+ Konuyu Yanıtla
1 den 10´e kadar toplam 10 ileti bulundu.
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Kredi kartı, tüketici kredisi ve kredili mevduat hesabı borcum var

1yıl önce tekel bayii olarak eşimin adına işyeri açtım. şahsıma ait kredi kartlarımı işyerime mal almada kullanıyordum. fakat krizde işyerimin cirosunun anormal derecede düşmesi sebebiyle iflas ettim. şu an 6 bankaya toplam 100.000 tl kart. tüketici kredisi ve kredili mevduat borcum var.Şu an hiçbirisini ödeyemiyorum. Bankalarda gözüken ev adresimden mecburen kiramı ödeyemediğim için çıkmak zorunda kaldım. Üstüme ait hiç bir gelirim. gayrimenkulüm ve menkulüm bulunmamaktadır.

1- bundan sonraki süreç nasıl gelişecektir. karşılığında benim ne yapmam gerekir.
    2- ilerde emekli maaşıma haciz gelirmi( 8 sene sonra emekli olacağım günüm doldu yaşımı bekliyorum.)
    3- tüketici kredisi ve kredili mevduat borçlarımdada kredi kart borç kanunu geçerlimi
    4-mal bildiriminde bulunmam şartmı bulunmazsam hapis cezası varmı

Süreci ve gelişimi ayrıntılı şekilde cevaplarsınız çok sevinirim.
    teşekkürler.

Hukuki NET Güncel Haber

Kredi kartı, tüketici kredisi ve kredili mevduat hesabı borcum var konulu yargıtay kararı ara
    Kredi kartı, tüketici kredisi ve kredili mevduat hesabı borcum var konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    33
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Kredi kartı, tüketici kredisi ve kredili mevduat hesabı borcum var

Benimde merak ettiğim bir konu umarım en hızlı biçimde aydınlatıcı bi cevap gelir.. Geçmiş olsun

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Kredi kartı, tüketici kredisi ve kredili mevduat hesabı borcum var

1. mal beyanından hapis cezası yok ama genede siz verin derim
    2 Kçmanıza gerek yok eğer malınız mülkünüz yoksa hiç bir şey alamazlar
    3.Hiç bir şekilde ödeme tahhüdünde bulunmassanız bu tür borçlardan dolayı hapis cezası yoktur(ama icra dairesinde ödeme tahhüdünde bulunursanız bulundunuz diyelim eğer borcunuzu ödemesseniz sizi içeri atarlar )onun için hiç bir tahhütte bulunmayın
    4. Emekli maaşına haciz konulamaz sadece nafaka borcu hariç

İletiler
    101
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

1-yasal takip süreci başlayacak ve prosedör gereği haciz işlemi başlayacaktır.ödeme gücünüz yoksa sizin beklemede kalmanız gerekecektir.
    2-emekli maaşları onay alınmadığı sürece haczedilemez.
    3-burada ilgili avukat taksitlendirmede belirleyici olacaktır.
    4-mal beyanı şart değildir.hapisle tazyik cezası alırsınız sonuçta mahkemeye çıkıp işte benim mal beyanım dediğinizde dava düşer.olay budur.(ama taahhüdü ihlal olayına dikkat edin)
    5-kaçmanıza gerek yok.
    Konu exper06 tarafından (17-01-2010 Saat 14:46:40 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

tşk ederim sayın levent şahin arkadaşım. tabiki kimse böyle bir duruma bile bile düşmek istermi? işten çıkınca ve krizden dolayı iş bulamayınca ailemi bakabilmek için bu işe girdim üstelik 15 yıllık tazminatımıda batırdım bu işte. Dışardan konuşmak çok kolay hayat insana her türlü oyunu oynuyor işte.

kredili mevduat ve tüketici kredi borcum ile ilgili sorumada cevap verilirse çok sevinirim.

borçlu olduğum bankada bireysel emeklilik hesabım da var banka buna el koyarmı acaba

şimdiden çok teşekkürler

İletiler
    101
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sn retcon,
    sorunuza ben ve zito tarafından cevap yazılmıştır.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

exper 06 ve zito arkadaşlar size ayrıca teşekkür ederim kusura bakmayın

İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhabalar.Farklı beş bankaya toplamda 50.000 tl lik borcum var.İlk kez bu dönem ödeyememe durumuna geldim.İşsizim.Kiralık dairemi boşalttım.Bir iki gün bir arkadaşımda, bir iki gün başka bir arkadaşımda birkaç günüde annemde kalarak ve küçük mali destekler ile karşılayabiliyorum.10 yıldır ailemle yaşamıyordum.Merak ettiğim konular ise;
    1.Bankalardan biri bana ulaşamadığı için babamın adresine tebligat göndermiş(ki babamla yaşamıyorum), beni adreste bulamayınca postacı kendisi olmadan veremeyiz demiş teslim etmeden, imza almadan gitmiş.Bu bankanın beni yasal takibe aldığını mı gösterir? Tebligatı yapamamış mı sayılır? Bu durumda nasıl bir yol takip edecektir,banka?
    2.Bir diğer banka ise 7/24(mecaz değil) arıyor.Daha önce aradıklarında telefonda borcumu ödemek istediğimi fakat işsiz olduğumu ve hangi tarihte ödeme yapabileceğimi de bu şartlar altında söyleyemeyeceğimi,tarih versem bile gerçekçi olamayacağını gerekirse yasal olarak ne yapmaları gerekiyorsa onu yapabileceklerini bu arada yeterli parayı ayarlayabilirsem ödeme yapabileceğimi söylemiştim.Dördüncü ayına girdi.Halen neden ısrarla arıyor olabilir banka?Ne diyeceğimi bilemediğimden telefonlarına cevap veremiyorum. Cevaplarsam başka nasıl bir tutum izleyebilirim?Doğrusu ne olur?
    3.İş bulduğum noktada çalıştığım firmaya malumunuz adres verme zorunluluğu var.Mecburen annemin adresini vermek durumundayım(ki annemde de sürekli kalmıyorum,yukarıda yazdığım gibi).SGK kayıtlarından şirketin sicil numarasından bana ulaşabileceklerini biliyorum.Başka adres veremem çünkü firmaya yanlış adres vermeme sorumluluğum var.İş sözleşmesine imza atacağım neticede.Korkum şu;borçlarım yüzünden annemin evine haciz gelme ihtimali var mı?Yada ba babamın evine?Bana ait hiç bir eşya yok.Annem evdeki eşyaların faturasını ibraz edemezse banka annemin eşyalarını alabilir mi?Annem sadece evin tapusunu gösterse yeterli olabilir mi?Bu arada anne baba boşanmış ve ayrı adreste yaşıyorlar.Yani ikametgahım farklı adreste ve oturmadığım adresten hacizle eşya alabilirler mi, anne-babamın bile olsa?Ailemi nasıl koruyabilirim?
    4.İki tane bankayla yeniden yapılandırma anlaşması yaptım.Bunlarda da kaç taksidi ödeyemezsem yasal takip başlatma hakları olur?
    [B]5.Hiç bir bankada kefilim yok.En büyük korkum borçlarım yüzünden çevremde bana yardım eden ailemin ya da arkadaşlarımın zarar görmesi! Ne önlem almam gerekiyor,bu kişilerin haksız yere zarar görmemeleri için?
    Borçlarımı ödemek istiyorum ama hiç mal varlığım yok.Ancak işe girdiğimde maaşıma haciz koyabilirler ki bu konuda da yazılanları okudum ama emin olamadım.Alacağım en fazla maaş rakamı net olarak 1.000 tl olacaktır belki daha da altında.Ne kadarını keserler bilemiyorum tabi.Ayrıca bu şekilde ödemem de seneler alacaktır!Tabi işverenin iş sözleşmesini tek taraflı olarak fesh etmesine de sebep olabilir bankalar?Ama yapacak birşey yok.Zamanla göreceğiz.Tek sıkıntım çevremdekilerin zarar görmemesi!
    Saygılarımla.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı FEYSEM rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhabalar.Farklı beş bankaya toplamda 50.000 tl lik borcum var.İlk kez bu dönem ödeyememe durumuna geldim.İşsizim.Kiralık dairemi boşalttım.Bir iki gün bir arkadaşımda, bir iki gün başka bir arkadaşımda birkaç günüde annemde kalarak ve küçük mali destekler ile karşılayabiliyorum.10 yıldır ailemle yaşamıyordum.Merak ettiğim konular ise;
    1.Bankalardan biri bana ulaşamadığı için babamın adresine tebligat göndermiş(ki babamla yaşamıyorum), beni adreste bulamayınca postacı kendisi olmadan veremeyiz demiş teslim etmeden, imza almadan gitmiş.Bu bankanın beni yasal takibe aldığını mı gösterir? Tebligatı yapamamış mı sayılır? Bu durumda nasıl bir yol takip edecektir,banka?
    2.Bir diğer banka ise 7/24(mecaz değil) arıyor.Daha önce aradıklarında telefonda borcumu ödemek istediğimi fakat işsiz olduğumu ve hangi tarihte ödeme yapabileceğimi de bu şartlar altında söyleyemeyeceğimi,tarih versem bile gerçekçi olamayacağını gerekirse yasal olarak ne yapmaları gerekiyorsa onu yapabileceklerini bu arada yeterli parayı ayarlayabilirsem ödeme yapabileceğimi söylemiştim.Dördüncü ayına girdi.Halen neden ısrarla arıyor olabilir banka?Ne diyeceğimi bilemediğimden telefonlarına cevap veremiyorum. Cevaplarsam başka nasıl bir tutum izleyebilirim?Doğrusu ne olur?
    3.İş bulduğum noktada çalıştığım firmaya malumunuz adres verme zorunluluğu var.Mecburen annemin adresini vermek durumundayım(ki annemde de sürekli kalmıyorum,yukarıda yazdığım gibi).SGK kayıtlarından şirketin sicil numarasından bana ulaşabileceklerini biliyorum.Başka adres veremem çünkü firmaya yanlış adres vermeme sorumluluğum var.İş sözleşmesine imza atacağım neticede.Korkum şu;borçlarım yüzünden annemin evine haciz gelme ihtimali var mı?Yada ba babamın evine?Bana ait hiç bir eşya yok.Annem evdeki eşyaların faturasını ibraz edemezse banka annemin eşyalarını alabilir mi?Annem sadece evin tapusunu gösterse yeterli olabilir mi?Bu arada anne baba boşanmış ve ayrı adreste yaşıyorlar.Yani ikametgahım farklı adreste ve oturmadığım adresten hacizle eşya alabilirler mi, anne-babamın bile olsa?Ailemi nasıl koruyabilirim?
    4.İki tane bankayla yeniden yapılandırma anlaşması yaptım.Bunlarda da kaç taksidi ödeyemezsem yasal takip başlatma hakları olur?
    [B]5.Hiç bir bankada kefilim yok.En büyük korkum borçlarım yüzünden çevremde bana yardım eden ailemin ya da arkadaşlarımın zarar görmesi! Ne önlem almam gerekiyor,bu kişilerin haksız yere zarar görmemeleri için?
    Borçlarımı ödemek istiyorum ama hiç mal varlığım yok.Ancak işe girdiğimde maaşıma haciz koyabilirler ki bu konuda da yazılanları okudum ama emin olamadım.Alacağım en fazla maaş rakamı net olarak 1.000 tl olacaktır belki daha da altında.Ne kadarını keserler bilemiyorum tabi.Ayrıca bu şekilde ödemem de seneler alacaktır!Tabi işverenin iş sözleşmesini tek taraflı olarak fesh etmesine de sebep olabilir bankalar?Ama yapacak birşey yok.Zamanla göreceğiz.Tek sıkıntım çevremdekilerin zarar görmemesi!
    Saygılarımla.
    1- feysem Bu borç artık ödenmez temmerrüt faizi devam ediyor öde öde bitmez maaşının 4/1 haciz gelir tc nodan yakalarlarsa sen 1 taksit ödersin üstüne 2 taksit faiz gelir mümkünse patronla konuş ssk istemiyorum de kabul ederse !!!Çünkü sen maaşına boyna haciz gelen sorunlu bir elemanla çalışırmısın her ay kes maaştan icra dairesine götür yatır et takip et bence seni kovar ve kurtulur.....

2-çevrene zarar gelmez kefil olmadılarsa....

3-İşyerine neden dogru adres verdin anlayamadım neyse ikametgah vermen orada oturdugunun ispatı degildir gelirler eger annenin evinde seni yakalarsa (özellikle pazar günü gelirler ) ozaman tapu mapu fark etmez eşyalara elvada dersin he birde evde seni bulamayıp eve gelip annecim şu oglunun veya kızının borcunu ödeyecenizmi deyip annende evet ödeyecez biz kimsenin parasını istemeyiz dedikten sonra at ozaman suraya imza deyip annenden imaza alırsa ozamanda problem anneni tembiglede hiçbir yere imza atmasın burada oturmuyor desin ....
    4- 5 yıl ssk sız çalış ondan sonra dosyalar düşmüş olur ( mecburen zarar beyan edecekler devlete yani bu yıl milyar dolarlık karlarından 1 tanecik arpa eksik olacak ) he uzun süre takip yapan borç devralan bir kuruluşla çalışan 2 banka var bunları ögrenmek içinde goog ödenmeyen banka borcunu devralan kuruluş de eger bu iki banka ise 10 yılı bulur BENİM DERDİM BAŞKA AMA SADECE TEK TAVSİYEM ÇARESİ OLMAYAN TEK ŞEY ÖLÜMDÜR.....soguk kanlı ol korkunun ecele faydası yok

Nerede
    ağrı
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhaba.bir borçlu olarak,kader birliği yaşadığımız borçlu arkadaşlarla tanışabilirmiyim.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

kmh borcu tskibe girdimi ne olur

kredili mevduat hesabı yasal takip

kmh hesabına haciz

100000 tl borcum var

ödenmeyen banka borcunu devralan kuruluş

http:www.hukuki.netshowthread.php66604-Kredi-karti-tuketici-kredisi-ve-kredili-mevduat-hesabi-borcum-var

İHTİYAÇ KREDİSİ VE KREDİ KARTLARINI ÖDİYEMİYORUM. Hİ BİR MAL VARLIĞIMDA YOK

kredili mevduat hesabı borcu taksitlendirme

100000 tl yapılandırmahem odenmeyen kredi borcu hemde kmh hesaba borcum varsa massima banka el koyarmiher yere borcum varbanka kredi kefilliginde kmh veye kredi karti odemek mecburiyetikredi karti borcum var mal varligim yokbankaya 50000 tl borcum var banka destek hesabı ödeyemedim ne olurbankaya borcum var oduyemiyorum banka buna care bulurmukredili mevduat hesabina borcunu odeyemezsen haciz gelirmikmh borcu avukata verilirse neolurhem odenmeyen kredi borcu hemde kmh hesaba borcum varsa maaşıma banka el koyarmikredili mevduat hesabi nasil hacze duserkmh taksitlendirmekredili mevduat hesap borc taksitlendirmekredili mevduat hesabi yapilandirilirmikredili mevduat hesabi yapilandirmakredinin tskipte olmasi
Forum