+ Konuyu Yanıtla
24 / 44 Sayfa İlkİlk ... 4141516171819202122232425262728293031323334 ... SonSon
231 den 240´e kadar toplam 433 ileti bulundu.

Konu: Vatan Sağolsun

Vatan Sağolsun Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    219
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Vatan Sağolsun

Ahmet Altanın bir yazısı gelmiş mailime anlatmak istediğimi usta bir kalem daha güzel anlatmış

Tuzak…

Baba filminde çok kritik bir sahne vardır. Marlon Brando, “ailesini” eroin işine sokması için kendisine ısrar eden rakip çeteden bir gangsterle konuşurken büyük oğlu lafa karışarak bu işe girmekte istekli olduğunu hissettirir.
    Brando, daha sonra oğluna “aile içindeki anlaşmazlıkları bir daha başkalarının yanında konuşma” der.

Ama baba-oğul arasında bir görüş ayrılığı olduğunu sezen “rakipleri” Brando’yu öldürmeyi, yerine oğlunun geçmesini sağlamayı “eroin” ticaretini geliştirebilmek için gerekli görürler.

Brando’ya suikast düzenlerler ve “aileler” arasında büyük savaş başlar.

Bir hata herkese pahalıya patlar, çok insan ölür.

Bizim genelkurmay başkanı, hükümeti sıkıştırmak için basın toplantısı düzenleyip “sınırötesi operasyon” yapmak istediğini bütün dünyaya açıkladığında bizi bugüne getiren süreç de başladı.

Bütün düşmanlar bizim “devletin” içinde bir çatlak olduğunu, “sınırötesi” operasyona sürüklenmenin Türkiye’yi bir çıkmaza götüreceğini gördü.

Hükümet, Türkiye’nin dünyayla ilişkilerinde, Avrupa üyeliğinde büyük sorunlar yaratacak, içerde ise Kürt vatandaşları çok tedirgin edecek bir operasyondan uzak durmaya uğraşıyordu.

Daha önce 23 kez girdiğimiz Kuzey Irak’ta sorunu çözemiyorduk.

Çünkü sorun “dışarıda” değil içerdeydi.

Ama askeriyenin açıklamaları, muhalefetin de bu açıklamayı desteklemesiyle “öfkeli bir milliyetçilik” dalgası yayılmaya başlamıştı.

Ve bu dalga, sağlam duramayan siyasi iktidarı da etkiliyordu.

İktidar yalpalıyordu.

Bu tablo da herkesin gözü önündeydi.

Bütün hesaplar Türkiye’yi “sınırötesine” çekmek üzerine kurulmaya başlandı.

Avrupa Birliği üyesi olan bir Türkiye’de varlık nedenini kaybedecek olan PKK, Türklerle birlikte Kürtlerin de büyük acılar çekeceği gerçeğini hiç umursamadan Avrupa yolunu dolayısıyla demokrasinin önünü kesmek için hamlelerini yapmaya başladı.

Dışarıda ve içerde Türkiye’nin Avrupa üyeliğinden hoşlanmayan birçok gücün desteğini de sanırım sağladı.

Bir sınırötesi operasyonun Kuzey Irak’taki Kürtlerle güneydoğu’daki Kürtleri hiç olmazsa ruhen ve zihnen kaynaştıracağını, müstakbel bir “büyük Kürdistan”ın liderliğini ele geçireceğini düşünen Kürt liderler de PKK’nın önünü açarken Türkiye’yi de öfkelendirecek açıklamalar yapmaya koyuldu.

Arkasından asker çocukların öldürülmesi başladı.

Bu, bizi acıya ve öfkeye boğdu.

Kendi sınırlarımız içinde bu kadar çok asker kaybetmemize neden olan komuta zafiyetini hiç konuşmadık.

İki yüz kişilik PKK gruplarının, uyduların, termal kameraların denetlediği bir bölgede, hiçbir istihbarat örgütümüz tarafından fark edilemeden nasıl bu kadar rahat hareket ettiklerini, çocuklarımızın nasıl bu kadar rahat öldürülüp kaçırılabildiğini, bir eğitim eksikliği, yönetim hatası olup olmadığını sorgulayamadık.

Şimdi tuzağa düşmüş bulunuyoruz.

Artık koşullarını kendimizin belirleyemediği bir çatışmada tepkilerimizi aklımızdan ziyade öfkemizle vereceğiz.

Öyle gözüküyor ki bizi sürükledikleri yere doğru sürükleneceğiz.

Bunun elbette içerdeki yansımaları da çok ağır olacak.

Ama sanıyorum bu durum herkesin kaybetmesiyle bitecek.

Bizi tuzağa düşürenler de doğru hesap yapmıyorlar bence.

Bu kanlı denklemin içinde kimlerin olduğunu bilmiyoruz, Amerika, Rusya, başka ülkeler, herkes olabilir.

Ama bu tuzağı kuran herkes, tuzağa düşen bizimle birlikte acı çekecek.

Kimse kazançlı çıkmaz bundan.

Biz kendi Kürt sorunumuzu çözemedik.

Kendi ülkemizi iyi yönetemedik.

İçerde anlamsız çatışmalara girdik.

Ve belayı büyüttük.

İçerde ve dışarıda bu “beladan” yararlanacağını sanan kim varsa, sonuçların umdukları gibi olmayacağını görecekler.

Yetmiş milyonluk bir ülkeyi bu kadar canını acıtıp öfkelendirerek bir tuzağa çekerseniz, zincirleme reaksiyonlar ve “kontrol edilemez” bir hareket yaratırsınız.

Eğer “içerde” bu tuzağın kendi iktidarlarına yardım edeceğini umanlar varsa, onlar büyük bir ihtimalle yaşanacaklardan sonra ellerindeki iktidarı da kaybedecekler.

“Dışarıdakiler” ise bütün dengelerin ve hesapların altüst olacağını görecekler.

Türkiye’nin Kuzey Irak’a girmesiyle birlikte dünyanın da bir “Türkiye sorunu” olacak.

Yetmiş milyonluk büyük bir sorun.

Bundan sonra olayların nereye kadar gideceğini kimse bilemez.

Bilebildiğimiz tek şey, hepimiz acı çekeceğiz ve çok çocuk ölecek.

Ve çocukların ölümü kimseye mutluluk getirmeyecek.

Ahmet Altan

Hukuki NET Güncel Haber

Vatan Sağolsun konulu yargıtay kararı ara
    Vatan Sağolsun konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    22
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Post Re: Vatan Sağolsun

Bende askerliğimi Hakkari Şemdinli 3. Dağ ve Komando Taburunda yaptım ve bir çok operasyona katıldım. 1983/4 tertiptim. Bu çatışmalar saldırmalar benim zamanımda başladı yani 2004 yılında hafızası kuvvetli olanlar bilirler. 2004 yılının haziran ayında pkk açıkladı saldırılara başlıyacağız ateşkes bitmiştir diye ve öylede oldu. Benim zamanımda polis noktasına saldırı oldu sınır karakollarına saldırı oldu bunlar basında öyle böyle yer aldı. Hatta izine giden arkadaşlarım dönerken yolda mayın patladı ve otobüsteki camlar kırıldı askerler yaralandı ve ozamanlardan bu saldırılar arttı arttı büyüdü ve halende devam ediyor. Ben sadece şunu biliyorum operasyonlar öyle kolay değil. Şimdiki oradaki askerin hali çok kötü neden hem moral olarak hemde yorgunluk ve operasyonlarda saatlerce yürüyosunuz orada askerlik yapanlar bilirler çok zordur gece gündüz tetikte olacaksınız sırtınızda sırt çantası 25kğ bunun silahı şarjörü anlayacağınız çok zor.ben sadece o kardeşlerimin halini anlatmaya çalıştım çünkü o dağlarda bende yürüdüm bende kaldım arazide bende yattım. inşallah biran önce bu sıkıntılar bu olaylar biterde bizde milletçe huzura kavuşuruz. Şehitlerimize allahtan rahmet dilerim hepimizin başı sağolsun.

Nerede
    kayseri
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Allah cümlemize sabır versin şehitlerimizi asla unutmayacağız vatanın bir çakıl taşını bile kimsye vermeyeceğiz bunu düşünenler varsa hayalden ibaret olduğunu anlasınlar artık NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Nerede
    ankara
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sagduyumuzu koruyarak ve tahriksel yönelimlere kapılmadan, tarih şuuruyla hareket etmemiz gereken acılı günlerin kıskacındayız...Hepimizin başı sağolsun...

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Vatanimiza Bu GÜvenlİk Alaninda Hİzmet Eden Bİr KİŞİ Olar Şunu SÖyleyebİlİrİm...kİmİlerİne GÖre MehmetÇİklerİmİz Veya Bu TerÖr Sonucu Şehİtlerİmİz Savunmada OlaĞan Şeyler GÖzÜkebİlİr....ama Ben Dur Derİm Onlara.sen GÖzÜnden SakindiĞin Bu Evlatlari BÜyÜt Ve Ve Gururla GÖrevlerİnİ Yerİne Getİrsİnler Dİye Yolla Askere Ve Ya BaŞka Bİr Yere Bİr Çakal SÜrÜsÜ Gelsİn Ve Gencecİk Fİdanini Şehİt Etsİnler....buna Ben Bİr Baba Olarak Dayanamam YÜreĞİnde O GÜzel Duygulari Olan HİÇ Bİr İnsanda Dayanamaz....Şehİt Mİ Ah Nerde Dİyesİ Gelİyor...o YÜce Mertebeye Her Kula Nasİp Olmaz...benİm Şahsen SevİndİĞİm Şehİtlerİmİz GÖnlÜmÜzdekİ Ve ÖbÜr DÜnyadakİ Yerlerİ....ne Mutlu Şehİtlerİme....ama Gerİde Kalanlar Sadece Dualriya Yanida Olsunlar...allah Sabir Versİnler...unutmayin Bİzde Bu Vatan,bu Topra,bu Mİllet İÇİn Seve Seve Canlarini Verecek Nİce Nİce Şehİt Adayi Var...haİnler Bunu Hesaplayamadilar....

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    769
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın rita, ne olursunuz yalvarıyorum size, 2. cumhuriyetçileri konuya tercüman olmuş diye alıntılamayın lütfen.

Bizim genelkurmay başkanı, hükümeti sıkıştırmak için basın toplantısı düzenleyip “sınırötesi operasyon” yapmak istediğini bütün dünyaya açıkladığında bizi bugüne getiren süreç de başladı.
    Dezenformasyon ve manipulasyonun eksiksiz bir örneğini okumaktayız.

Bu iktidar döneminde Özel Kuvvetler kaldırıldı böylece Ordu gayrınizami harpte mücadele gücünü önemli ölçüde yitirdi.
    Bu iktidar döneminde verilen tavizlerle terör olayları artış gösterdi.
    Ankara'nın göbeğinde bomba patladı, İzmir' de bomba patladı.
    Ardı ardına 10 ar 15 er şehit vermeye başladık.
    TSK sürekli uyarı yaptı ama dinleyen yoktu.

Bu şartlar altında nasıl olur da" hükümeti sıkıştırmak için sınır ötesi opersayon için basın toplantısı düzelnedi ve süreç böyle başladı" diyebilir bir insan?

Bütün düşmanlar bizim “devletin” içinde bir çatlak olduğunu, “sınırötesi” operasyona sürüklenmenin Türkiye’yi bir çıkmaza götüreceğini gördü
    Türkiye'yi sınır ötesi opersayon çıkmaza sürükler diyenler kimler? Başta Tarzani-Balabani(!) yani düşman, ABD yani düşman,AB ülkeleri yani düşman öyle mi? Onun için mi bu düşmanlar bize sürekli aman ha girmeyin uyarısını yaptılar? Bu nasıl bir düşmanlık böyle?

İki yüz kişilik PKK gruplarının, uyduların, termal kameraların denetlediği bir bölgede, hiçbir istihbarat örgütümüz tarafından fark edilemeden nasıl bu kadar rahat hareket ettiklerini, çocuklarımızın nasıl bu kadar rahat öldürülüp kaçırılabildiğini, bir eğitim eksikliği, yönetim hatası olup olmadığını sorgulayamadık.
    Böylece TSK' nın baskıcı kimliği olduğunu iddia etmekte yazar, dokunulmazlığı var ve bu nedenle bunu sorgulayamıyoruz, yani suç tamamen askerde.

Kafayı kadınlarla ilgili kitaplar yazmakla bozmuş ve Altan&Altan Co. Ltd ortağı 2. cumhuriyetçi bu zat çaktırmadan insanın zihnin, bulandırmaya çalışıyor. Evet Dağlıca bir felaketti ama neler olup bittiğini bilemiyoruz,askeri nedenleri olabilir, hava koşulları olabilir,Balckwater etkisi olabilir her ne ise ancak bu belirsizliğe rağmen TSK' yı inceden zaafiyette imiş gibi göstermeyi becerebilmiş işte.

Biz kendi Kürt sorunumuzu çözemedik.

Kendi ülkemizi iyi yönetemedik.

İçerde anlamsız çatışmalara girdik.

Ve belayı büyüttük.

İçerde ve dışarıda bu “beladan” yararlanacağını sanan kim varsa, sonuçların umdukları gibi olmayacağını görecekler.

Yetmiş milyonluk bir ülkeyi bu kadar canını acıtıp öfkelendirerek bir tuzağa çekerseniz, zincirleme reaksiyonlar ve “kontrol edilemez” bir hareket yaratırsınız.

Eğer “içerde” bu tuzağın kendi iktidarlarına yardım edeceğini umanlar varsa, onlar büyük bir ihtimalle yaşanacaklardan sonra ellerindeki iktidarı da kaybedecekler.

“Dışarıdakiler” ise bütün dengelerin ve hesapların altüst olacağını görecekler.
    Ancak bu noktada yazar haklıdır. Ülkenin bu hale gelmesinde BİZZAT KENDİSİNİN DE ÇOK EMEKLERİ VARDIR. Şimdi bir yerlerine kına yakabilir artık ama dam çökünce fareler de altında kalır ve yazar bunun farkına varmış durumdadır.
    Saygılar.

İletiler
    219
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Milo,
    Türk ordusunun bizim için çok farklı bir yeri var fakat ben sadece insanların değil kurumlarında sorgulanabilir olmasından yanayım.ne olur konuşmuş olsak saygınlığından birşey kaybedermi? Hayır bence etmez. Şimdiki iktidarın çok başarılı olduğunu da hiç yazmadım yada hatırlamıyorum neyse.Ama ben askerlerimizin kaçırılmasın hala hazmedemiyorum neden olduğunu hatanın nerede olduğunu sorgulamak vatandaş olarak hakkımız değil diyorsanız tamam sustum o zaman Ahmet Altanla ilgil yorumlarınızla cevap vermeyeceğim bu foruma denk gelirse kendisi versin ama hislerime tercüman olduğu için yazısını paylaşmak istedim
    saygılarımla
    Rita

Nerede
    çanakkale
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

ben askerligimi şırnak ta yaptım şimdi iki kız babasıyım bu cennet vatan için hiç terettütsüz gene giderim

İletiler
    613
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Geçen yıl şehit olan oğullarını web sitesinde yaşatıyor ailesi...

Tavsiyem aşağıdaki metinle yetinmeniz. Yürek dağlıyor www.furkan.net

"Yıl 1984…11 Aralık Salı. Sisli,puslu bir İstanbul akşamı. Süleymaniye Doğumevi muayene odasındaki görevli doktorlar ilk kontollerinden sonra "Çocuğunuzun kalp atışlarını alamıyoruz" derler ve bir şekilde hocalarını çağırıp, bir de onun görüşlerini almak isterler. Uzman doktor odada elektrikle çalışan ne kadar cihaz varsa hepsinin fişini çektirir, oda sessizliğe bürünür. Dinler ve minicik yüreğimin atışlarını duyar…Onu çağıran doktorlara da dinletir, acilen doğumhaneyi hazırlatır.

Akşam 19:35 Dünyaya ilk gözlerimi açtığım dakikalar.,.Yaşanan bunca zahmetten sonra beni saran o ipek kollar,o sıcacık kucak, yorgun ama bir o kadar mutlu bana özlemle,doyasıya bakan bir çift göz… Kokusunu hiç unutmayacağım o eşsiz o en değerli varlık...Annem…

2005 yılında Dumlupınar Üniversitesi İktisat bölümünden mezun oldum. Artık hayatın basamaklarını sırası ile çıkmak gerekiyordu. Askerliğe karar verdim.Kısa dönem istedim, yedek subaylık çıktı. Vardır bir hayır dedim. Eğitimler bitti ve Asteğmen olarak görev kurasını Şırnak çektim. Onda da bir hayır vardır dedim ve Temmuz'da birliğimdeydim… Sizlere 2007 de Mart'ta görüşmek üzere diye web sayfam aracılığı ile mesaj bırakmıştım… Sonrası…01 Eylül 2006 Cuma Akşam üzeri…Saat 17 10… Sevdiklerime ve sevenlerime…Yeni görevler üstlendim. Elbet birgün buluşacağız…Görüşmek üzere! Ben sizi görüyorum… Ben buradayım…Sessiz olursanız siz de duyacaksınız kalp atışlarımı…
    Furkan IŞIK"

Nerede
    TEKİRDAĞ
    İletiler
    506
    Dilekçeler Sözleşmeler
    2
    Dosya Yükleme
    0

.....
    sözün bittiği yer