+ Konuyu Yanıtla
6 / 8 Sayfa İlkİlk 12345678 SonSon
51 den 60´e kadar toplam 80 ileti bulundu.

Konu: Geçimsizlik- Boşanma - Tazminat

Geçimsizlik- Boşanma - Tazminat Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    132
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: geçimsizlik boşanma tazminat

Alıntı duyguseli rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    çok teşekkür ederim .zaten sevgimi içime gömüp artık boşanma üzerine yoğunlaşıcam.ben sadece şoktayım ve bukadar çabuk ve basit olmasını hazmedemiyorum.bu arada benim sayemde eş durumundan buraya geldi gerçekten şanslı birisi.bundan dolayı kendimi kullanılmış hissediyorum.çocuğum yok 30 yaşındayım kendime ait bir işim var.zaten bundan sonrakı tek amacım ona mahkemede zoluk çıkarmak.çünkü bana hep para yönunden kısıtlamalar yapan bir insanın canı en çok parayla ilgili şeyden yanar.maddi tazminat mı adı nafaka mı bilmiyorum ama bunu talep edecem.şu anda bir avukatım yok.biraz daha toparlanmayı bekliyorum
    Ona çıkaracağınız zorluğun aynısını kendinize de çıkaracaksınız, unutmayın.

Bir an önce yakanızı kurtarmak varken, hayatınızın kim bilir kaç ayını bu işlerin peşinde heba edeceksiniz.

Hukuki NET Güncel Haber

Geçimsizlik- Boşanma - Tazminat konulu yargıtay kararı ara
    Geçimsizlik- Boşanma - Tazminat konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı yağmur1977 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Deniz hanım,peki eşini seven ve evliliğini kurtarmak isteyen birine ne tavsiye ediyorsunuz?Benim evliliğim de eften püften bir sebepten eşim ve ailesi tarafından boşanma durumuna getirildi.Eşimi sevdiğimi ve evliliğimi devam ettirmek istediğimi avukatıma da söyledim,mahkemede de belirttim.Avukatım da boşanma için yeterli sebep olmadığını söylüyor ve barışmamızdan yana.Dava açıldıktan sonra fakat duruşmalar başlamadan eşim benimle görüşerek beni sevdiğini devam etmek istediğini belirtti fakat inada bindirdiği şartları vardı,o şart olmazsa davaya devam edeceğini üzgün olduğunu söyledi.Aslında boşanmak için bir sebep değil ve tamamen inat.Aile terapistini ise gurur yaparak kabul etmedi.Duruşmalar başladı ve avukatı da kendi de aşırı agresif bir hale büründüler.
    Diğer üyeye yukardaki soruları sormuşsunuz,benim cevabım bunlara evet,peki sizce ne yapabilirim bu durumda? Teşekkür ederim.
    Sizin iletilerinizi ilk günden beri okuyorum,takip ediyorum sayın yağmur1977. Yukarıda kırmızı ile işaretlediğim yazıyı açar mısınız?
    Eşinizin inada bindirdiği şartları nedir? Sonra tavsiyemi veririm sizin içinde.

İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

çok teşekkür ederim .zaten sevgimi içime gömüp artık boşanma üzerine yoğunlaşıcam.ben sadece şoktayım ve bukadar çabuk ve basit olmasını hazmedemiyorum.bu arada benim sayemde eş durumundan buraya geldi gerçekten şanslı birisi.bundan dolayı kendimi kullanılmış hissediyorum.çocuğum yok 30 yaşındayım kendime ait bir işim var.zaten bundan sonrakı tek amacım ona mahkemede zoluk çıkarmak.çünkü bana hep para yönunden kısıtlamalar yapan bir insanın canı en çok parayla ilgili şeyden yanar.maddi tazminat mı adı nafaka mı bilmiyorum ama bunu talep edecem.şu anda bir avukatım yok.biraz daha toparlanmayı bekliyorum
    Bende 35 oldum sayılır. Bana göre gençsiniz. Boşanma kararı konusunda şoktasınız bunun farkındayım. Ama bu sandığınız kadar kötü birşey değil. Hele ki çocuksuz iken daha acısız olur. Ya çocukta olsaydı ne olacaktı? İşte o zaman en kötü acıyı çekecektiniz. Bu öfkenizi çocuktan, etraftan çıkartacaktınız. Ben yapmam demeyin anneler bunu genelde yapıyor.

Neyse konuyu dağıtmayayım. Psikoloğa gitmenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Psikoloğa gitmek size iyi gelecek emin olun.

Ayrıca tazminat ve nafaka farklı şeylerdir. Nafaka her ay ödenir, maaş gibi. Tazminat ise topluca ödenir.

Eğer eşiniz tazminat ya da nafaka ödemek istemezse sizde avukatına söyleyin. Eğer tazminatımı kabul etmezse, "açtığı davayı redettireceğini, çünkü bugüne kadar güzel güzel geçiniyorduk. Hiç kimse geçimsizliğimize şahit olmadı. Bu konuda komşularım başta olmak üzere herkes bana şahit olacaklarını söylediler. yuvamın yıkılmaması için şahitlik edecekler" deyin. Davanın rededilebilme ihtimalinden dolayı tazminat isteminizi kabul etmek zorunda kalacaktır eşiniz.

Davası rededilen taraf kusurlu taraftır mahkeme önünde. 3 yıllık fiili ayrılıktan sonra ancak tekrar boşanma davası açılabiliyor. 3 yıl içinde aynı sebepten dava açma hakkı olmayacak böyle olunca. 3 yıl sonra eşiniz tekrar boşanma davası açınca da, rededilen davada kusurlu olduğu için tazminat alma ihtimaliniz var. Bunları bilerek eşinizle konuşun.

Nerede
    kocaeli
    İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı denizblk rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bende 35 oldum sayılır. Bana göre gençsiniz. Boşanma kararı konusunda şoktasınız bunun farkındayım. Ama bu sandığınız kadar kötü birşey değil. Hele ki çocuksuz iken daha acısız olur. Ya çocukta olsaydı ne olacaktı? İşte o zaman en kötü acıyı çekecektiniz. Bu öfkenizi çocuktan, etraftan çıkartacaktınız. Ben yapmam demeyin anneler bunu genelde yapıyor.

Neyse konuyu dağıtmayayım. Psikoloğa gitmenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Psikoloğa gitmek size iyi gelecek emin olun.

Ayrıca tazminat ve nafaka farklı şeylerdir. Nafaka her ay ödenir, maaş gibi. Tazminat ise topluca ödenir.

Eğer eşiniz tazminat ya da nafaka ödemek istemezse sizde avukatına söyleyin. Eğer tazminatımı kabul etmezse, "açtığı davayı redettireceğini, çünkü bugüne kadar güzel güzel geçiniyorduk. Hiç kimse geçimsizliğimize şahit olmadı. Bu konuda komşularım başta olmak üzere herkes bana şahit olacaklarını söylediler. yuvamın yıkılmaması için şahitlik edecekler" deyin. Davanın rededilebilme ihtimalinden dolayı tazminat isteminizi kabul etmek zorunda kalacaktır eşiniz.

Davası rededilen taraf kusurlu taraftır mahkeme önünde. 3 yıllık fiili ayrılıktan sonra ancak tekrar boşanma davası açılabiliyor. 3 yıl içinde aynı sebepten dava açma hakkı olmayacak böyle olunca. 3 yıl sonra eşiniz tekrar boşanma davası açınca da, rededilen davada kusurlu olduğu için tazminat alma ihtimaliniz var. Bunları bilerek eşinizle konuşun.

ben bunları bilmiyordum.çok teşekkür ederim.ancak ailesine her en ufak tartışmayı bile anlattığı için onlar şahitlik yapacaktır.hatta yalancı şahitlik bile yapacaklarını düşünüyorum.evin en küçüğü ve çok kıymetli.zaten oğullarını hep yanlarında istıyorlar.avukatları çok yakın bir aile dostları umarım hakım tanıdıkları da yoktur
    ben hayatıma devam edeceğim tabıkı ama malesef aynı ilçede çalışıyoruz ve en az 2 yıl tayın isteme durumum yok.ne kadar doğru bilmiyorum ama şu anda evi de değiştirmeyı düşünüyorum.çünkü ben evde yokken gelip özel eşyalarını almış.evlilik aşamasında kendi aldıkları eşyalar için de tekrar geleceklerdir.
    bu arada ben eşimle konuşamıyorum beyfendi tenezzül etmiyo.biz yuz yuze lkonuşmadan avukat aradı beni zaten.ama bir daha aradığında bu dedikleinizi soyleyeceğim.yardımlarınız için çok teşekkür ederim

İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

ben bunları bilmiyordum.çok teşekkür ederim.ancak ailesine her en ufak tartışmayı bile anlattığı için onlar şahitlik yapacaktır.hatta yalancı şahitlik bile yapacaklarını düşünüyorum.evin en küçüğü ve çok kıymetli.zaten oğullarını hep yanlarında istıyorlar.avukatları çok yakın bir aile dostları umarım hakım tanıdıkları da yoktur
    ben hayatıma devam edeceğim tabıkı ama malesef aynı ilçede çalışıyoruz ve en az 2 yıl tayın isteme durumum yok.ne kadar doğru bilmiyorum ama şu anda evi de değiştirmeyı düşünüyorum.çünkü ben evde yokken gelip özel eşyalarını almış.evlilik aşamasında kendi aldıkları eşyalar için de tekrar geleceklerdir.
    bu arada ben eşimle konuşamıyorum beyfendi tenezzül etmiyo.biz yuz yuze lkonuşmadan avukat aradı beni zaten.ama bir daha aradığında bu dedikleinizi soyleyeceğim.yardımlarınız için çok teşekkür ederim
    Eşinizin ailesine anlattıklarını, ailesinin gelip mahkemede anlatması birşey ifade etmez.

Görgüye dayalı olan ifadeler kaale alınır. Ailesi sizin tartıştığını görmüş mü? Geçmişsizliğinizi görmüş mü? Hakim bunları soracak. Hakim bunlarla ilgilenir. Sizde ailenize iyi geçinirdik demiş olsanız, ailenizde mahkemde böyle ifade verse işe yarar mı sanıyorsunuz.

Boşanma davalarında ancak görgüye dayalı şahitlerin ifadeleri hüküm kurmada etkilidir. Kulaktan kulağa söylenenlerle hüküm kurulmaz.

Sizde bir an önce avukat tutun. Avukatınız karşı tarafın avukatı ile görüşsün bu konuyu. Siz muhatap olmayın.

Nerede
    ankara
    İletiler
    79
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

[QUOTE=denizblk;333079]Eşinizin ailesine anlattıklarını, ailesinin gelip mahkemede anlatması birşey ifade etmez.

Görgüye dayalı olan ifadeler kaale alınır.

Boşanma davalarında ancak görgüye dayalı şahitlerin ifadeleri hüküm kurmada etkilidir. Kulaktan kulağa söylenenlerle hüküm kurulmaz.

sanırım bu söylediklerinizi diğer tarafın avukatıda çok iyi bildiğinden tanıklarra ifadelerini görmüş ve duymuş gibi vermelerini söyleyecektir ve durum böyle olunca mahkeme bunları delil olarak kabul edecektir

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    90
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sizin iletilerinizi ilk günden beri okuyorum,takip ediyorum sayın yağmur1977. Yukarıda kırmızı ile işaretlediğim yazıyı açar mısınız?
    Eşinizin inada bindirdiği şartları nedir? Sonra tavsiyemi veririm sizin içinde.
    İlginize çok teşekkür ederim.Sizin daha önceden tedbir talepleriyle ilgili açıklamalarınız da benim için çok faydalı olmuştu. Sebepsiz boşanma davası başlıklı konuda (https://www.hukuki.net/showthread.php?t=66902 ) durumumdan bahsetmiştim.Eşimin benden boşanmak istemesinin sebebi,ailesine ait olan düşük standartlı daireye,ailesine kira ödemek suretiyle taşınmayı kabul etmeyişimdi.Önceden kardeşi oturuyordu,kardeşi başka yere kiraya çıktı ve o daireyi kiraya verip kardeşin kirasını karşılayacaklardı.Biz de eşimle kendimiz kirada oturuyor huzurla geçinip gidiyorduk.O daireye kiracı bulunamayınca ve kardeşi de kiramı verin diye sıkıştırmaya başlayınca bizim o daireye geçip onlara kira ödememizi istediler.Eşim maalesef ailesi ve kardeşi mağdur olmasın diye bunu kabul etti bense etmedim.Nasılsa şimdi de yabancıya kira veriyorduk,bari kirayı ailesine verelim de kardeşi de yeni yerinde rahat etsindi,tüm mesele buydu.Ama bizim için birşey değişmeyecek üstelik konforumuz azalacaktı.Eşim beni seviyorsan geçersin dedi,ben de beni seviyorsan istemediğim şeye zorlamazsın dedim,o da gidip dava açtı,evden ayrıldı.Eşyaların da yarısını götürdü.Amacı beni zorda bırakıp arkasından o eve gitmemi sağlamaktı.Birkaç kez görüştük,eve gel evliliğimiz bitmesin,sevgini ispatla dedi,ben de düzenimiz kaldığı yerden devam etsin,sen geri gel dedim(bu konuşmalar karşılıklı çok duygusal ifadelerle geçti.) Bu arada ev birkaç ay kiraya gitmeyince kardeşi yeni tuttuğu evin kirasını da ödeyemedi ve geri geldi.Buna rağmen eşim inada bindirip,kardeşim ailemle oturacak,sen bu eve gel diye tutturdu.( kardeşinin ailesiyle oturmaya niyeti de yoktu,amaç beni oraya geçirtip sonra gene kira almaktı.) Yani şartı buydu,o eve geçeyim ve herşey düzelsin.Belki geçsem evliliğim kurtulacaktı,eşim de sevinecekti,ama ailesinin yaptığı çifte standartı ve hiç içime sinmeyecek biryerde oturmayı kabul edemedim..Dava görülmeye başlayınca beni oturduğum yerden çıkartmak,eşyalarımla ortada bırakmak için uğraşmaya başladı,ama fesih yetkisini alamadı.Her zaman aile içinde kardeşi yüzünden mağdur olduğunu,iyi evlat olmaya çalışırken kaybedenin kendisi olduğunu söylerdi,şimdi gene öyle oldu,faturası da ağır oldu ama bunu ona bir türlü anlatamadım..(işin ilginç yanı,kardeşi de eşinden boşanmıştı,bizimki bari yıkılmasın diye uğraşmadılar hiç.)
    Konu yağmur1977 tarafından (29-01-2010 Saat 14:41:46 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı yağmur1977 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İlginize çok teşekkür ederim.Sizin daha önceden tedbir talepleriyle ilgili açıklamalarınız da benim için çok faydalı olmuştu. Sebepsiz boşanma davası başlıklı konuda (https://www.hukuki.net/showthread.php?t=66902 ) durumumdan bahsetmiştim.Eşimin benden boşanmak istemesinin sebebi,ailesine ait olan düşük standartlı daireye,ailesine kira ödemek suretiyle taşınmayı kabul etmeyişimdi.Önceden kardeşi oturuyordu,kardeşi başka yere kiraya çıktı ve o daireyi kiraya verip kardeşin kirasını karşılayacaklardı.Biz de eşimle kendimiz kirada oturuyor huzurla geçinip gidiyorduk.O daireye kiracı bulunamayınca ve kardeşi de kiramı verin diye sıkıştırmaya başlayınca bizim o daireye geçip onlara kira ödememizi istediler.Eşim maalesef ailesi ve kardeşi mağdur olmasın diye bunu kabul etti bense etmedim.Nasılsa şimdi de yabancıya kira veriyorduk,bari kirayı ailesine verelim de kardeşi de yeni yerinde rahat etsindi,tüm mesele buydu.Ama bizim için birşey değişmeyecek üstelik konforumuz azalacaktı.Eşim beni seviyorsan geçersin dedi,ben de beni seviyorsan istemediğim şeye zorlamazsın dedim,o da gidip dava açtı,evden ayrıldı.Eşyaların da yarısını götürdü.Amacı beni zorda bırakıp arkasından o eve gitmemi sağlamaktı.Birkaç kez görüştük,eve gel evliliğimiz bitmesin,sevgini ispatla dedi,ben de düzenimiz kaldığı yerden devam etsin,sen geri gel dedim(bu konuşmalar karşılıklı çok duygusal ifadelerle geçti.) Bu arada ev birkaç ay kiraya gitmeyince kardeşi yeni tuttuğu evin kirasını da ödeyemedi ve geri geldi.Buna rağmen eşim inada bindirip,kardeşim ailemle oturacak,sen bu eve gel diye tutturdu.( kardeşinin ailesiyle oturmaya niyeti de yoktu,amaç beni oraya geçirtip sonra gene kira almaktı.) Yani şartı buydu,o eve geçeyim ve herşey düzelsin.Belki geçsem evliliğim kurtulacaktı,eşim de sevinecekti,ama ailesinin yaptığı çifte standartı ve hiç içime sinmeyecek biryerde oturmayı kabul edemedim..Dava görülmeye başlayınca beni oturduğum yerden çıkartmak,eşyalarımla ortada bırakmak için uğraşmaya başladı,ama fesih yetkisini alamadı.Her zaman aile içinde kardeşi yüzünden mağdur olduğunu,iyi evlat olmaya çalışırken kaybedenin kendisi olduğunu söylerdi,şimdi gene öyle oldu,faturası da ağır oldu ama bunu ona bir türlü anlatamadım..
    Anlattıklarınızdan anladığım kadarı ile kocanız ailesine karşı biraz "pısırık" gibi geldi. Çok özür diliyorum bu ifadeyi kullandığım için. Sonuçta hala kocanızdır. Hakaret olarak algılamayın lütfen.

Kocanızın evinde kira ile oturma fikri kötü değil ama olay başka olduğu için size hak veriyorum.

Çocuğunuz var mı peki?
    Ayrıca sizin ve eşinizin yaşları nedir?

Nerede
    kocaeli
    İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Eşinizin ailesine anlattıklarını, ailesinin gelip mahkemede anlatması birşey ifade etmez.

Görgüye dayalı olan ifadeler kaale alınır. Ailesi sizin tartıştığını görmüş mü? Geçmişsizliğinizi görmüş mü? Hakim bunları soracak. Hakim bunlarla ilgilenir. Sizde ailenize iyi geçinirdik demiş olsanız, ailenizde mahkemde böyle ifade verse işe yarar mı sanıyorsunuz.

Sizde bir an önce avukat tutun. Avukatınız karşı tarafın avukatı ile görüşsün bu konuyu. Siz muhatap olmayın.

iki kere ailenisin yanında kavga ettik .bunlardan başlayacaklar ama tabiki arkadaşın da dediği gibi diğerlerini de görmüş şahit olmuş gibi anlatacaklarından eminim

İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

iki kere ailenisin yanında kavga ettik .bunlardan başlayacaklar ama tabiki arkadaşın da dediği gibi diğerlerini de görmüş şahit olmuş gibi anlatacaklarından eminim
    2 kere ailesinini yanında kavga ettiğini görmeleri ve bunu mahkemede anlatmaları, sizin açınızdan iyi olmayabilir. Bu kavgalarda siz kusurlusunuz maksatlı demiyorum bunu yanlış anlamayın.

Mahkemeye sunacağınız iddialarınız çok önem kazanıyor bu durumda.

Avukatsız mahkemeye girmemenizi tekrar ediyorum.

Ayrıca yaşınız genç. En güzel yaşlarınız. Anlaşmalı boşanarak daha güzel günlerinizi sizi seven kişi ile paylaşmanın peşinde koşun derim.

Yaşam size-bize sunulmuş bir hediyedir. Sizi hakedenle yaşlanmak sizin hakkınız. Bu yaşlarınızı sevginizi haketmeyenin nikahı altında tüketmemenizi temenni ediyorum.

+ Konuyu Yanıtla
6 / 8 Sayfa İlkİlk 12345678 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

boşanma davam nasıl sonuçlanır www.hukuki.net

Forum