Forumlarda bu konuya benzer soru çok aradım.ama bulamadım.o yüzden buraya yazmaya karar verdim. Ben 2 sene boyunca özveri ve çok severek çalıştığım iş yerinden 2 ay önce haksız ve sebebi çok komik olan bir olay ile aniden işten çıkarıldım.bana göre en büyük sebep patronumun abisi ve yiyeğini ile anlaşamamdı.işten çıkarılış şeklim çok çirkin,aşağılayıcı ve ani olmuştu.kısmen hakarete bile uğradım.bu sırada aynı iş yerinde çalışan ve bana sürekli cinsel tacizde bulunan ,2 sene boyunca sürekli cinsel saldırılıarıan maruz kaldığım kişiyi patronuma söylemek ve deşifre ederek benden sonra yerime gelecek kişininde aynı sorunla karşılaşmasını önlemek adına iş çıkışımdan 2-3 gün sonra patronumla bir araya geldiğimde bunları anlattım.zamanında neden söylemediğimi sordu.korkttum dedim.işimden olmak kaygısı çok fazla taşıdım.bana inanmazlar diye düşünerek söylememiştim.çünkü o kişi orada çok seviliyor.ona inanılıyordu.dini bütün bir insandı.ancak hastalık derecesinde dokunma ile ilgili saplantıları vardı.bu olayı anlattım patronuma.patronum bana yardımcı olacağını,gerekirse tekrar işe bile alacağını yada iş bulmam konusunda yardımcı olacağını,sigorta çıkışımı yapmayacağını beyan etti.
Ancak 2 ay sonra gelinen nokta şu oldu.ben üniversite mezunuyum ve bu bölgede kendi okuduğum branş ile ilgili iş yerlerinin kapıları yüzüme kapandı.nereye başvursam olumsuz yanıt almaya başladım.bir başvurduğum işyeri sahibi bana eski işyerimde ki olayları abartılı,gerçek ile ilgisi olmayacak şekilde,namusuma iftira edecek şekilde bu dedikoduların eski işyerim tarafından çıkarıldığını anlattı.duyduklarıma inananamadım.çok ağır,çirkin,toplumca kabul edilemeyecek iftiralardı bunlar. iş bulamamanın nedenlerini anlamış oldum.ama bunun eski işyerim tarafından çıkarılan,yayılan dedikodular vasıtası ile olduğunu anladım.ben 8 yaşında bir erkek çocuğu annesiyim.çalışmak zorundayım onun geleceği için.şimdi soruyorum.ben bütün bu çirkin asılsız dedikoduları,uğradığım maddi ve manevi sıkıntıyı,zorluğu nasıl karşı tarafa bir yaptırım olarak uygulayabilirim.çok çirkin,yüzkızartcı bu dedikoduları çıkartan iş yerimle ilgili resmi olarak nasıl hesaplaşır ve kendimi biraz da olsun aklamış olurum.bu yaşadığım olayda bana doğan bir hak var mıdır .psikolojik olarak,maddi ve manevi olarak çökmüş durumdayım.uğradığım hakaretler,atılan iftiralar,iş bulamıyor olmam,tazminatlarımın ödenmemiş olması,sigortamın eksik yatırılmış olması,işsizlik sigortasından sigorta çıkışımın haber verilmemiş oması dolayısyla gün kaybı ile başvuru hakkını kaçırmış olmam..o kadar mağdur edildim ki..ve tüm bunların sadece dürüstçe bazı şeyleri açıklamış olmamdan kaynaklanması beni yıktı.bana yardımcı olursanız sevinirim.