan bir sürü zavallı çıkacaktır.. Hem ülkemden hem dünyadan...

Ha bir üçüncü şık daha var!! Gerçekten Mesihtir !!! İşte o zaman da tüm dini öngörüler dinin dikte ettikleri yerle bir olmuş olur... Bu mümkün mü? Asla değil ! O yüzden bu hususu kulak ardı ettim... Ama açıklayayım..

Özellikle hristiyan inancının temelini oluşturan bir kavramdır mesihlik... İncilde önemli bir yer tutar... Eski ahit te de net olmasa da bahsi geçer... İslam dinin de ise pek yer bulmaz... Net olarak olacak ta olmayacak ta demez... bekle gör der... Elbet sur üflenecek... Ama gelen mesih Hristiyan peygamberi olan İsa'nın ruhunda beden bulacak ve insanlığı doğru yola iyi yola sevk edecektir.. İşte bu nokta da her kim olacaksa mesih pür ü pak günahsız iyiliksever asla haram yemeyen kul hakkı çiğmnemeyen birisi olduğunu anlıyoruz...

Dinlerin en büyük ortak özellikleri insanlığa temiz ahlaklı iyi olmalarını ısrarla belirtmesidir. Bu en açık ifadesini İslam dininin kutsal kitabı olan Kur'an da vücud bulur. Her ne kadar mesih hakkında ciddi bir söylemde bulunmasada Kur'an İncil'de yer alan mesih in sahip olması gereken özelliklerin altını çizer durur. Bu bağlamda mesih ''Günahsız'' olmalıdır. Gene Kur'an a bakacak olursak Allah bir tip suçu asla bağışlamayacağını açık ve net belirtmektedir. ''Kul hakkına karışamam bu işi dünyada halledip huzura gelin. Kul hakkıyla asla gelmeyin. Ben bağışlamam o kul adına....'' Demek ki mesih kesinlikle kul hakkı yememiş birisi olacaktır...

Mehmet Ali Ağca denen tip ise Gasp Yaralama Suikast ve Cinayet gibi tamamı kul hakkına giren aşağılık suçları işlemiş aşağılık bir tiptir. Ve eğer Mesih oysa varın mesih olmayanların neler yapacağını hesaplayın... Daha ötesi o mesih ise tüm kutsal kitaplar bir palavra oluyor... Çünkü en aşağılık mesih oluyor... Yardımcısıda olsa olsa Apo olur...

Ha dümbük ağca İncil'i tam okuyamamış olabilir... Matta da açıkça belirtilir ki (Esinlemeler) mesihtemn önce dünyaya kötülük hakim olacak bu kötülüğe belirli bir süre hakimiyet hakkı tanınacak bilmek isteyen dikkatli baksın işareti 666 dır... yani şeytan ın ta kendisidir... Sanırım Ağca bu bölümde kaldı...

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php66797-Tahliyeden-sonra-Agca

Forum